Potwory z Diablaka. Wakacje z Koszmarkiem

Tom 2 cyklu Wakacje z Koszmarkiem

Na południowym krańcu Polski, w masywie Babiej Góry, wznosi się potężny szczyt. Mówią na niego Diablak. Ponoć kiedyś na jego szczycie stał zamek diabła. Zawalił się i zostały po nim tylko kamienie, które wciąż tam leżą. A na Diablaku tajemnica goni tajemnicę, wiele osób dostrzega tu dziwne rzeczy i zjawy. Ekipa Koszmarka postanawia zbadać sprawę i sprawdzić, czy Diablak jest nawiedzony. Na tym przecież polegają ich wakacje z Koszmarkiem! Nikt nie wierzy w duchy, wampiry i inne potwory, co nie znaczy, że należy lekceważyć zagadkowe zjawiska. Po pobycie w Bieszczadach dobrze wiedzą, że realny świat miewa sekrety, a to, że w końcu da się je naukowo wytłumaczyć, nie czyni ich mniej niebezpiecznymi. Czy coś podobnego dzieje się na Diablaku?

Informacje dodatkowe o Potwory z Diablaka. Wakacje z Koszmarkiem:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2024-06-12

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Beletrystyka dla dzieci i młodzieży Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 9 lat

Kup książkę Potwory z Diablaka. Wakacje z Koszmarkiem

Opinie o książce - Potwory z Diablaka. Wakacje z Koszmarkiem

Z Kacprem, Leną, dziadkiem Markiem, babcią Ulą i psem Maliną czytelnicy mieli już okazję spotkać się przy okazji premiery pierwszej części serii "Wakacje z Koszmarkiem" - "Gniazdo wampirów". Nie był to jednak koniec wakacyjnej przygody jedenastolatków i ich nietypowych opiekunów. Wakacyjny wyjazd trwa bowiem dalej, a do rąk czytelników trafia właśnie tom drugi znakomitej serii, "Potwory z Diablaka". Co najmniej tak samo zaskakujący, ciut bardziej niesamowity, ale przede wszystkim wciągający od pierwszej strony jak wszystkie powieści Justyny Drzewickiej. Tym razem za punkt wypadowy ekipa Koszmarka - zdezelowanego, ale przy tym uroczego pojazdu - wybiera dla siebie kemping pod Diablakiem. Tytułowy Diablak to najwyższy szczyt masywu Babiej Góry. Wierzchołek owiany mnóstwem legend. Miejsce, w którym zdarzyło się sporo wypadków, ale też niewyjaśnionych zniknięć czy zaginięć. Taka perspektywa sprawia, że ekipa Koszmarka jest w siódmym niebie. Wszak te wakacje miały być czasem rozwiązywania zagadek, na które odpowiedzi nikt jeszcze nie znalazł. A zatem w drogę. Na Diablak! Na kempingu Lena i Kacper spotykają mnóstwo ciekawych turystów, którzy z mniejszym lub większym zainteresowaniem przyglądają się Diablakowi. Jednak gdy ekipa Koszmarka na własnej skórze oświadcza kaprysów masywu Babiej Góry, niemal ginie w gęstej mgle słysząc tętent kopyt widmowego konia z większą ostrożnością przygląda się górze. A w momencie, gdy babcia z dziadkiem

Potwory z Diablaka. Wakacje z Koszmarkiem - opinie o książce

Avatar użytkownika - Pozytywny_wolumi
Pozytywny_wolumi
Przeczytane:2024-06-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Przeczytane,

Druga część, "Potwory z Diablaka", to kontynuacja podróży. Ekipa Koszmarka wybiera się na kemping w okolice góry Diablaka. Zagadka zaginionej pary naukowców zostaje rozwiązana, a dzieciaki pozostają z nimi w serdecznych relacjach. Na kempingu poznają kolejną odkrywczynię, dziewięcioletnią Lenę, fankę krasnali. Spotykają również innych obozowiczów, od zaklinacza duchów po kobietę sukcesu, Wiktorię. Jednak nie wszystko jest takie, jak się wydaje!

Od ratownika medycznego dowiadują się, dlaczego góra Diablak jest straszna i zdradziecka. Mimo to, przygoda wzywa! Rodzina wyrusza w piękną pogodę, aby zdobyć Diablak, ale w połowie drogi pojawia się gęsta mgła. Na szczęście Kacper ma w plecaku linę, którą wszyscy się wiążą, a Malina wyprowadza ich z powrotem do Koszmarka i ludzi.

Po powrocie dzieciaki próbują rozwikłać zagadkę z pomocą Agnieszki i Filipa, uratowanej pary naukowców, ale nie znajdują logicznego wyjaśnienia tych anomalii. Dziadkowie obiecują, że nigdy więcej nie postawią stopy na Diablaku. Jednak po pewnym czasie zmieniają zdanie - ktoś ich omamił. Rozpoczyna się poszukiwanie prawdziwego sprawcy: kto stoi za psychozą? Czy jest to miła staruszka, szaman, ratownik, czy może biznesmenka? Czy tajemnica Diablaka zostanie rozwiązana? Przekonaj się sam, sięgając po tom 2!

Niepowszedni. W potrzasku
Justyna Drzewicka0
Okładka ksiązki - Niepowszedni. W potrzasku

Dalsze losy Niepowszednich. Weles zjawia się w Ferretum jako poseł i rzucając fałszywe oskarżenia, żąda ich wydania. Z pomocą zdrajcy z Kamiennych Kości...

Niepowszedni. Obława
Justyna Drzewicka0
Okładka ksiązki - Niepowszedni. Obława

Niepowszedni to dzieci obdarzone szczególnymi darami. Rodzą się bardzo rzadko, więc stanowią cenny łup dla handlarzy ludźmi.   Nila...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun