Odzyskaj swoją siłę

„Odzyskaj swoją siłę” to niezwykła podróż przez labirynt ludzkiego umysłu w poszukiwaniu narzędzi do radzenia sobie ze stresem. Autor, wnikliwie analizując współczesną rzeczywistość, ukazuje nam, że po okresie pandemii COVID-19 życie każdego z nas uległo nieodwracalnej zmianie. Trauma, która towarzyszyła temu niezwykłemu czasowi, nie zawsze kończy się na PTSD. Często to właśnie PTG, czyli potraumatyczny rozwój, staje się naszym sprzymierzeńcem w walce z przeciwnościami losu.

Rozważając pojęcie traumy, autor odsłania przed nami dwie jej oblicza: fizyczne i psychiczne. Fizyczne to wypadki, choroby, urazy - zdarzenia, które ranią nasze ciała. Jednak to trauma psychiczna i emocjonalna potrafi najgłębiej wstrząsnąć naszą egzystencją, niszcząc poczucie bezpieczeństwa i destabilizując życie. Jak więc poradzić sobie z tą nieuchwytną siłą? Medycyna podpowiada nam, że należy się z nią uporać, życie zaś sugeruje, że powinniśmy z niej wyrastać. Ale czy to takie proste? Niestety, nie zawsze.

Trauma zmienia naszą percepcję świata - od ciała po relacje z innymi. Choć u niektórych reakcje mogą być krótkotrwałe, a u innych trwałe, każdy z nas ma w sobie zdolność do przemiany. Wystarczy spojrzeć na cztery automatyczne reakcje, które nas kształtują: walkę, ucieczkę, zamrożenie i ignorowanie. Każda z nich to droga do zrozumienia siebie i świata wokół.

Twój oddech staje się pilotem twojego układu nerwowego. Choć zalecane jest 4-6 oddechów na minutę, kto z nas to liczy? Ważne, aby nauczyć się regulować oddech, znaleźć w nim harmonię i spokój. Wraz z nim idzie postawa ciała, która mówi o nas więcej, niż myślimy. Poczucie komfortu we własnej skórze jest kluczem do wewnętrznego spokoju. A dieta? To kolejny element wpływający na nasze samopoczucie i wygląd.Książka nie tylko skupia się na wyjaśnianiu teorii, ale również oferuje praktyczne wskazówki. Odkryj CZTERY P uważności - klucz do zrozumienia siebie i otaczającego nas świata. W niepewnych chwilach nie zawsze warto wierzyć we własne myśli; czasem próbują nas zwodzić i naprowadzać na najczarniejsze scenariusze. Jednak wdzięczność, to magiczna moc, która potrafi odmienić perspektywę.

"Odzyskaj swoją siłę" to nie tylko podręcznik walki ze stresem, to także odkrywanie siebie na nowo, dbanie o swoje ciało i umysł, by śmiało kroczyć przez życie.

Informacje dodatkowe o Odzyskaj swoją siłę:

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2024-04-10
Kategoria: Poradniki
Tłumaczenie: Krzysztof Krzyżanowski

Kup książkę Odzyskaj swoją siłę

Rosnę z uważnością
Christopher Willard0
Okładka ksiązki - Rosnę z uważnością

Praktyki mindfulness wspierające równowagę, spokój i odporność dla dzieci, nastolatków i całej rodziny Uważność to być może najwspanialszy z darów, jaki...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska