Roślinkowa książka

Co to? Przebiśnieg, brzoza, mięta, mak... A to co? Jagoda, łopian, jarzębina, dąb i wiele, wiele innych. Dzięki tej książce poznacie rośliny z lasów, łąk, pól i ogrodów. Zapraszamy na rodzinny spacer przez pory roku. Zabawnym wierszykom towarzyszą teksty i zadania poszerzające wiedzę najmłodszych o kwiatach, drzewach, ziołach i krzewach.

Niezwykły zielnik z pięknymi włóczkowymi ilustracjami!

Anna Salamon - matka piątki dzieci, przedszkolna ,,pani od sztuki" i ilustratorka. Współpracuje ze ,,Świerszczykiem". W świat ilustracji przemyciła szydełko i kilkadziesiąt kilogramów włóczki, nie licząc recyklingowych tkanin i pasmanterii. Stworzyła w internecie miejsce Deszczowy Dom, gdzie dzieli się anegdotami z życia matki i przygodami z pracy ilustratorki. W wolnych chwilach jeszcze bardziej ochoczo pracuje.

Alicja Krzanik - szczęśliwa mama dwójki dzieci. Autorka wierszy dla dzieci. Współpracuje m.in. ze ,,Świerszczykiem" oraz magazynem ,,Dzieci". Kiedy akurat nie rymuje, wspina się po górach, czyta, maluje, gra na flecie poprzecznym lub tworzy biżuterię. Podczas pisania towarzyszą jej dwie rozmruczane kotki - poezja w najczystszej formie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Roślinkowa książka:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2022-06-01

Kup książkę Roślinkowa książka

Roślinkowa książka - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2022-07-23, Ocena: 6, Przeczytałem,

Świat flory zachwyca różnorodnością, zmiennością i bogactwem kolorów jednak z reguły nie zwracamy uwagi na to co otacza nas na codzień. Czy znacie nazwy i zastosowanie roślin, które spotkacie na swojej drodze podczas spaceru do lasu, na łące lub te rosnące w ogródku?

Lato to świetny czas na kontemplację przyrody i stworzenia własnego zielnika. Zasuszone rośliny z odpowiednimi podpisami na pewno będą umilać czas i wzbudzać pozytywne wspomnienia gdy na dworze zrobi się chłodno. Jako inspiracja może posłużyć wam fantastyczna książka od wydawnictwa Nasza księgarnia.

"Roslinkowa książka" to niezwykły zielnik zachwycający estetyką i starannością wykonania. Kreacja tego tytułu jest wyjątkowa, bowiem ilustracje do książki zostały wydziergane na szydełku przez utalentowaną Annę Salomon.

Wyobraźcie sobie ogrom tej pracy!

Wełniane roślinki wykonane są z niezwykłą dbałością o szczegóły. Maleńkie płatki i listki, plątanina gałęzi i korzeni, drobne kłosy i grona, które trudno uchwycić na zdjęciu, a co dopiero wydziergać na szydełku.

Autorki zabierają nas w podróż pełną sensorycznych doznań, zachwycającą ferią barw, pachnącą latem i kwitnącymi kwiatami. Przeprowadzą nas przez wszystkie pory roku zapoznając z kolorowymi kwiatami, drzewami, ziołami oraz roślinami jadalnymi i leczniczymi.

Czy wiecie, że na przeziębienie świetnie działa miód lipowy oraz syrop z młodych pędów sosny, a bez to tak naprawdę potoczna nazwa krzewu lilaka?

W książce znajdziemy również sympatyczne wierszyki oraz opisy podkreślające piękno i bogactwo świata roślin, a 5 rozkładówek przedstawiających scenki rodzajowe i pewną sympatyczną rodzinę w otoczeniu natury zachęcają do aktywnego czytania i rozmów nie tylko o przyrodzie.

Cyferkowa książka
Alicja Krzanik0
Okładka ksiązki - Cyferkowa książka

Poznajcie Franka, jego rodziców i dwa psy. Wybierzemy się z nimi nad morze, na spacer, odwiedzimy ich w domu... A to co? W pustym pokoju pojawił się...

Literkowa książka
Alicja Krzanik0
Okładka ksiązki - Literkowa książka

Szydełkowa książka, jakiej jeszcze nie było! O to osa, M to motyl, Ł to łąka... Każda literka coś w sobie kryje. Czy zgadniecie co? Dzięki pięknym...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka