Opowiem wam o sobie. Karty pracy dla uczniów z problemami w komunikowaniu się

Kiedy chętniej komunikujemy się z innymi? Kiedy wiemy, że to, co mamy do przekazania, jest ważne i bliskie naszemu sercu.

Karty pracy ,,Opowiem wam o sobie" ukierunkowują ucznia na pozytywne emocje i zachęcają do mówienia o sobie. Uzupełniając kolejne karty, ma on okazję opowiedzieć o tym, co jest mu bliskie. Pomogą mu w tym rysunki, podpisy, a także zdjęcia z rodzinnego archiwum pokazujące najbliższe osoby, zainteresowania, ważne wydarzenia, ulubione miejsca oraz czynności. W ten sposób uczeń stworzy na kartach pracy własną historię o sobie.

Dzięki publikacji uczeń:

- poszerzy swoje kompetencje komunikacyjne,

- otrzyma szansę skonstruowania narzędzia pomocnego w porozumiewaniu się z innymi.

Informacje dodatkowe o Opowiem wam o sobie. Karty pracy dla uczniów z problemami w komunikowaniu się:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2022-03-11
Kategoria: Pedagogika

Kup książkę Opowiem wam o sobie. Karty pracy dla uczniów z problemami w komunikowaniu się

Jacek Stojanowski0
Okładka ksiązki - Komunikuję się w trudnych sytuacjach. Materiały dla uczniów z problemami w komunikowaniu się

Materiały powstały z myślą o uczniach mających problemy z komunikowaniem się w warunkach trudnych, niekomfortowych, wywołujących stres. Publikacja została...

Opowiedz mi o sobie. Karty pracy dla uczniów z problemami w komunikowaniu się
Jacek Stojanowski0
Okładka ksiązki - Opowiedz mi o sobie. Karty pracy dla uczniów z problemami w komunikowaniu się

Zadawanie pytań to niezwykle istotna umiejętność komunikacyjna: umożliwia wymianę myśli, bliższe wzajemne poznanie, stanowi ważny aspekt procesu nauczania...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska