Klasyczne baśnie Disneya w komiksie. Alicja w Krainie Czarów

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści ,,Alicja w Krainie Czarów"! Pewnego słonecznego popołudnia Alicja przysłuchuje się dość nudnej lekcji historii. Nagle, ni stąd, ni zowąd, jej oczom ukazuje się biały królik w kamizelce! W pogoni za tym osobliwie wyglądającym stworzeniem Alicja trafia do Krainy Czarów - zdumiewającego świata pełnego przedziwnych stworzeń ... i niesamowitych przygód. Komiks o potędze wyobraźni, nieposkromionej dziecięcej ciekawości i odwadze, która jest konieczna, żeby pewnie kroczyć przez świat i nie poddawać się w obliczu przeciwności.

Informacje dodatkowe o Klasyczne baśnie Disneya w komiksie. Alicja w Krainie Czarów:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2023-03-22
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Disney Classic Graphic Novel - Alice in The Wonderland

Kup książkę Klasyczne baśnie Disneya w komiksie. Alicja w Krainie Czarów

Klasyczne baśnie Disneya w komiksie. Alicja w Krainie Czarów - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-03-23, Ocena: 4, Przeczytałem,

W POGONI ZA BIAŁYM KRÓLIKIEM

Kolejna część ,,Klasycznych baśni Disneya" to komiksowa adaptacja filmowej adaptacji klasyki literatury dziecięcej. Czyli właściwie, jak większość tomików z tej serii, bo w końcu te klasyczne produkcje z logo Disneya to w większości po prostu filmowe wersje baśni czy nawet mitów. A ,,Alicja w krainie czarów" to zdecydowanie jedna z najbardziej znanych i cenionych z nich. Jedna z tych historii, które zna każdy - bo w jakiejś wersji, a było tego multum, książki, seriale, filmy, animacje, gry, mangi etc. poznać po prostu musiał. A teraz mamy jeszcze jedną, bardzo sympatyczną, więc warto ją poznać, odświeżyć sobie to wszystko, a może i zapoznać w ten sposób młode pokolenie czytelników.

Dziewczynka o imieniu Alicja to popołudnie spędza zupełnie zwyczajnie i nic nie wskazuje na to, by miało wydarzyć się coś niezwykłego. Bo co niezwykłego może dać lekcja historii? I to taka nudna? Ale nagle pojawia się on - królik. I to królik w kamizelce, który najwyraźniej gdzieś się spieszy. Alicja nie myśli wiele, rzuca się za nim w pogoń i ostatecznie trafia do Krainy Czarów. W tym niezwykłym, często absurdalnym miejscu, czeka na nią wiele przygód i niebezpieczeństw. Jak sobie z nimi poradzi? I, jak to wszystko na nią wpłynie?

Czarny Młot. Odrodzenie. Tom 5, cz. I
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Czarny Młot. Odrodzenie. Tom 5, cz. I

Kolejna opowieść o superbohaterce Lucy Weber, zwanej Czarnym Młotem, a noszącej to miano w spadku po ojcu, największym herosie w dziejach Spiral City....

Kolorowe literki 5-6 lat
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Kolorowe literki 5-6 lat

Książeczka edukacyjna dla dzieci. Zawiera kolorowanki, ćwiczenia ułatwiające naukę pisania oraz naklejki....

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka