reklama

Rorschach

Nowa opowieść z uniwersum ,,Strażników", legendarnego dzieła Alan Moore'a! W 1985 roku gigantyczna kałamarnica z innego wymiaru zaatakowała Nowy Jork. Równocześnie zniknęli prawie wszyscy superbohaterowie znani jako Strażnicy. W 2020 roku dochodzi do zamachu na kandydata na prezydenta USA. Jednym z terrorystów okazuje się starzec w masce Rorschacha. Czy jest możliwe, że po trzydziestu pięciu latach powrócił ten legendarny Strażnik? Do rozwiązania zagadki zostaje zaanażowany świetny detektyw... Trzymającą w napięciu historię napisał były agent CIA, a obecnie sławny scenarzysta Tom King, laureat nagród Eisnera i Harveya, współautor takich hitów jak ,,Kryzys bohaterów", ,,Vision" czy ,,Omega Men". Rysunki są dziełem cenionego hiszpańskiego grafika Jorgego Fornésa, który w trakcie kariery ilustrował komiksy m.in. o Batmanie, Wolverinie, Daredevilu.

Informacje dodatkowe o Rorschach:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-11-25, Ocena: 5, Przeczytałem,

RORSCHACH WRACA?

,,Strażnicy" przez dekady byli komiksem, którego się nie tykało. Legendą, w jaką ingerować nie było można. Ani trzeba. Bo i po co. Może i Alan Moore ma lepsze dzieła, może i bliższe ideałowi - sam tak uważa zresztą - ale w komiksie superhero i antihero nie było i nie będzie doskonalszego uchwycenia tematu nadludzi. Więc co tu dodawać? Ale jednak dodano. Dodano nieco o bohaterach, zrobiono film, potem rzucono się na głęboką wodę i postanowiono włączyć te postacie i wydarzenia do głównego nurtu, dopowiedzieć ciąg dalszy - zupełnie inny w komiksach, a inny w serialu - i tak docieramy do tego momentu. ,,Zegar zagłady", gdzie to włączenie i kontynuowanie miało miejsce, był świetny. ,,Rorschach" też jest świetny. I przy okazji to najlepsza obok ,,Mister Miracle" i ,,Visiona" historia Toma Kinga wydana na polskim rynku.

Rok 1985. Dochodzi do wielkich wydarzeń, które ratują świat. Koszt jest wysoki, tak w ludziach, jak i w herosach. Rorschach też ginie.

Rok 2020. Gdy w USA dochodzi do zamachu na kandydata na prezydenta, sytuacja komplikuje się, gdy okazuje się, że jedynym z wrogów jest staruszek podający się za Rorschacha właśnie. Czy to możliwe, że przeżył? A jeśli tak to jak i dlaczego wrócił dopiero teraz?

Irlandia - Baedeker
Opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Irlandia - Baedeker

Malownicze klify, zasnute tajemniczą mgłą wyspy, poszarpane szczyty Ring Kerry, urokliwe miasteczka, samotne twierdze, niezwykłe wieże, wysokie krzyże......

Słownik wyrazów bliskoznacznych
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Słownik wyrazów bliskoznacznych

Ponad 60 000 wyrazów, wyrażeń i zwrotów połączonych relacją synonimii lub antonimii, opatrzonych kwalifikatorami15 000 wyrazów, które mają swoje synonimy...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung