POPR-ańcy. Polowanie na wandali

Tom 5 cyklu POPR-ańcy

Kiedy cichnie halny, mieszkańcy Chaty pod Wierchami wybierają się na spacer. Zapowiada się wspaniała przechadzka aż do Doliny Chochołowskiej, a szczeniaki po raz pierwszy mogą pokonać tak długą trasę (legalnie, rzecz jasna). Ale cóż to? Kto i dlaczego zostawił na drzewie jakiś napis? I kto pomalował ten piękny głaz?

Szczeniaki i ich opiekunowie trafiają na ślad wandali, którzy niczego sobie nie robią z otaczającego ich piękna. POPR-ańcy postanawiają więc wziąć sprawy w swoje ręce i wytropić złoczyńców. Jak szybko się okazuje, zadanie nie będzie łatwe, a spotkanie z wandalami stanie się prawdziwym zagrożeniem.

Piąta część uwielbianej serii POPR-ańcy to prawdziwy rollercoaster emocji – zmartwicie się, przestraszycie, a na końcu wzruszycie, bo przecież każda przygoda musi mieć swój kres.
Wersja audio w pełnym udźwiękowieniu dostępna jest tylko w Legimi.

Informacje dodatkowe o POPR-ańcy. Polowanie na wandali:

POPR-ańcy. Polowanie na wandali - opinie o książce

Avatar użytkownika - anetaiksiazki
anetaiksiazki
Przeczytane:2024-04-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

Nie mogę uwierzyć, że minął już prawie rok od mojego pierwszego spotkania z mieszkańcami Chaty pod Wierchami.  Wyjątkowi bohaterowie książki Anny Sakowicz „POPR-ańcy. Chata pod wierchami” skradli moje serce. Dzisiaj ma premierę kolejna część cyklu pod tytułem „POPR-ańcy. Polowanie na wandali”. Nawet sobie nie wyobrażacie, jak bardzo się cieszę z kolejnego spotkania z moimi ulubionymi zwierzaczkami.

Piąta część genialnej serii Ani Sakowicz o nieustraszonej drużynie przesympatycznych zwierzaków obiecuje dużo emocji, przygodę i oczywiście obfitą dawkę  śmiechu.  Jest to fantastyczna opowieść o górach, która bawi i uczy jednocześnie. Nie sposób oprzeć się jej urokowi. Miałam przyjemność posłuchać Audiobooka i jestem nim zachwycona. Lektorzy zrobili kawał dobrej roboty i fenomenalnie wcielili się w zwierzęcych bohaterów.

Tym razem mieszkańcy Chaty pod Wierchami wraz z przyjaciółmi wybierają się na spacer aż do Doliny Chochołowskiej. W trakcie wędrówki ekipa POPR -ańców  i ich opiekunowie natrafiają na ślady wandali, którzy nic sobie nie robią z piękna otaczającej ich przyrody. Szczeniaki na czele z Gambitem postanawiają wytropić złoczyńców! Rozpoczyna się polowanie na wandali! Przed drużyną trudna i niebezpieczna misja!

Szalona ekipa z Chaty pod Wierchami bawi,  uczy i rozczula. Dostarcza też emocji i odrobiny dreszczyku. W książce znajdziecie wiele walorów edukacyjnych, które pokażą dziecku, jak należy zachowywać się w górach, na co uważać, by uniknąć niebezpieczeństw. Dzieci dowiedzą się również o tym, że nie wolno zaśmiecać szlaków, lasów a tym samym niszczyć przyrody. Podhalańska ekipa nie ma sobie równych. To dzięki niej można przyswoić sobie wiedzę o górach, poznać ich mieszkańców i numery alarmowe. Choć książka jest krótka, to nie brakuje w niej wartościowych treści, które pomogą dzieciom zrozumieć świat.

Prosty i przystępny język, cudowni bohaterowie, śmieszne sytuacje i doskonały humor sprawią, że nie tylko dzieci pokochają tę książkę, ale również ich opiekunowie. Wspólne czytanie to doskonała forma rozrywki, która sprawi przyjemność całej rodzinie.

Czytajcie, słuchajcie, dobra zabawa gwarantowana!

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2024-05-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Moje audiobooki 2024,
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz0
Okładka ksiązki - Nić przeznaczenia

Miłość, tajemnice sprzed lat i rodzina, której los nie oszczędzał... Wybuch wojny rozdziela Wilamowskich, rzucając ich w różne miejsca:Soldau, Illowo...

Leniusiołki
Anna Sakowicz0
Okładka ksiązki - Leniusiołki

Amelka to mała dziewczynka, a zarazem WIELKA bałaganiara. W dodatku nigdy nic jej się nie chce, a czas wolny spędza najchętniej, leżąc na kanapie. Zaniepokojona...