reklama

Prawo żony

Tom 3 cyklu Krwią naznaczone

Hubert Witosławski to policjant, który w swoim życiu stracił już wszystko. Żona odeszła od niego, a siedmioletnia córka nie chce spędzać z nim czasu. Od lat żyje sam w nieumeblowanej kawalerce, a całą swoją energię wkłada w pracę.

Lena Adamska to kobieta, której mąż ucieka przed całym światem - nie tylko przestępczym, ale również przed organami ścigania. Po śmierci teścia Lena musi stanąć na czele rodzinnego interesu i strzec go, bo obowiązkiem żony jest lojalność.

Wszystko zaczyna się komplikować, gdy do drzwi Adamskiej pukają wierzyciele i dawni wspólnicy jej męża, a na domiar złego pojawia się też posłaniec z wrocławskiej komendy. Wszyscy chcą dorwać Roberta Adamskiego.

Lena stara się jak może, aby miejsce pobytu męża pozostało tajemnicą, tym samym ściąga na siebie cały gniew. Kobieta dobrze sobie radzi, ale do czasu, gdy naraża się bossowi rosyjskiej mafii, który obiecuje, że osobiście poobcina jej palce...

Hubert zostaje postawiony w sytuacji, w której nie można jednoznacznie wskazać dobra i zła, jednak podejmuje tę walkę. Nie pierwszy raz będzie balansował na granicy prawa, ale zda sobie sprawę, jak cenna jest utracona więź z córką.

Prawo Żony to historia o lojalności, obowiązku, strachu i władzy. Nieznane jest tu pojęcie wolnej woli, a wolność jako taka już dawno przestała istnieć.

Informacje dodatkowe o Prawo żony :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-04-24
ISBN: 9788367520454

Kup książkę Prawo żony

Prawo żony - opinie o książce

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2024-06-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

Lena Adamska to z pozoru twarda kobieta, jednak to tylko maska dla tych, którzy ją znają. W środku jednak jest krucha i skrzywdzona. Jedyną jej odskocznia od problemów jest jej córeczka.

Gdy mąż Leny znika, ukrywając się nie tylko przed stróżami prawa, ale również przed niebezpiecznymi ludźmi, kobieta musi przejąć interesy, które zostawił jej zmarły teść.

Jednak to nie jest takie łatwe, kiedy na karku czuje się oddech bosa rosyjskiej mafii, który szuka Roberta Adamskiego.

"Lojalność kobiety jest testowana, gdy jej mężczyzna nie posiada nic. Lojalność mężczyzny jest testowana, gdy posiada on wszystko. Tylko czy lojalnością można nazwać zachowania, których podstawą jest brak wolnej woli?"

Hubert Witosławski to policjant, który całe życie poświęcił pracy, doszło nawet do tego, że żona odeszła, a córka nie chce spędzać z nim czasu.

Gdy dostaje za zadanie, wniknąć w szeregi ludzi, którzy prowadzą wątpliwe interesy, przychodzi mu to niezwykle łatwo.

"Prawo żony" książka, która już od pierwszych rozdziałów, wciąga w niebezpieczny wir czarnych charakterów, i niebezpiecznych akcji. Totalny rollercoaster emocjonalny, który nie pozwala na nudę.

Bohaterowie to bardzo ciekawe postacie, świetnie wykreowane i tajemnicze.

Fabuła kręci się przeważnie wokół Leny i problemów z interesami. Jej męża poznajemy tylko z perspektywy jej wspomnień.

Znajdziecie tu lojalność, strach, obowiązek, a nawet trochę humoru.

"Prawo żony" to thriller, który nieraz wywołuje gęsią skórkę, włosy stają dęba, a niebezpieczeństwo czyha za rogiem. Napisany świetnym lekkim piórem i przyjemnym w odczuciu stylem.

Widać, że autorka wiedziała, co pisze i każdy detal tej historii był przemyślany.

P.K.Farion nie przebiera w słowach i czynach, dlatego wszystko, co tu znajdziecie wydaje się niezwykle realistyczne. (Ten, kto ma bujną wyobraźnię na pewno nie raz przetrze oczy z niedowierzania).

Polecam ?, jeżeli szukacie mocnej i nie pozwalającej na nudę książki.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2024-06-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2024,

"Prawo żony" jest trzecim tomem cyklu Krwią naznaczone. Jednak ta część dotyczy już innych bohaterów, więc można ją czytać bez znajomości poprzednich.

Wyobraź sobie taką sytuację: jesteś nastolatką, poznajesz starszego mężczyznę, zrobisz wszystko, byle tylko być dla niego kimś ważnym. A co jeśli ten mężczyzna tak Cię omami, wręcz wytresuje, byś była idealną, posłuszną mu żoną? Byłam w szoku, że można tak poddać się facetowi. Lena nie odważyła się zrobić nic wbrew niemu. To są retrospekcje, a w części dotyczącej teraźniejszości, gdzie jej mąż znika i pojawia się Hubert... czy kobieta nadal będzie lojalna? Czy zrozumie, że można żyć inaczej?

Tym razem wiodącym motywem książki będzie lojalność. Nie tylko względem drugiej osoby, ale i samego siebie. Drugą sprawą jest wolność. To jedna z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Pojawia się także kwestia zaufania. A o to w mafijnym świecie bardzo trudno. Nie można mieć pewności, kto jest manipulatorem.

P.K. Farion przedstawia dylemat moralny głównego bohatera, który musi dokonać trudnych wyborów. Jego więź z córką zaczyna zanikać. Czy Hubert w porę zrozumie co w życiu najważniejsze? Czy naprawi swoje zaniedbanie względem dziecka?

Ponownie możecie spodziewać się niepokojących sytuacji, niebezpiecznych wydarzeń, ale co ciekawe mniejszej ilości brutalnych, drastycznych, krwawych scen czy dosadnych opisów przemocy, gdyż autorka tym razem większy nacisk położyła na psychicznych krzywdach bohaterów. Tak więc mogę śmiało powiedzieć, że nie jest książka dla osób o słabych nerwach!

Wraz z rozwojem akcji, wzrasta napięcie. Zakończenie zaś wbija w fotel! Dużo zostało wyjaśnione, rozwiązane, ale jeszcze wiele jest odkrycia.

"Prawo żony" to brutalny, pełen skrajnych emocji thriller o władzy, lojalności, oddaniu, obowiązku, samotności, strachu, okrucieństwie. Jeśli szukacie czegoś naprawdę mocnego - polecam Wam sięgnąć po ten tytuł!

Diabelna prawda
P.K. Farion0
Okładka ksiązki - Diabelna prawda

Błażej, pogrążony w rozpaczy po stracie Sary, wraca do Polski. Pragnie naprawić swoje błędy, jest gotów zrobić wszystko, byle tylko znowu zobaczyć...

Diaboliczna miłość
P.K. Farion0
Okładka ksiązki - Diaboliczna miłość

Sara, w pięknej białej sukni, przekracza próg kościoła, w którym czeka na nią jej przyszły mąż. Jednak sielanka nie trwa zbyt długo... Oboje wciąż czują...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski