Przysięga kłamstwa

Tom 1 cyklu Deception Trilogy

Winter Cavanaugh, oprócz wspomnień, nie ma praktycznie nic. Ani dachu nad głową, ani godności. Kiedy może stracić również wolność, z pomocą przychodzi jej pewien gangster, najbardziej niebezpieczny i okryty złą sławą mafioso w mieście, Adrian Volkov.

Mężczyzna składa jej bardzo dziwną ofertę. Chce, żeby udawała jego zmarłą żonę. Wszystko wydaje się irracjonalne: jego propozycja, próba szantażu, postawienie dziewczyny w sytuacji bez wyjścia.

Winter nie rozumie, dlaczego Adrian Volkov wybrał właśnie ją.

Kobieta szybko orientuje się, że tak samo jak na ulicy, również w domu męża będzie musiała walczyć o przetrwanie. Mężczyzna traktuje ją przedmiotowo, nie pozwalając jej się odzywać. Chce, żeby bez słowa wykonywała polecenia, aż w końcu stanie się jego zmarłą Lią.

Winter zaczyna rozumieć, że w tej sytuacji pobyt w więzieniu byłby nie najgorszą opcją.

Informacje dodatkowe o Przysięga kłamstwa:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2022-09-15
ISBN: 9788383200224
Tytuł oryginału: Vow of Deception

Kup książkę Przysięga kłamstwa

Przysięga kłamstwa - opinie o książce

Przysięga kłamstw to książka, która zaskoczyła mnie doskonale utkaną intrygą.

"Jest taki stary jak świat mit, który mówi, że gdy spotkasz kogoś kto wygląda jak ty, jedno z was umrze."

Winter Cavanaugh kiedy straciła swoją matkę, a później córeczkę stała się bezdomną. Jedynie alkohol pomagał jej w przetrwaniu na ulicy, w przetrwaniu w bitwie z jej wspomnieniami. Jednak pewnego dnia dochodzi do morderstwa dyrektora schroniska, w jego biurze jest pełno jej odcisków przez co staje się podejrzana i poszukiwana. Na jej drodze staje Adrian Volkov i daje jej wybór aby została jego żoną, która zmarła albo pójdzie do aresztu. Widmo regularnych posiłków, ciepłego lokum kusi Winter jednak ona nie zna prawdziwego oblicza swojego "wybawcy".

Przysięga kłamstw to romans mafijny, który mnie zaskoczył a to już się mało kiedy zdarza. Winter ma udawać zmarłą żonę Adriana. Trafia do świata Rosyjskiej Bratvy, gdzie Adrian jest wysoko postawionym członkiem tego zgromadzenia. Wynajduje informacje, zagrożenia, planuje , zapobiega zdobywa haki na innych. Jest cenny ale nie zastąpiony, dla bezpieczeństwa posiadanych informacji pracuje w domu. W domu do którego przywozi Winter i chce zamazać jej prawdziwe ja a utworzyć sobowtóra swojej zmarłej żony. Jednak Winter odkąd zamieszkała pod dachem Volkova miewa koszmary tylko czy to jawa czy sen?

Książka, która wciąga czytelnika w mroczny świat, pokazuje jawę i sen, prawdę i fałsz, to walka o swoje własne ja ale też odkrywanie nowego mrocznego oblicza. Czy można zatracić się dla kogoś aby stać się marionetką pociąganą za sznurki dla ciepłego posiłku i ciepłego kąta?
Historia mroczna i nieprzewidywalna, bohaterzy brutalni, mroczni, wyraziści, posiadający wiele obliczy, emocje wbijające w fotel, te ciemne i te jasne, mocne i delikatne. Polecam

Książka z serii tych które nie są przeznaczone dla każdego czytelnika. Znajdziemy tu wiele scen przemocy oraz ostrego seksu. Historia zaczyna się tak, że w pewnym momencie byłam zdziwiona że to mogło się potoczyć w taki sposób. Jest to krótka historia dlatego została przede mną jeszcze 2 części tej książki. Ale niewiem czy tak bardzo chcę je poznać.

Avatar użytkownika - AnnaBook
AnnaBook
Przeczytane:2023-05-16, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,
Royal Elie Epilogue
Rina Kent0
Okładka ksiązki - Royal Elie Epilogue

Royal Elite Epilogue to tom zamykający serię „Royal Elite”. Epilog pozwoli czytelnikom dowiedzieć się, co działo się dalej w życiu wszystkich...

Vicious Prince
Rina Kent0
Okładka ksiązki - Vicious Prince

Teal Van Doren zdecydowała się na niebezpieczną grę z samym księciem Astorów. Dziewczyna ma pewien cel i aby go zrealizować, wplątuje się w aranżowane...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz