Prokurator

Tom 2 cyklu Regu³y po¿±dania
Ocena: 5.25 (8 g³osów)

Niezwykle wyczekiwana kontynuacja Korepetytora!

Dwa lata. Tyle minê³o od ich ostatniego spotkania. ¯ycie Isabelli teoretycznie ruszy³o do przodu. Dziewczyna ma ch³opaka, sta³a siê bardziej niezale¿na, a kariera prawnicza stoi przed ni± otworem.

W Kalifornii grasuje seryjny morderca, co przysparza Hoganowi o wiele wiêcej pracy ni¿ dotychczas. Kiedy Isabella zostaje przydzielona do odbycia sta¿u w prokuraturze, ziemia usuwa jej siê spod nóg. Jednak kobieta wie, ¿e nie mo¿e siê wycofaæ. Wrogie spojrzenia, jakie posy³a jej Hogan podczas wspólnego spotkania, utwierdzaj± j± w przekonaniu, ¿e ich rozstanie by³o w³a¶ciwe, choæ obecno¶æ by³ego kochanka ma na ni± nieuchronny wp³yw.

Teraz Hogan jest bardziej bezwzglêdny. Bardziej osch³y. I niestety bardziej uwodzicielski.

Pó³ roku u boku prokuratora bêdzie dla Isabelli sporym wyzwaniem.

Informacje dodatkowe o Prokurator:

Jêzyk orygina³u: polski

wiêcej

Kup ksi±¿kê Prokurator

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Prokurator - opinie o ksi±¿ce

"Prokurator" Joanna Balicka Wydawnictwo NieZwyk³e to kontynuacja "Korepetytora". Losy Isabelli i Hogana kolejny raz intryguj± i rozpalaj± zmys³y. Autorka stworzy³a ciekaw± fabu³ê, dodaj±c w±tek kryminalny.

"Regu³y po¿±dania ¿±dz± siê w³asnymi prawami...i niektóre z nich by³y warte z³amania, nie zwa¿aj±c na konsekwencje".

Mijaj± dwa lata od ostatniego spotkania Isabelli z Hoganem. Dziewczyna pouk³ada³a sobie ¿ycie ma ch³opaka, z którym wspólnie mieszka. Do tego ¶wiat prawniczy stoi przed ni± otworem, wystarczy odbyæ tylko pó³roczny sta¿ w prokuraturze. Wszystko by³oby super, gdyby nie fakt, ¿e promotorem Isabelli bêdzie Jason Hogan. Pierwsza my¶l to rezygnacja, ale co wtedy. Pomimo wielu w±tpliwo¶ci i ewidentnego niezadowolenia Pana Prokuratora, dziewczyna postanawia siê nie poddawaæ i przetrwaæ te pó³ roku. Wspólnie z Hoganem próbuje rozwik³aæ sprawê seryjnego mordercy. ¦ledztwo doprowadzi do wielu zmian w ¿yciu bohaterów. Hogan nagnie zasady, natomiast Isabella bêdzie musia³a walczyæ z uczuciem, które nie minê³o pomimo up³ywu lat. A przystojny Prokurator wcale nie u³atwi jej zadania. Do tego ¶ledztwo obierze nieoczekiwany zwrot, powoduj±c wiele zmian. Morderca nie odpu¶ci do koñca, plan musi zostaæ zrealizowany.

"Po wej¶ciu w komunikat zamar³am. Kropelki potu na krêgos³upie nagle sta³y siê lodowate.
Posiadam ciê, choæ do mnie nie nale¿ysz".

Ciekawe ¶ledztwo, które obierze nieoczekiwany obrót, fascynacja, namiêtno¶æ, tajemnice i wiele innych w±tków znalaz³am w ksi±¿ce. Gor±co polecam, emocji nie zabraknie.

Avatar u¿ytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2022-10-18, Ocena: 6, Przeczyta³am, Mam,

Powracamy do bohaterów po up³ywie 2 lat. Tyle czasu minê³o od ich burzliwego rozstania i tyle te¿ czasu para siê nie widzia³a.
Isabella studiuje, sta³a siê bardziej niezale¿na, mieszka z ch³opakiem i robi wszystko, ¿eby osi±gn±æ jak najwiêcej w prawniczym ¶wiecie.
Hogan stara siê jak najwiêcej pracowaæ. Sta³ siê jeszcze bardziej osch³y i niedostêpny, jednak nadal pozostaje nieziemsko przystojnym i poci±gaj±cym mê¿czyzn±.
Nieoczekiwanie los ponownie sp³ata drogi Isy i Hogana. Czy tego chc±, czy nie, musz± ze sob± pracowaæ przez pó³ roku, gdy¿ dziewczyna musi rozpocz±æ u by³ego kochanka sta¿.
Para rozpoczyna pracê nad spraw± tajemniczego i bardzo brutalnego seryjnego mordercy. Rozwi±zuj±c j±, wiele tajemnic wyjdzie na jaw, a wspólna praca bardzo odmieni ¿ycie bohaterów.
Okrucieñstwo, porwania, k³amstwa, mataczenie. Zabójstwa i samobójstwa. Od¿ywiaj±ce uczucia, romans, po¿±danie, namiêtno¶æ. W±tek kryminalny, a tak¿e w±tek prawniczy. Sceny, jêzyk, s³ownictwo, zwrot, wszystko to by³o tak dobrze dopracowane..  Autorka odwali³a kawa³ naprawdê ¶wietnej roboty.
Bardzo czeka³am na kontynuacjê "Korepetytora", bo bardzo podoba³a mi siê historia poznania i znajomo¶ci Isabelli i Hogana.  Nie spodziewa³am siê jednak, ¿e "Prokurator" a¿ tak rozwali mnie  na ³opatki. Raaany, jakie to by³o dobre. Co ja gadam, to by³o zaje*ste!
Chyba nie ma w tej ksi±¿ce niczego, do czego mog³abym siê przyczepiæ. Jest napiêcie, niepewno¶æ, strach, szok. S± s³owne przepychanki, próby odegrania siê i niezadowolenie. Ale s± te¿ uczucia i romans. I to jaki! Sceny zbli¿eñ bohaterów s± taaaaak bardzo gor±ce, ¿e wypieki na twarzy s± gwarantowane.
Ca³o¶æ napisana jest naprawdê dobrym stylem i przyjemnym jêzykiem. Jest tak wci±gaj±ca, ¿e bardzo ciê¿ko siê od niej oderwaæ i mimo, ¿e ksi±¿ka jest do¶æ 'gruba' to poch³aniamy ja w mgnieniu oka. Od pierwszych stron zastanawia³am siê, kto jest morderc±, ale niektórych faktów, które wychodz± na jaw w ogóle siê nie spodziewa³am. Momentami potrzebowa³am chwili, ¿eby ogarn±æ to co siê tam dzieje. No i samo zakoñczenie, no brawo!
Podsumowuj±c. Ja jestem totalnie i niezaprzeczalnie na tak! "Regu³y po¿±dania" to jedna z moich ulubionych serii jak± mia³am przyjemno¶æ czytaæ. Zdecydowanie z ogromn± przyjemno¶ci± bêdê do niej wracaæ. Ka¿demu te¿ polecam j± przeczytaæ. Jest to zdecydowanie seria z kategorii must read.
Dziêkujê Wydawnictwu Niezwyk³e za egzemplarz.

Od ostatniego spotkania Isabelle Walker i Jasona Hogana minê³y dwa lata. Przez ten czas dziewczyna zyska³a niezale¿no¶æ, troskliwego faceta a kariera prawnicza zmierza w doskona³ym kierunku. Teraz szykuje siê do odbycia sta¿u. Problem w tym, ¿e zosta³a skierowana do prokuratury. Tym samym przez pó³ roku bêdzie pod skrzyd³ami Hogana.
    Dwa lata zmieni³y równie¿ Jasona. Sta³ siê bardziej osch³y, bardziej bezwzglêdny i jeszcze bardziej skuteczny. Praca to jego pasja, wiêc kiedy pojawia siê seryjny morderca, Hogan zrobi wszystko, by go z³apaæ.
   Czy Isabella da sobie radê? Czy Jason da jej szansê? Czy dawne uczucie ma szansê kolejny raz rozkwitn±æ? A co z morderc±? Kim on jest i jaki ma motyw? Czy pannie Walker grozi niebezpieczeñstwo?

Joanna Balicka niezwykle pozytywnie zaskoczy³a mnie swoim debiutem. Tak mi siê spodoba³, ¿e po kolejne tomy z serii "Miss Independent" siêga³am z ogromn± przyjemno¶ci±. Potem pojawi³ siê "Po¿yczony narzeczony", który równie¿ uzyska³ ode mnie wysok± ocenê. Teraz przysz³a kolej na kolejn± powie¶æ. Drugi tom serii "Regu³y po¿±dania".
   Historia Isabelli i Jasona od pierwszych stron wci±gnê³a mnie w ten wir. W te emocje i piekielnie gor±ce po¿±danie. W drugim tomie ponownie wkroczy³am w ¶wiat prawa, regu³ i zasad. W ¶wiat zbrodni, tajemnic i sekretów, do okrycia których bêd± d±¿yæ g³ówni bohaterowie.
   Ten ¶wiat okaza³ siê byæ tutaj niezwykle okrutny. Na wstêpie pragnê pogratulowaæ autorce wyobra¼ni. Tych wszystkich pomys³ów na mroczne i przera¿aj±ce wydarzenia. Za realizm i naturalno¶æ przelania wszystkiego na papier.
   Czu³am siê wstrz±¶niêta. Niejednokrotnie tre¶æ ¿o³±dkowa podchodzi³a mi do gard³a. Barwne i dok³adne opisy wizualizowa³y mi to, co aktualnie czyta³am.
    W³os siê je¿y³ a strach pe³z³ po plecach. Dreszczyk emocji i dynamiczna akcja wzmaga³y moj± ciekawo¶æ i niecierpliwo¶æ odkrycia prawdy. Doskonale prowadzone ¶ledztwo. To trzymanie w napiêciu. By³am pe³na obaw o rozwój sytuacji. O to co siê wydarzy. Jak bardzo przera¿aj±ce siê oka¿e. Doskona³e trzymanie w niepewno¶ci.
   Relacja g³ównej pary bohaterów i w tym tomie okaza³a siê byæ bardzo pikantna. Lubie¿na, odwa¿na i spalaj±ca. Opisy scen uniesieñ zdecydowanie nie nale¿a³y do grzecznych i takich, nad którymi siê wzdycha je¶li chodzi o delikatno¶æ i romantyzm. Pod tym wzglêdem to zdecydowanie idealna tre¶æ dla niegrzecznych dziewczynek.
   Autorka spowodowa³a, ¿e moje serce podczas czytania szala³o. Obija³o siê szaleñczym rytmem o ¿ebra. Do¶wiadczy³am pe³nej palety emocji. Jak równie¿ pe³nej satysfakcji z przeczytanej lektury.
   Zbrodnia, ¶ledztwo, ¿±dza. Wszystko na najwy¿szym poziomie. Jestem zachwycona. Spodziewa³am siê niesamowitej i wci±gaj±cej powie¶ci ale to co otrzyma³am przebi³o wszystkie moje wyobra¿enia. Okaza³o siê byæ du¿o lepsze. Dlatego te¿ z czystym sumieniem mogê wam poleciæ tê pozycjê.
Oczywi¶cie czytamy z zachowaniem chronologii - bez tego ani rusz.

Wspó³praca: Wydawnictwo NieZwyk³e

D³ugo czeka³am, ¿eby przeczytaæ drugi tom tej ksi±¿ki. nie mog³am jej nigdzie kupiæ ale na szczê¶cie uda³o siê z drugiej rêki. pierwsza czê¶æ bardzo mi siê podoba³a. lubiê ksi±¿ki Pani Joanny. W sumie wszystkie biorê w ciemno. Jednak historia Hogana i m³odej dziewczyny najbardziej przypad³a mi do gustu. Poprzedni tom zakoñczy³ siê w taki sposób, ¿e wiedzia³am ¿e nie od razu bêdzie miêdzy nimi dobrze. Ale nie spodziewa³am siê ¿e az tak! Ich historia jest skomplikowana, przeplatana wieloma mocnymi scenami seksu. W tej czê¶ci znajdziemy te¿ wiêksz± ilo¶æ krymina³u ¿e wzgledu na zawód jaki wykonuje Hogan. Historia pary wci±ga i trzyma w napiêciu. Niby nie wiemy co siê dalej wydarzy ale znamy ju¿ trochê bohaterów i wiemy na co ich staæ gdy s± razem. Mam nadziejê na wiêcej takich powie¶ci od tej autorki

Jeszcze zanim zaczê³am czytaæ pierwszy tom "Regu³ po¿±dania" za³o¿y³am, ¿e przeczytam obie czê¶ci -- jedna po drugiej. Jednak, gdy skoñczy³am czytaæ pierwsz± czê¶æ, mocno zastanawia³am siê, czy aby na pewno bêdzie to dobry pomys³, szczególnie i¿ "Korepetytor" niespecjalnie przypad³ mi do gustu. Postanowi³am jednak zaryzykowaæ i siêgn±æ po "Prokuratora" nawet pomimo tego, ¿e moja dobra kole¿anka nazwa³a mnie masochistk±. Czy ryzyko siê op³aci³o? Zdecydowanie!

Od wydarzeñ opisanych w "Korepetytorze" minê³y dwa lata. Przez ca³y ten okres Isabella nie widzia³a i nie mia³a kontaktu z Jasonem. Czy zatem uda³o jej siê zapomnieæ o najwiêkszej mi³o¶ci swojego ¿ycia i ruszyæ dalej? Mog³oby siê wydawaæ, ¿e tak, poniewa¿ zwi±za³a siê z innym mê¿czyzn± i zaczê³a przyk³adaæ wiêksz± wagê do swoich prawniczych studiów. Jednak jak by³o w rzeczywisto¶ci? My¶lê, ¿e nie, dlatego nikogo nie zdziwi fakt, i¿ los postanowi³ poddaæ ich próbie i ponownie sple¶æ ze sob± ich drogi, doprowadzaj±c do pierwszego spotkania po latach. Jak do tego dosz³o?

Isabella zosta³a przydzielona do odbycia sta¿u w prokuraturze, w której pracuje Jason. Mê¿czyzna z pocz±tku nie by³ z tego faktu zadowolony i najchêtniej pos³a³by dziewczynê w diab³y, jednak ona nie da³a za wygran± i ostatecznie zosta³a przyjêta, i przydzielona do pomocy Jasonowi w sprawie seryjnego mordercy. Czy mimo ³±cz±cej ich przesz³o¶ci byli w stanie wspó³pracowaæ i doprowadziæ sprawê do koñca? Czy podczas s³u¿bowego wyjazdu odnowili swoje intymne stosunki? Po odpowiedzi na te pytania odsy³am Was do lektury.

Muszê przyznaæ, ¿e jestem niesamowicie zaskoczona tym, jak du¿a przepa¶æ dzieli obie czê¶ci tej historii. Czytaj±c poprzedni tom, mia³am wra¿enie, ¿e ksi±¿ka w zasadzie nie posiada³a fabu³y, a wszystko sprowadza³o siê do zbli¿eñ pomiêdzy g³ównymi bohaterami. Natomiast w tej czê¶ci jest zupe³nie odwrotnie. W±tek kryminalny, który zosta³ opisany w "Prokuratorze" przeszed³ moje naj¶mielsze oczekiwania. Jest interesuj±cy, wci±gaj±cy i sprawia, ¿e ksi±¿kê czyta siê naprawdê p³ynnie i wrêcz nie mo¿na siê od niej oderwaæ. Dlatego cieszê siê, ¿e zaryzykowa³am i jednak zdecydowa³am siê przeczytaæ drug± czê¶æ tej dylogii.

Tym razem bardzo podoba³a mi siê kreacja g³ównych bohaterów. Postaæ Isabelli nabra³a charakteru, zaczê³a racjonalnie my¶leæ i stawiaæ siê Jasonowi, co doda³o pikanterii ich wzajemnej relacji. Kobieta postawi³a wokó³ siebie swego rodzaju mur, który nie pozwoli³ jej na pope³nianie tych samych b³êdów, co poprzednio. Chocia¿ nale¿y dodaæ, i¿ w miarê up³ywu czasu Jasonowi uda³o siê go skutecznie skruszyæ i chocia¿ spróbowaæ siê do niej zbli¿yæ.

Chocia¿ nie mam nic przeciwko scenom erotycznym, tutaj by³o ich zdecydowanie mniej ni¿ w poprzedniej czê¶ci i uwa¿am, ¿e dzia³a³o to wy³±cznie na korzy¶æ tej historii, poniewa¿ by³y one jedynie przyjemnym dodatkiem do ca³o¶ci, a nie kwintesencj± ca³ej ksi±¿ki.

Bardzo podoba³o mi siê równie¿ to, i¿ autorka udzieli³a odpowiedzi na kilka pytañ, które nasuwa³y siê po lekturze "Korepetytora" i powiem szczerze, ¿e niektóre z nich zdo³a³y mnie zaskoczyæ, co jest dodatkowym plusem.

Dylogia "Regu³y po¿±dania" nauczy³a mnie tego, ¿e nawet gdy pierwsza czê¶æ jakiej¶ serii jest kiepska, warto zaryzykowaæ i siêgn±æ po kolejn±, poniewa¿ mo¿na siê naprawdê mi³o zaskoczyæ. Dlatego, je¿eli nie raz zdarzy³o siê Wam porzuciæ jak±¶ seriê po jednej kiepskiej ksi±¿ce, spróbujcie daæ szansê kontynuacji, bo mo¿e ona przej¶æ Wasze naj¶mielsze oczekiwania.

¦wietna kontynuacja "Korepetytora", pikantne sceny po³±czone z ¶wietnym w±tkiem kryminalnym. Zdecydowanie polecam

Có¿, druga czê¶æ opowiadaj±ca historiê Isabelli i Jasona wypad³a mniej romantycznie a bardziej kryminalnie. Autorka wczu³a siê w rolê i pierwsza po³owa ksi±¿ki bardziej przypomina krymina³ z elementami romansu ani¿eli odwrotnie. Mog³o by to mieæ sens gdybym nie nastawia³a siê na wyciekaj±cy wszêdzie erotyzm. Niestety je¶li chodzi o stronê kryminaln± to wszystkiego idzie siê od razu domy¶leæ, o wiele lepiej wygl±daj± sceny po¶wiêcone romansowi. B±d¼ co b±d¼, nie mo¿na siê przyczepiæ do opisów autorki odno¶nie np. zabójstw - te s± do granic szczegó³owe, czêsto brakuje takich w stricte kryminalnych powie¶ciach.

Za¶ druga po³owa ksi±¿ki równie¿ ocieka krymina³em ale w znacznie mniejszej czê¶ci ni¿ pierwsza i znajdziemy tutaj wiêcej scen jednoznacznych, powoduj±cych wypieki na twarzy i, cholera, pobudzaj±cych w znacznym stopniu wyobra¼niê. Perwersja, to dobre s³owo.

W ogólnym rozrachunku ksi±¿ka wypad³a bardzo dobrze, czyta siê j± z zapartym tchem, chcia³am jak najszybciej przebrn±æ przez stronê kryminaln± by doj¶æ do momentów bardziej przyjemnych, tych na które czekamy siêgaj±c po romans - i nie wiem czy to jest komplement ale to ¿e czytamy z zapartym tchem - ju¿ tak. I choæ nie mo¿na odj±æ autorce pomys³owo¶ci, sprawi³a, ¿e zwyk³y ckliwy romansik zamieni³ siê w co¶ wiêkszego, w sensie, nie tylko w±tek romantyczny mogli¶my ¶ledziæ, to wydaje mi siê, ¿e za daleko z tym zabrnê³a, w efekcie: sceny erotyczne mo¿emy zliczyæ na palcach dwóch r±k, kiedy ksi±¿ka ma 400 stron i jest z gatunku: romans.

Zwracam uwagê na powtarzaj±ce siê zwroty typu "napra³am zêbami na wargê, przerolowa³ jêzykiem po wewnêtrznej stronie policzka, przejecha³ jêzykiem po wardze" - one do mnie nie przemawiaj± gdy jest ich zbyt wiele a te ci±gn±³ siê od pierwszej czê¶ci. Byæ mo¿e jestem przewra¿liwiona ale za ka¿dym razem rzuca³y mi siê w oczy. To tak jak z "podwijaniem palców u stóp" w Królestwie Popio³ów, je¶li czytali¶cie.

Mimo to oceniam mój czas z ksi±¿k± bardzo dobrze, nie by³ zmarnowany, wniós³ wiele emocji.

Inne ksi±¿ki autora
Korepetytor
Joanna Balicka0
Ok³adka ksi±zki - Korepetytor

Nowa elektryzuj±ca powie¶æ autorki „Miss Independent”!Dla fanów zakazanych relacji, romansów z ró¿nic± wieku i „Birthday Girl”...

Kontrakt
Joanna Balicka0
Ok³adka ksi±zki - Kontrakt

Romans hate-love z pilotem samolotu autorstwa niesamowitej Joanny Balickiej!Dwudziestopiêcioletnia Aurora Grey zosta³a stewardess± w elitarnych liniach...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Szepty ciemno¶ci