Srebro

Tom 4 cyklu Paradoks cnót

Maja Nowicka budzi się w płonącym samochodzie i cudem uchodzi z życiem. Świadoma niebezpieczeństwa czyhającego na nią ucieka ze szpitala. Zdezorientowana wraca do domu, w którym zastaje długo niewidzianego przyjaciela. A kiedy się dowiaduje, kto tak naprawdę ją uratował, jej serce pęka.

Sposób, w jaki potraktował ją mężczyzna, któremu bezgranicznie ufała, sprawił, że jej świat się zawalił. Jeszcze niedawno była gotowa poświęcić własną karierę, aby go chronić, teraz zostaje zmuszona, aby raz na zawsze zapomnieć o sprawie.

Pszczółką była tylko dla niego, a teraz znowu staje się tą zimną i nieprzystępną panią komisarz, którą kiedyś była. Brutalnie odepchnięta wraca na stare tory, rzuca się w wir pracy i to w niej odnajduje ukojenie. Pomaga jej Tomek, wciąż obecny obok niej, oraz Krzysiek, który się nią opiekuje. Maja ma związane ręce w sprawie rtęci, dlatego postanawia odnowić prywatne śledztwo i wrócić do poszukiwań matki, która tuż po urodzeniu oddała ją do domu dziecka. I kiedy wydaje się, że staje na nogi, kolejne wydarzenia sprawiają, że jej spokój rozsypuje się jak domek z kart.

„Srebro” to ciąg dalszy serii Paradoks Cnót – historii kryminalnej o zabarwieniu erotycznym osadzonej w realiach polskiej gangsterki.

Farion łączy typowy kryminalny świat z dużą dawką skrajnych emocji. Pokazuje, jak chaotyczne może się stać życie, w którym człowiek traci motywację i chęć do działania. Wzrusza, ukazując ludzką bezsilność, która paradoksalnie przekształca się w potęgę zbudowaną na najcenniejszych wartościach.

Informacje dodatkowe o Srebro:

Srebro - opinie o książce

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-07-02, Ocena: 6, Przeczytałam,

Istny kosmos autorka funduje nam w kontynuacji Paradoksu Cnót!
Narracja ze strony Maii daje nam pełny obraz z bardzo istotnymi wydarzeniami z jej życia,przeszłości oraz skrywanej prawdy,która chciała odkryć.
◽Autorka wprowadza nas w samo piekło życia w którym znalazła się bohaterka.Piekło płonącego samochodu,w którym nie ma drogi ucieczki.Pszczółka czuje się oszukana,opuszczona i zdradzona.Zaufala nieodpowiedniej osobie,a ta podeptała jej uczucia.To boli i krwawi…

◽Oprócz policyjnego dochodzenia możemy przeżyć gorące momenty w których podgrzały atmosferę do czerwoności.Mamy splot wydarzeń,nieprzemyślanych decyzji oraz uniesień potrzebnych do zapomnienia.To daje chwilę oddechu,by przygotować się na nadchodzący armagedon!

◽Podobało mi się skrupulatne chęć poznania pochodzenia Maii.Jej determinacja,łączenie każdego ważnego szczegółu a na koniec odkrycie prawdy wprowadza szokkkk!Nasuwają się pytania i aż strach poznać na nie odpowiedzi.To genialny zamysł doprowadzany do zatrzymania serca i powodującego chęć poznania kontynuacja na które baaaardzo czekam.

◽Jest to świetny kryminał połączony z gorącym romansem z możliwością odkrywania tajemnic przeszłości oraz brakiem szansy na miłość pozbawionej przyszłości-czy na pewno?

◽Przekonajcie się,czy „Mowa jest srebrem,a milczenie złotem”
Czytajcie,bo naprawdę warto!!!
Polecam

Avatar użytkownika - Zaczytanaa_sara
Zaczytanaa_sara
Przeczytane:2024-07-05, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Jeśli rozpoczęliście już swoją kryminalną przygodę z serią Paradoks cnót duetu P.K. Farion i Mateusz Gostyński to doskonale wiecie, że po Rtęci to już uzależnienie. Na ten moment historia ma 4 tomy i dopiero się rozkręca. A wszystko zaczęło się od Rtęci. Natomiast jeśli jeszcze nie znacie tej serii to w skrócie powiem Wam czego się spodziewać. Lekkie pióro, mistrzowskie prowadzenie fabuły, zakończenia wbijające w fotel. Dominujący mrok, tajemnica i niebezpieczeństwo czyhające za rogiem. Zainteresowani? Jeśli lubicie historie kryminalne z zabarwieniem erotycznym to przed Wami kolejno do przeczytania Rtęć, Żelazo, Złoto i najnowszy tom - Srebro.

Srebro to kolejna część historii komisarz Mai Nowickiej i nieuchwytnego gangstera Artura Konop o pseudonimie Śnieg. W poprzednim tomie inicjatywę przejął Mateusz Gostyński opisując wydarzenia dotyczące wypadku Mai i zdarzenia z przeszłości gangsterskiej Śniega z perspektywy Artura. Pojawiała się postać Mai, ale główną rolę odgrywał Artur. Tym razem role się odwróciły. Stery w tym tomie przejmuje P.K. Farion i zdarzenia dotyczące przebiegu wypadku i kolejnych wydarzeń po nim oraz szczegóły z przeszłości Majki poznajemy z perspektywy Mai. Jeśli chodzi o ciąg dalszy wydarzeń to Artur skutecznie odsuwa od siebie Maję, czego zarys mieliśmy już w Złocie. W następstwie do Mai zaczyna zbliżać się jej zawodowy partner Tomasz Walski i to nie tylko zawodowo. Współpracują nad znalezieniem dilera, przez którego coraz więcej młodych ludzi trafia do szpitala. Maja ponownie próbuje ustalić kim byli jej rodzice i ma wrażenie, że cały czas ktoś ją śledzi. Czy uda jej się poznać swoją przeszłość? Czy zaufa Tomaszowi? Co wydarzyło się podczas ostatniego spotkania Mai i Artura? Czy aby na pewno nic już nie będzie ich łączyło? Na te pytania znajdziecie odpowiedź po przeczytaniu Srebra!

Co tu się stało!? Istny Armagedon! Kiedy myślisz, że coś się wyjaśni i ułoży w całość do akcji wkracza P.K. Farion i nic już nie jest oczywiste. Srebro wciągnie Was od pierwszych zdań. Przy tak skonstruowanej fabule nie będziecie się nudzić. Paradoks goni paradoks. Jeszcze więcej zwrotów akcji. Coraz więcej wątpliwości i jeden istotny szczegół z przeszłości, który zmieni wszystko. Takiego obrotu spraw nie dało się przewidzieć. To co tym razem zafundowała autorka przerosło mnie. Im bliżej końca tym większe napięcie. Natomiast zakończenie wbiło mnie w fotel. Po przeczytaniu zbierałam szczękę z podłogi. Nie wierzę! To było tak dobre i tak mocne. Jeszcze bardziej jestem ciekawa co będzie się działo. Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy!

Książkę czyta się szybko. Każdy rozdział poprzedza grafika z okładki. Warto dodać jeszcze jedną istotną kwestie. Ten tom czytasz na własne ryzyko! Bo emocji i wrażeń to tu nie brakuje. Nie oderwiesz się od lektury!

Tego nie można przegapić! Zdecydowanie to trzeba przeczytać!
W mojej ocenie: 10/10! Sztos! Must read! Polecam!
A to wszystko, bo... mowa jest srebrem ;)

Więcej znajdziecie na moim profilu IG @zaczytanaa_sara

Prawo ojca
P.K. Farion0
Okładka ksiązki - Prawo ojca

Zuzanna to młoda kobieta, architekt, a przede wszystkim samotna matka. Można by powiedzieć, że w chwili, gdy partner opuszcza ją na wieść o niespodziewanej...

Diabelna prawda
P.K. Farion0
Okładka ksiązki - Diabelna prawda

Błażej, pogrążony w rozpaczy po stracie Sary, wraca do Polski. Pragnie naprawić swoje błędy, jest gotów zrobić wszystko, byle tylko znowu zobaczyć...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung