reklama

Bartoszewski. Zawsze na czas

Jak zmierzyć wielkość Profesora? Ciężko byłoby wymienić jego wszystkie honorowe tytuły, odznaczenia i nagrody. Uważał się za przyjaciela każdego człowieka, bez względu na jego pochodzenie i wyznanie. W czasie wojny był więziony w Auschwitz, należał do AK i pomagał Żydom, a po jej zakończeniu - budował polsko-niemieckie pojednanie.

W 2022 roku Władysław Bartoszewski skończyłby 100 lat. Na tę okazję jego współpracownik i znany z lekkiego pióra publicysta Marek Zając uzupełnił pierwsze wydanie Tapira o kolejne barwne anegdoty. Tym razem nieznane, ale nie mniej intrygujące oblicze Profesora wyłania się ze 123 elementów niezwykłej układanki - nie mógł zatrzymać się nawet na okrągłej liczbie 100...

Książkę ubarwiają: wstęp Adama Bodnara oraz nawiązujące do anegdot mistrzowskie rysunki Henryka Sawki.

Trwają przygotowania do wizyty Helmuta Kohla w Polsce. Profesor przekonuje, że obowiązkowym punktem jest wizyta w Auschwitz. Jednak Kohl ociąga się z deklaracją, wreszcie oświadcza:

- Ale ja już tam byłem...

Profesor patrzy kanclerzowi Niemiec głęboko w oczy i zimnym tonem oświadcza:

- Ja też.

Informacje dodatkowe o Pędzę jak dziki tapir Bartoszewski w 123 odsłonach. Bartoszewski w 123 odsłonach:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2022-01-17
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: biografie

Kup książkę Pędzę jak dziki tapir Bartoszewski w 123 odsłonach. Bartoszewski w 123 odsłonach

Kwiatki Stefana Wyszyńskiego
Marek Zając0
Okładka ksiązki - Kwiatki Stefana Wyszyńskiego

Człowiek, który został Prymasem Tysiąclecia Czy można spotkać Prymasa z czasów, gdy był jeszcze zwykłym księdzem, uczniem, dzieckiem? Co łączyło go z...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung