reklama

Ostatnia obsesja Natalii

Trzeci tom trylogii ,,Ostatnie"

Natalia Nancewicz, nauczycielka kreatywnego pisania, autorka Ostatniego portretu Melanii i Ostatniego romansu Kornelii, marzy o komercyjnym sukcesie. Pewnego dnia otrzymuje zaskakującą propozycję od poczytnego pisarza Doriana Habdanka. Wkrótce okaże się, że oboje skrywają kilka zawodowych i życiowych tajemnic. Kolejne zwroty akcji zaś ujawnią skomplikowane sieci powiązań między bohaterami i zdemaskują ich sekrety.

Tak jak w poprzednich tomach cyklu ,,Ostatnie" i w tym ważną rolę odgrywa literatura popularna i zabawa konwencjami. Tym razem autorka z przymrużeniem oka proponuje romans z elementami thrillera. Zaprasza też czytelników na kurs twórczego pisania.

Informacje dodatkowe o Ostatnia obsesja Natalii:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2018-10-02

Kup książkę Ostatnia obsesja Natalii

Ostatnia obsesja Natalii - opinie o książce

"Ostatni portret Melanii", "Ostatni romans Kornelii", "Ostatnia obsesja Natalii" Ewa Madeyska

W ciekawy sposób połączona fabuła kolejnych tomów. Bohaterki z bagażem doświadczeń, z marzeniami i tajemnicami. Nawiązanie do trendów w literaturze. Nie brakuje tu dobrego humoru.

Avatar użytkownika - Estrella23
Estrella23
Przeczytane:2018-11-08, Ocena: 4, Przeczytałam,

Jeszcze parę miesięcy temu nie miałam pojęcia kim jest Ewa Madeyska. Dzięki Wydawnictwu Rebis miałam możliwość przeczytania pierwszego tomu serii pt. "Ostatni portret Melanii". Był to strzał w dziesiątkę, gdyż nie spodziewałam się tak świetnej lektury z tak dużą dawka humoru. A humor w książkach uwielbiam! Teraz nadszedł czas na ostatni tom serii.

"Niemoralna" propozycja pisarza

Tym razem bohaterką powieści jest Natalia Nancewicz, nauczycielka kreatywnego pisania i mało znana autorka „Ostatniego portretu Melanii” i „Ostatniego romansu Kornelii”. Czy brzmi znajomo? Oczywiście bo właśnie takie tytuły nosiły poprzednie tomy serii Ostatnie. Całość może wydawać się nieco zakręcona, ale w gruncie rzeczy to świeże i oryginalne posunięcie ze strony E. Madeyskiej. Wracając do fabuły, Natalia marzy o komercyjnym sukcesie i skrycie zazdrości fenomenu twórczości Doriana Habdanka, który został okrzyknięty znawcą kobiecej duszy. Pewnego dnia kobieta otrzymuje zaskakującą propozycję współpracy z Habdankiem. Czy Nancewicz ją przyjmie? To się dopiero okaże.

Bohaterowie

„Ostatnia obsesja Natalii” nieco różni się od poprzednich tomów. Tak, jak poprzednio ważną rolę odgrywa nawiązanie do literatury kobiecej. Jednak ten tom nie zawiera w sobie tej pozytywnej dawki humoru, który urzekł mnie w poprzednich częściach. Tym razem E. Madeyska skupiła się na przedstawieniu historii romansu z elementami wyrwanymi z thrillera. W dodatku los nie oszczędził naszych bohaterów, którzy znajdują się na życiowym zakręcie. Nieudane związki, śmierć i zdrada nie są im obce. Są tajemniczy i skrywają wiele sekretów.

W książce jest jedna postać, która działała mi na nerwy. Lekarka po przejściach – Anna Kowalska-Talarek była niczym wampir energetyczny. Jest w jej postaci coś takiego, co sprawiało, że nie miałam ochoty czytać fragmentów z nią związanych. Jednak jej postać ostatecznie odegrała ważną rolę w historii i zaserwowała mi zaskakujące zakończenie.

Trochę literatury w literaturze

W powieściach uwielbiam watek pisarki, dlatego od samego początku zapałałam miłością do tej serii, która zza kulis ukazuje proces tworzenia powieści oraz przekazuje wiele cennych wskazówek dotyczących kreacji bohaterów oraz fabuły. Teraz Madeyska zaprasza swoich czytelników do udziału w warsztatach kreatywnego pisania. Jest to wątek, który podobał mi się najbardziej, zwłaszcza ze względu na uczestniczki, które wnoszą nieco humoru do historii.

Podsumowanie

„Ostatnia obsesja Natalii” to ostatni tom trylogii „Ostatnie” serwujący zaskakujące zakończenie, którego po autorce zupełnie się nie spodziewałam. Trzeci tom serii mimo dobrego zakończenia nie wywarł na mnie tak piorunującego wrażenia jak poprzednie i moim zdaniem jest to najsłabsza część historii. Zabrakło mi w nim charakterystycznego poczucia humoru, zakrawającego o lekki sarkazm. Autorka wykreowała ciekawą fabułę, zespalając ze sobą losy wszystkich bohaterów, która momentami jest dość smutna. Niestety do żadnej postaci nie poczułam chemii, co nie zdarzyło mi się w przypadku poprzednich tomów. Mimo słabszego zakończenia trylogii uważam, że warto sięgnąć po całą serię, bo na pewno spędzicie z twórczością Madeyskiej miło czas.

Cała recenzja: https://www.mowmikate.pl/2018/11/ostatnia-obsesja-natalii-ewa-madeyska.html

Rodzina O. Sezon I. 1968/69
Ewa Madeyska0
Okładka ksiązki - Rodzina O. Sezon I. 1968/69

Rodzina rzecz święta, choć czasem przeklęta. Helena, jednooka głowa rodziny O. Tadeusz, syn Heleny, psychiatra czy wariat? Barbara, żona Tadeusza, kochanka...

Ostatni romans Kornelii
Ewa Madeyska0
Okładka ksiązki - Ostatni romans Kornelii

Drugi - po Ostatnim portrecie Melanii - tom trylogii ,,Ostatnie" Kornelia Kłosowska, scenarzystka, autorka książki o Melanii Łuckiej, traci nieoczekiwanie...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski