Powrót do kariery

Czy da się ocalić karierę i odzyskać reputację po poważnym kryzysie na ścieżce zawodowej? W erze, w której prasa karmi się sensacyjnymi historiami o upadłych liderach, politykach, gwiazdach, odważnych denuncjatorach oraz o tych, którzy padli ofiarą rywalizacji, zazdrosnych współpracowników i przełożonych, to pytanie stało się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.W tej książce Jeffrey Sonnenfeld i Andrew Ward odpowiadają na to pytanie głośnym ?tak?. Przedstawiają pięć działań odbudowy złamanej kariery. Postępując według tych działań, odzyskasz reputację i otworzysz sobie drogę do nowej przyszłości. Autorzy piszą, jak pokonywać często napotykane przeszkody w odbudowie kariery, także te wznoszone przez zwodnicze kultury korporacji i psychikę upadłego lidera.Ta książka ma swoje źródło w wieloletnich badaniach prowadzonych w wielu obszarach. Znajdziesz w niej wywiady z pierwszej ręki i prawdziwe historie pokonanych,lecz zrehabilitowanych zarządzających firm takich, jak General Electric, Home Depot, Morgan Stanley, Apple, Staples i Hewlett-Packard.Powrót do kariery to klarowny plan działania dla każdego, kto ma do czynienia z kryzysem na drodze zawodowej i zamierza odzyskać utracony prestiż oraz reputację bez względu na to, czy upadek był wywołany przez niego samego czy przez siły zewnętrzne.O autorachJeffrey Sonnenfeld jest autorem sześciu książek o przywództwie, w tym cenionej The Hero?s Farewell, a także kilkuset artykułów znanych w kręgach akademickich. Media regularnie cytują jego wypowiedzi. Pełni funkcję wicedziekana w Szkole Zarządzania na Uniwersytecie Yale. Jest profesorem w dziedzinie praktyki zarządzania, a także założycielem i prezesem Yale Chief Executive Leadership Institute.Andrew Ward pełni funkcję na wydziale zarządzania w Terry College of Business na Uniwersytecie Georgii i jest autorem książki The Leadership Lifecycle: Matching Leaders to Evolving Organizations.OpinieSonnenfeld i Ward pokazują, jak podnieść Feniksa z popiołów. Piszą o psychologicznych i behawioralnych podstawach bezcennego atrybutu, jakim jest ludzka odporność na kryzys. To ważna lektura dla każdego, do kogo los może przestać się uśmiechać.? Jeffrey Pfeffer, profesor w dziedzinie zachowań organizacyjnych Graduate School of Business na Uniwersytecie StanfordSonnenfeld i Ward napisali wnikliwą i inspirującą książkę. Porażka testuje człowieka: może go dobić albo stać się katalizatorem jego potęgi. Autorzy tej ważnego i porywającego dzieła piszą o kryzysach niszczących i o kryzysach budujących. Powrót do kariery powinien przeczytać każdy, kto ma w planach sukces.? Donald TrumpTo zbiór portretów współczesnych liderów, znanych i nieznanych. Sonnenfeld i Ward piszą o radości i depresji, jakich doświadczają przywódcy. To ważna książka, którą wspaniale się czyta.? William H. Donaldson, współzałożyciel firmy Donaldson, Lufkin & Jenrette i dwudziesty siódmy przewodniczący rady nadzorczej amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełdPorażająca. To jedna z najlepszych książek o przywództwie, jakie czytałem. Prawdziwy skarb. Rzecz o wzlotach i upadkach w przywództwie ? i w życiu.? Warren Bennis, profesor Uniwersytetu Południowej Kalifornii, autor książki On Becoming a LeaderPowrót do kariery zainspiruje tych, którzy wierzą, że nastawienie jest wszystkim. Zachwyci tych, którzy stracili pracę i przygotuje na kryzys tych, którzy stracą pracę w przyszłości. Główne przesłanie tej książki, zgodne ze słowami Kiplinga, jest takie, że kryzysy w karierze musimy traktować jak pseudokryzysy. Nie odłożysz tej zachwycającej książki na bok, dopóki nie przeczytasz jej od deski do deski.? John C. Bogle, były dyrektor zarządzający Wellington Management Company i założyciel grupy funduszy inwestycyjnych VanguardTo książka o spektakularnych powrotach wielkich liderów, których rozłożono na łopatki. Sonnenfeld i Ward przedstawiają wywiady, które mogli przeprowadzić tylko oni sami i sięgają po najbardziej błyskotliwe s

Informacje dodatkowe o Powrót do kariery:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: b.d
Kategoria: Ekonomia

Kup książkę Powrót do kariery

Powrót do kariery - opinie o książce

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz