Przeboje PRL 2

Największe gwiazdy rodzimej sceny muzycznej i najbardziej znane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej w opowieści, jakiej dotąd nie było! Czy pierwszą proponowaną nazwą Czerwonych Gitar były... Maskotki? Czym zawodowo zajmował się tekściarz legendarnego SBB? Jak omijało się cenzurę w czasach komunizmu?

Kontynuacja współpracy najpopularniejszego pisarza historycznego Sławomira Kopra i znanego dziennikarza muzycznego Marka Sierockiego. Po ciepłym przyjęciu książki ,,Przeboje PRL" czas na drugą podróż do świata największych gwiazd polskiej muzyki lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Kulisy występów, nagrań, tras i koncertów, a także najpopularniejszych polskich festiwali muzycznych. Nieznane fakty, ciekawostki, tajemnice i skandale środowiska artystycznego.

Wszystko z pierwszej ręki, na podstawie niepublikowanych dotąd wywiadów Marka Sierockiego z czołowymi polskimi artystami, wplecione w anegdotyczny, lekki i pełen wyrafinowanego poczucia humoru styl pisarski Sławomira Kopra. Ten duet po prostu gwarantuje świetną lekturę!

Informacje dodatkowe o Przeboje PRL 2:

Przeboje PRL 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2024-09-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i najbardziej znane rockowe przeboje... Autorzy zabierają nas w podróż do świata gwiazd, którzy w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych tworzyły polski rock. W środku znalazła się historia powstania piosenek, kulisty tras i koncertów a także nieznane fakty, tajemnice i ciekawostki... Nie zabrakło też skandali, które były udziałem środowiska artystycznego.
Chyba nie ma nikogo, kto nie znałby największych hitów Czerwonych Gitar, Perfectu, Trubadurów, Maanamu? Z pewnością znajdzie się sporo osób, które od czasu do czasu nucą ich piosenki, prawda? A może ktoś jeszcze nie słyszał o Braekout, SBB, Dżamble? Jeśli tak jest to nie szkodzi. Zawsze można to nadrobić.... Pierwszym krokiem może być na przykład sięgniecie po Przeboje PRL. Hity rocka, która opowiada historię powstania, przebieg muzycznej kariery znanych w czasach PRL zespołów a także przytacza ciekawostki dotyczące najbardziej znanych piosenek. I nie tylko o tym możemy przeczytać w tej książce... W moim przekonaniu ta lektura to prawdziwa lekcja historii pokazująca życie w PRL-u z zupełniej innej strony. Barwniejszej? Być może! Burzliwej? Autorzy bez ogródek opowiedzieli o wzlotach i upadkach przedstawionych w książce grup muzycznych. Niepokornej? Z pewnością, bo na pewno nie było łatwo było w peerelowskiej rzeczywistości iść pod prąd.
Przeboje PRL. Hity rocka to lektura napisana w sposób rzetelny, przystępny a przy tym niezwykle ciekawy. Autorzy nie bali się wyjawić jasnych i ciemnych stron środowiska artystycznego z czasów PRL-u. Nie bali się pokazać wad wokalistów oraz pozostałych członków zespołów. Dzięki książce mogliśmy dowiedzieć się, jakie wiedli życie w szarej peerelowskiej codzienności. Serdecznie polecam tę książkę.

Często słuchacie muzyki? ??

? Przeboje PRL. Hity rocka

? Sławomir Koper i Marek Sierocki

? HARDE Wydawnictwo

[współpraca reklamowa] z HARDE wydawnictwo

? ? Kto nie zna Marka Sierockiego? Ja osobiście kojarzę go i pamiętam od zawsze z kącika muzycznego Teleexpressu Jest on współautorem razem ze Sławomirem Koper książki pt. "Przeboje PRL. Hity rocka".

? ?Książka zawiera niezwykłe historie związane z gwiazdami polskiej sceny muzycznej lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Mamy tutaj wiele ciekawostek powstawania tekstów i funkcjonowania zespołów.

? ?Dlaczego "Siedem w skali Beauforta" zwiększono do dziesięciu? Czy można połączyć muzykę z malarstwem? Która z trzech Ewek miała przestać płakać?

? ?Świetna pozycja, którą szybko się czyta. Fani muzyki tego okresu na pewno się nie zawiodą. Polecam!

Przeboje PRL
Marek Sierocki0
Okładka ksiązki - Przeboje PRL

Przeboje PRL Sławomir Koper, Marek Sierocki   Od ,,Cała sala śpiewa z nami" przez ,,Dziwny jest ten świat" po ,,Józek, nie daruję ci tej nocy!"   W...

Śpiewanie mnie nie męczy
Marek Sierocki0
Okładka ksiązki - Śpiewanie mnie nie męczy

Krzysztof Cugowski, legendarny wokalista Budki Suflera w długiej i niezwykłej rozmowie z najbardziej rozpoznawalnym dziennikarzem muzycznym w Polsce -...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;