Poszlaka

Tom 3 cyklu Kamieniec

Czy brak dowodów przesądza o niewinności?

Upalne lato dobiegło końca, ale temperatura na komendzie w Kamieńcu znów staje się gorąca. W pobliżu nowo powstającego osiedla przypadkowa spacerowiczka odkrywa zwłoki kobiety. Pozostawione przez zabójcę znaki sugerują, że zbrodni mógł dokonać ktoś, kogo miejscowi policjanci dobrze znają.

Miłosz Szatkiewicz chciałby w pełni zaangażować się w śledztwo, ale jego głowę zaprzątają prowadzone na własną rękę poszukiwania młodszej siostry.

Rozalia próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Kiedy zabiera się za porządkowanie rzeczy należących do zmarłej matki, w jej ręce wpada srebrne pudełko, którego zawartość okazuje się dla Rosie szokująca.

Czy Dominika żyje? Co Agata Różycka ukrywała przed córką? Z jakimi wyzwaniami przyjdzie zmierzyć się śledczym? Czy w Kamieńcu wreszcie zapanuje spokój?

Poznaj finałowe losy bohaterów powieści "Sygnatura" i "Toksyna".

Informacje dodatkowe o Poszlaka:

Wydawnictwo: Vectra
Data wydania: 2023-11-23
Tytuł oryginału: Poszlaka

Tagi: kamieniec Bies

Kup książkę Poszlaka

Poszlaka - opinie o książce

,,(...) tęsknota i wyrzuty sumienia idą w ślad za człowiekiem, niezależnie od tego, jak daleko będzie próbował przed nimi uciec".

Kończę ten rok wyjątkową książką. Finałowy tom trylogii ,,Kamieniec" trzyma wysoki poziom, spina wszystkie wątki i dostarcza wielu emocji.

A zaczęło się od ,,Sygnatury", gdzie Autorka zaskoczyła wszystkich swoją kryminalną odsłoną. Poczęstowała czytelnika ciekawą intrygą i nietuzinkowymi portretami psychologicznymi bohaterów. Sprytnie dawkując emocje, niewinnie zaszczepiała ciekawość i zaintrygowała fabułą, po czym z rozmysłem wyprowadziła w stan niepokoju i sprawiała, że poznanie autorskiej prawdy każdego z bohaterów stało się priorytetem.

Potem przyszedł czas na ,,Toksynę", gdzie rozpędzona akcja pędziła jak szalona nie pozwalając ciekawości na zbyt długie przerwy w czytaniu. Było mrocznie, tajemniczo, nieprzewidywalnie. Autorskie rozmyślne dawkowanie emocji i przemycanie w fabule ważnych prawd, dotykanie naprawdę trudnych tematów - słało się znakiem rozpoznawczym Autorki. To, że na końcu z premedytacją porzuciła Ona czytelnika z potokiem myśli i ogromnym apetytem na ciąg dalszy.. no cóż, trzeba było Jej jakoś wybaczyć, bo.. w końcu przyszła pora na ,,Poszlakę".

Wracamy zatem do Kamieńca, z pozoru spokojnego, małego miasta na południu kraju, które kryje wiele tajemnic.. I tak, znów ktoś poczuje wyjątkowo uzależniający smak zabijania, ktoś inny zostanie okradziony z paru złudzeń, z kogoś zadrwi rzeczywistość, ktoś zbierze zasłużone oklaski za ,,pewien artystyczny performance" czy ,,społeczną manipulację", ktoś będzie musiał zawalczyć o czyjeś życie, ktoś oswoić teraźniejszość, a zupełnie ktoś inny - odkryć różnicę pomiędzy zwykłym przypadkiem, a przeznaczeniem i dostrzec sieć niewidocznych gołym okien połączeń oraz znaleźć wspólny mianownik kilku spraw.. I to czytelnik będzie musiał zważyć, czy szlachetne pobudki, w pewnych okolicznościach, mogą usprawiedliwić zbrodnię..

,,Sygnatura", ,,Toksyna", ,,Poszlaka" - znakomita seria thrillerów kryminalnych poleca się dla wielbicieli gatunku i nie tylko?.

Odzyskana
Sylwia Bies 0
Okładka ksiązki - Odzyskana

Aneta Bogusz w popłochu ucieka z lasu, w którym przed momentem doszło do dramatycznych wydarzeń, zmieniających całe jej dotychczasowe życie. Musi zapewnić...

Sygnatura
Sylwia Bies0
Okładka ksiązki - Sygnatura

Kamieniec to spokojne miasto na południu kraju. Do czasu...Para wracająca z suto zakrapianej imprezy znajduje okaleczone zwłoki. Rozpoczyna się żmudne...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun