Gdzie jest ,,początek wszystkiego"?

Przy mamie i tacie. W ich zbliżeniu i jakiejś miłości. Pięknej, trudnej, bliskiej lub dalekiej.

Początek wszystkiego jest przy bijącym sercu opiekunki i we wspólnym z nią doświadczaniu narodzin. Początek wszystkiego jest w historii pierwszych miesięcy i lat życia.

O tym, że dzieciństwo ma znaczenie, wiemy już wszyscy.

A gdyby tak popatrzeć jeszcze bardziej wstecz?

,,Początek wszystkiego" to książka, która analizuje wpływ czasu prenatalnego i okołoporodowego na nasze późniejsze życie, która poddaje pod dyskusję związek naszych pierwszych doświadczeń z relacjami, chorobami, myślami, a nawet wyborami w życiu dorosłym. To książka dla dzieci swoich rodziców i dla rodziców swoich dzieci.

Bo początek ma znaczenie.

Jaki jest Twój?

Informacje dodatkowe o Początek wszystkiego. Jak to, czego doświadczamy przed narodzinami i w ich trakcie, wpływa na nasze dorosłe życie:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2024-04-17
Kategoria: Poradniki

Tagi: Poradniki praktyczne

Kup książkę Początek wszystkiego. Jak to, czego doświadczamy przed narodzinami i w ich trakcie, wpływa na nasze dorosłe życie

Początek wszystkiego. Jak to, czego doświadczamy przed narodzinami i w ich trakcie, wpływa na nasze dorosłe życie - opinie o książce

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-05-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

“Początek wszystkiego” autorstwa Marianny Gierszewskiej to poruszająca książka, która zmusza do zatrzymania i refleksji nad naszymi początkami.

Marianna Gierszewska zabiera nas w podróż do najgłębszych zakamarków ludzkiej psychiki, do miejsca, gdzie kształtują się nasze pierwsze doświadczenia – czasu prenatalnego i okołoporodowego. Z niezwykłą empatią, czułością i wnikliwością analizuje wpływ tych wczesnych etapów na całe nasze późniejsze życie. Pokazuje, jak nasze pierwsze chwile, relacje z rodzicami, a nawet ich emocje i stresy, mają długotrwały wpływ na nasze zdrowie, myśli i wybory.

Autorka przekonuje nas, że to, co przeżywamy zanim się narodzimy, i to, jak przychodzimy na świat, ma ogromne znaczenie. Nie jesteśmy biernymi obserwatorami naszego życia, lecz jego aktywnymi uczestnikami, którzy już od pierwszych chwil istnienia zaczynają kształtować swoją przyszłość.

Książka jest pełna inspirujących historii i osobistych anegdot, które sprawiają, że temat, mimo swojej złożoności i trudności, staje się bliski i zrozumiały. Autorka zachęca do głębokiej introspekcji i do tego, byśmy pozwolili naszemu ciału opowiedzieć swoją historię – historię, która może być kluczem do uzdrowienia naszych wewnętrznych ran.

To książka, która nie boi się stawiać trudnych pytań i szukać odpowiedzi, które mogą być kluczem do zrozumienia siebie i innych. Zachęca do odkrywania prawdy i wyciągania wniosków, ale bez oceniania i wydawania osądów nad bliskimi nam osobami.

“Początek wszystkiego” to lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie zrozumieć siebie i swoje miejsce w świecie. To książka, która pokazuje, że nasze życie zaczyna się znacznie wcześniej, niż przypuszczamy, i że każdy z nas ma w sobie siłę, by przełamać negatywne wzorce i rozpocząć proces gojenia.

Warto sięgnąć po tę książkę, by spojrzeć na siebie, swoje życie i swoich rodziców z nowej, szerszej, pełniejszej perspektywy. Spojrzeć z nadzieją na to, że zmiana jest możliwa, a nasze początki mają znaczenie.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @wydawnictwootwarte, a Autorce za poruszającą i wspaniałą lekturę (współpraca reklamowa) 🩷.

Marianna Gierszewska0
Okładka ksiązki - Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce

I kładąc swoją dłoń na twoim policzku, mówię: DASZ RADĘ. (...) Weź więc głęboki wdech - być może swój pierwszy - i zobacz, jak można NAPRAWDĘ.   To...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;