Kto wie, jak potoczyłyby się losy orędzia o Bożym Miłosierdziu przekazanego przez Siostrę Faustynę, gdyby nie Jan Paweł II.

Choć trudno w to uwierzyć, jeszcze 50 lat temu Stolica Apostolska sprzeciwiała się kultowi propagowanemu przez autorkę Dzienniczka. Większość polskich biskupów prosiła o jego wyciszenie. Z niektórych kościołów usuwano wizerunki Jezusa Miłosiernego. O tym, że Faustyna została wyniesiona na ołtarze, a jej przesłanie mogło trafić do serc milionów wiernych na całym świecie, w ogromnej mierze zadecydowały nieustępliwe działania Karola Wojtyły.

Autorka odsłania watykańskie kulisy, przedstawiając nieznane fakty dotyczące zaangażowania Wojtyły na rzecz kultu Bożego Miłosierdzia. Dociera do jego korespondencji z Watykanem z czasów, gdy był krakowskim metropolitą. Przybliża znaczenie pojęcia miłosierdzia w papieskim nauczaniu. Przedstawia opowieść o niezwykłym duchowym porozumieniu dwojga polskich świętych – mistyczki i papieża – połączonych wiarą w Boże Miłosierdzie.

Ewa K. Czaczkowska – dziennikarka, publicystka, historyk, adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW, założycielka portalu Areopag21.pl, autorka m.in. bestsellerowych książek: Siostra Faustyna. Biografia świętej, Cuda świętej Faustyny, Kardynał Wyszyński. Biografia.

Informacje dodatkowe o Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-01-13
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-240-4087-2

Kup książkę Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia

Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia - opinie o książce

Piękna, rzeczowa odsłona kolejnego z nurtów działalności św. Jana Pawła II - tym razem jego zaangażowania w uznanie i upowszechnianie orędzia Bożego Miłosierdzia. Ciekawa lektura nie tylko dla czcicieli Bożego Miłosierdzia. Lektura pokazująca Ojca św. nie tylko jako propagatora, wizjonera, ale też wyważonego stratega.
Avatar użytkownika - zosia29
zosia29
Przeczytane:2016-10-31, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kardynał Wyszyński. Biografia
Ewa K. Czaczkowska0
Okładka ksiązki - Kardynał Wyszyński. Biografia

Urząd Prymasa sprawował w najtrudniejszym dla Polski czasie – czasie represji, walki z religią i Kościołem. Mimo to nauczył Polaków mądrej...

Cuda świętej Faustyny
Ewa K. Czaczkowska0
Okładka ksiązki - Cuda świętej Faustyny

Poruszające historie ludzi, których ocaliło Boże Miłosierdzie „Cuda świętej Faustyny” to 12 reportaży o ludziach, których ocaliło Boże Miłosierdzie...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski