Poradnik szczęśliwego człowieka

Krzysztof Chrząstek od wielu lat interesuje się rozwojem duchowym, huną, tantrą, zen, rozwijaniem świadomości, pracą z umysłem, zmianą przekonań na lepsze, religią oraz duchowością. Autor książek Duchowa rEwolucja, Uśmiech Słońca.

Poradnik Szczęśliwego Człowieka to książka zawierająca wiele cennych rad dotyczących tego, jak być i uczynić swoje życie szczęśliwym. Zwraca uwagę na to, co najistotniejsze, zarówno dla pojedynczego człowieka, jak i całej ludzkości. To mądra pozycja, w której autor zebrał wiele ciekawych porad, dzięki którym możesz poczuć się miło, przyjemnie i dobrze. A gdy utrwalisz ten stan, to masz szansę na odczucie szczęścia, radości, miłości i błogości. A każdy z nas za tym tęskni. Bo tak naprawdę tylko te stany mogą być trwałe.

Książka jest tak skonstruowana, że na jej każdej stronie jest jedna porada wraz z jej rozwinięciem. Wszystkie porady są ponumerowane, dzięki czemu łatwo i szybko się czyta. Po przeczytaniu całości można powracać do ulubionych stron lub też inspirować się, otwierając poradnik na chybił-trafił by zobaczyć, co na dziś podsuwa nam "los". Warto zawsze czytać całe strony, bo rozwinięcia głównych tematów bywają ciekawe i intrygujące.

Jeżeli zależy Ci na szczęśliwszym i bogatszym życiu, to sięgnij po tę książkę i ją przeczytaj.

To znakomita lektura i świetny prezent dla bliskich osób.

Informacje dodatkowe o Poradnik szczęśliwego człowieka:

Wydawnictwo: KOS
Data wydania: 2017-11-15
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7649-130-1

Kup książkę Poradnik szczęśliwego człowieka

Poradnik szczęśliwego człowieka - opinie o książce

Avatar użytkownika - malgosialegn
malgosialegn
Przeczytane:2017-11-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Ciesz się z tego co masz, i doceń to”

Już samo spojrzenie na okładkę książki „Poradnik szczęśliwego człowieka” napawa optymizmem, nawet wiecznych pesymistów. Z okładki spogląda na nas uśmiechnięty emotikon – symbol szczęśliwego człowieka, któremu towarzyszy koniczynka – czyli dwa szczęścia w jednym.

Poradnik szczęśliwego człowieka” to kolejna książka autorstwa Krzysztofa Chrząstka, starająca się uzmysłowić nam, jaki „my”, „ja” mamy wpływ na swoje życie, jak wiele zależy tylko od nas i naszego podejścia co codziennego życia. Autor od wielu lat zajmuję się rozwojem duchowym, osobistym, mądrością, radością, spokojem i medytacją. Pomaga ludziom znaleźć najlepsze rozwiązania w kwestiach duchowych i życiowych. Pokazuje, jak można być szczęśliwym.

Poradnik stanowi zbiór ponad stu porad, jak uczynić swoje życie lepszym, szczęśliwszym. „Żyj w oparciu o pozytywne wartości”, „ Pracuj z radością”, „Ciesz się drobiazgami”, „Ty jesteś źródłem swojego szczęścia”, „Zasypiaj szczęśliwy”, „Wypełniaj swoje życie miłością”, „Uszczęśliw kogoś” - oto tylko kilka, z cennych porad Krzysztofa Chrząstka. Jedna strona – to jedna dobra rada. Chcesz więcej, sięgnij po Poradnik. Szczęście jest w Twoim zasięgu!

Rozpoczynaj każdy dzień od uśmiechu”.

To jedno z przesłań Poradnika. Spróbuj zacząć dzień od uśmiechu. Napełni Cię on pozytywną energią i nadzieją na dobry dzień. Uśmiechaj się nie tylko do siebie, ale też do ludzi, zwierząt, rzeczy wokół których żyjesz. Oni Ci się odwdzięczą, odwzajemnią Twój gest – uśmiechną się do Ciebie.

To, czy będziesz szczęśliwy, zależy tylko od Ciebie. Twórz wokół siebie pozytywną aurę. Przekazuj ją znajomym, przyjaciołom, a nawet przypadkowo spotykanym osobom. Każdy dzień kończ krótkim podsumowaniem, staraj się każdego dnia wskazać pozytywne rzeczy, które Cię napawają optymizmem, wnoszą radość do Twojego życia, uszczęśliwiają Ciebie.

Ale staraj się też celebrować ciszą. Są takie dni, że potrzebujesz się wyciszyć, odpocząć, zrelaksować, cieszyć się sobą. Sprawiaj sobie takie prezenty - zasługujesz na nie. Relaks dla ducha, po ciężkim dniu pracy, to jak kąpiel dla ciała. Oczyszcza Cię, unosi na wyżyny radości.

Naucz się cieszyć z małych, drobnych rzeczy. Raduj się, że dzisiaj pada deszcz, jutro zapewne zaświeci słoneczko. Idąc do pracy spotkałeś w parku wiewiórkę, uśmiechnij się do niej. Ustąpiłeś w autobusie miejsca starszej osobie, a ona w podziękowaniu uśmiechnęła się do Ciebie. Zrobiłeś tak niewiele, a jaką radość sprawiłeś innej osobie. Czyń drobne, miłe gesty wobec innych, one wrócą do Ciebie ze zdwojoną siłą i mocą. Naucz cieszyć się daną chwilą. Sprawiaj sobie prezenty, przecież na nie zasługujesz. Doceniaj siebie. Nagradzaj siebie . . .

Każdy z nas ma swoją definicję szczęścia. Ale zapewne dla każdego z nas oznacza ono stan zadowolenia, radości, euforii. Według amerykańskiego psychologa Abrahama Maslowa istotą szczęścia jest zaspokojenie potrzeb. Po zaspokojeniu danej potrzeby dochodzi do głosu potrzeba wyższego rzędu. Osoba szczęśliwa to osoba, która zaspokoiła wszystkie potrzeby. Ponieważ najwyższą z nich jest potrzeba samorealizacji, można przyjąć że ludzie szczęśliwi to ludzie samorealizujący się.

Kto z nas nie chce być szczęśliwy? Chyba nie ma takich osób. Ale trzeba spróbować zrozumieć, że szczęście to nie najnowszy model samochodu, luksusowy dom czy jacht, ale szczęście to życie spokojne, pełne miłości i przyjaźni, z uśmiechem na twarzy, pełne optymizmu, bogate duchowo.

Czy chcesz być szczęśliwy? To na początek wykonaj pięć prostych kroków:

uśmiechaj się codziennie,

polub siebie,

uwierz w siebie i swoje możliwości,

bądź optymistą,

naucz się stopniować przeciwności losu.

Na początek wystarczy. Jeżeli chcesz poznać kolejne kroki, sięgnij do Poradnika szczęśliwego człowieka. Z nim podążysz dalszą drogą, prosto do szczęścia!

Można by tak bez końca wymieniać dobre rady i recepty na szczęście, ale nie o to chodzi. Ja tylko chcę Was zachęcić, abyście sami, małymi krokami zmierzali do zadowolenia, sami nauczyli się uszczęśliwiać najpierw siebie, a następnie innych.

Z wielką przyjemnością sięgnęłam po tę pozycję. I nie żałuję czasu poświęconego na przeczytanie Poradnika. Jest on napisany prostym, zrozumiałym językiem, autor krótkimi, prostymi zdaniami stara się namówić nas do … bycia szczęśliwymi! Wystarczy, że skorzystasz z kilku rad, a zauważysz odmianę w swoim życiu, oczywiście na lepsze.

Tę pozycję zawsze warto mieć przy sobie. Wystarczy w wolnej chwili otworzyć na dowolnie wybranej stronie, chronologia nie jest konieczna, i korzystać z cennych rad autora. Warto rozpocząć dzień od lektury Poradnika. Jedna rada, na jeden dzień. I tylko tyle, i aż tyle. Gwarantuję, że po kilku dniach zauważysz pozytywne zmiany w swoim życiu. Zachęcam nie tylko do przeczytania, ale posiadania tego Poradnika. Niech stanie się on Twoim przyjacielem !

Uśmiech słońca
Krzysztof Chrząstek0
Okładka ksiązki - Uśmiech słońca

Uśmiech słońca to zbiór przypowieści filozoficznych, podejmujących tematy interesujące nas wszystkich: kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy i dokąd zmierzamy...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski