Pokazuję, co czuję... to uniwersalna pomoc, po którą można sięgnąć zarówno w gabinecie terapeutycznym, podczas zajęć przedszkolnych czy wczesnoszkolnych, jak i w trakcie zabawy w domu. Publikacja składa się z 26 dwustronnych kart ze zdjęciami osób wyrażających różne uczucia oraz z książeczki zawierającej kilkanaście propozycji zabaw z kartami, które można wykorzystywać na wiele sposobów, dostosowując poziom trudności poleceń do wieku i możliwości rozwojowych swoich podopiecznych. Zabawy służą przede wszystkim poznawaniu emocji, nauce ich nazywania, akceptowania, wyrażania i radzenia sobie z nimi, a także rozpoznawania uczuć innych osób. Dziecko podczas zajęć z kartami rozwija również umiejętność koncentracji, pamięć, percepcję wzrokową i spostrzegawczość. Uczy się, a jednocześnie dobrze się bawi: odgrywa różne role, mówi językiem uczuć, wymyśla niezwykłe historie i rozwiązuje zagadki. W trakcie zabaw o uczuciach bez wątpienia samo doświadczy wielu z nich. Jedno jest więc pewne - emocji przy tej publikacji nie zabraknie!

Informacje dodatkowe o Pokazuję, co czuję. Ćwiczenia rozwijające umiejętność rozpoznawania oraz nazywania uczuć i emocji:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-06-30
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Pokazuję, co czuję. Ćwiczenia rozwijające umiejętność rozpoznawania oraz nazywania uczuć i emocji

Pokazuję, co czuję. Ćwiczenia rozwijające umiejętność rozpoznawania oraz nazywania uczuć i emocji - opinie o książce

Nasze relacje. Nazywanie relacji międzyludzkich i towarzyszących im emocji
Renata Malek0
Okładka ksiązki - Nasze relacje. Nazywanie relacji międzyludzkich i towarzyszących im emocji

Publikacja ta powstała, by pokazywać, że nasze relacje z innymi są ważne, potrzebne, czasami trudne, ale że warto o nie dbać, szanując przy tym siebie...

Renata Malek0
Okładka ksiązki - Co zrobisz? Jak się zachowasz? Ćwiczenia umiejętności rozpoznawania uczuć i zachowania w różnych sytuacjach życia codziennego oraz relacjach społecznych

W książce znajduje się kilkadziesiąt fotografii przedstawiających sytuacje z życia codziennego, które wymagają od nas pewnej reakcji, np. wykonania...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung