Pocałuj tę żabę to książka napisana wspólnie przez Briana Tracy i jego córkę, Christinę Tracy Stein, która jest wziętym psychoterapeutą. Nawiązują oni do tematu ,,żab w naszym życiu", ale tym razem chodzi o nieco inne sprawy.

Punktem wyjścia jest znana bajka o księżniczce całującej żabę, która zamienia się w pięknego księcia. Żaba uosabia tu wszelkie negatywne myśli, emocje i postawy, które utrudniają nam albo zupełnie uniemożliwiają osiągnięcie szczęścia, spokoju oraz sukcesów w pracy i w życiu prywatnym. Autorzy analizują przyczyny negatywnych cech, myśli i emocji, które są zmorą wielu ludzi, pomagają w odkryciu ich źródeł i podają konkretne środki zaradcze.

Książka zawiera też szereg ćwiczeń, które warto zastosować, aby raz na zawsze zostawić za sobą ,,żaby naszego życia" i osiągnąć szczęście i równowagę duchową.

Informacje dodatkowe o Pocałuj tę żabę!. 12 metod zamiany problemów w sukcesy - w pracy i w życiu prywatnym:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2018-01-19
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony
Tytuł oryginału: Kiss That Frog!: 12 Great Ways to Turn Negatives into Positives in Your Life and Work
Tłumaczenie: Marian Waszkiewicz

Kup książkę Pocałuj tę żabę!. 12 metod zamiany problemów w sukcesy - w pracy i w życiu prywatnym

Pocałuj tę żabę!. 12 metod zamiany problemów w sukcesy - w pracy i w życiu prywatnym - opinie o książce

Avatar użytkownika - tusiailena
tusiailena
Przeczytane:2021-01-13, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Książka to poradnik który pokazuje nam jak ważny jest nasz czas i jak dobrze nim zarządzać kierując się odpowiednio przygotowanym planem.

Poradnik przekonuje czytelnika, że nasz własny czas jest takim zasobem którym powinniśmy zarządzać samodzielnie mają plan na papierze i coś do pisania.

Książka swoją fabułę opiera na znanej bajce o księżniczce całującej żabę, która zamienia się w pięknego księcia. Żaba jest tu uosobieniem negatywnych myśli, emocji i postaw, które utrudniają w życiu osiągnięcie szczęścia, oraz sukcesów w pracy i w życiu prywatnym. Poszczególne rozdziały tej publikacji pomagają czytelnikom w odkryciu przyczyn tych kłopotów i podają konkretne rozwiązania.

Brian Tracy opiera się na doświadczeniu zdobytym w czasie swoich spotkań z milionami uczestników jego seminariów, a jego córka na tysiącach godzin zajęć terapeutycznych. Autorzy, Christina Tracy Stein, Brian Tracy tworzą doskonały duet. Prowadzą nas przez obszary zakłóceń w relacjach z innymi ludźmi. Proponują szereg prostych ćwiczeń, które można szybko wprowadzić w życie aby pozbyć się „żab” co przyczyni się do osiągnięcia szczęścia i równowagi.

Książka podzielona jest na 12 rozdziałów które podzielone są jeszcze wieloma śródtytułami co jest bardzo dobrym zabiegiem, bo pozwala na przyjemne czytanie. Te podtytuły powodują bardzo fajne graficzne rozbicie tekstu co sprzyja czytaniu.
Całą książkę przyswaja się bardzo szybko i przyjemnie a jej niewielka grubość jest tej atutem. Należy podkreślić, że mimo tej niewielkiej grubości pozycja ta jest niezwykle treściwa i dostarcza bardzo konkretnej wiedzy.
Polecam bardzo.

Christina Tracy-Stein0
Okładka ksiązki - Pocałuj tę żabę! 12 metod zamiany problemów w sukcesy - w pracy i w życiu prywatnym

Żaby w naszym zyciu... Pocałuj tę żabę to książka dla wszystkich. Nawiązując tytułem do swojego międzynarodowego bestselleru Zjedz tę żabę, w którym...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung