Powrót na Route 66

Opowieść o małżeństwie u kresu życia. Ella jest chora na raka, John cierpi na chorobę Alzheimera. Wbrew rozsądkowi, protestom lekarzy i dorosłych dzieci wyruszają z Detroit swym starym kamperem w miejsca, które odwiedzali wspólnie w czasie 60-letniego małżeństwa, podróżując słynną Route 66 (znakomite, realistyczne opisy legendarnej Drogi 66). Utwór utrzymany w konwencji powieści drogi; narracja pierwszoosobowa, oszczędna, zabarwiona czarnym humorem – narratorką jest Ella, która w relację „na bieżąco” wplata okruchy wspomnień ze wspólnych wakacji z mężem i dziećmi, a także inne wspomnienia ze wspólnego życia). „Powrót na Route 66” to mądre spojrzenie na kruchość życia i wzruszający obraz małżeństwa w zenicie, mocnego jak nigdy, choć sami małżonkowie są słabsi niż kiedykolwiek do tej pory.

Informacje dodatkowe o Powrót na Route 66 :

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2011-02-18
ISBN: 978-83-7513-825-2

Kup książkę Powrót na Route 66

Powrót na Route 66 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Karolina87
Karolina87
Przeczytane:2016-08-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2016 roku, Mam,
Wzruszająca opowieść z poczuciem humoru, o spełnianiu marzeń, o podążaniu za głosem serca na przekór problemom, o sile miłości i kruchości życia, z którego należy czerpać jak najwięcej póki jeszcze jest taka możliwość.
Mamy jeszcze czas
Michael Zadoorian0
Okładka ksiązki - Mamy jeszcze czas

Ella i John, małżeństwo osiemdziesięciolatków, wyruszają w ostatnią sentymentalną podróż. Jadą wysłużonym kamperem słynną Drogą 66 wiodącą...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski