Autor ukazuje systemowe mechanizmy i historyczny przebieg pogarszania się sytuacji pracowników w globalnej gospodarce kapitalistycznej pod koniec XX i na początku XXI wieku. Przyglądając się sytuacji w tak pozornie odległych krajach jak Polska, Chiny i Bangladesz analizuje destabilizację stosunków pracy, dyktaturę elastyczności i postępującą wśród pracowników pauperyzację - zjawiska towarzyszące wzrostowi prekariatu, czyli rzeszy osób zatrudnionych na niepewnych warunkach. Szczególny nacisk Urbański kładzie na opór i samoorganizację prekariatu - tytułową nową walkę klas przeciw brutalnym formom wyzysku i eksploatacji charakteryzującym współczesny kapitalizm.

Informacje dodatkowe o Prekariat i nowa walka klas. Przeobrażenia współczesnej klasy pracowniczej i jej form walki:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014 (data przybliżona)
Kategoria: Socjologia, filozofia

Kup książkę Prekariat i nowa walka klas. Przeobrażenia współczesnej klasy pracowniczej i jej form walki

STRAJK. Historia buntów pracowniczych
Jarosław Urbański 0
Okładka ksiązki - STRAJK. Historia buntów pracowniczych

Minęło już ponad 150 lat od pierwszego strajku, do jakiego doszło w 1872 roku w fabryce Cegielskiego – symbolu, miejscu wyjątkowym nie tylko na mapie...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz