reklama

Nowe opowieści z Doliny Muminków

Nowe opowieści z Doliny Muminków to kolejna część przygód bohaterów stworzonych przez Tove Jansson. W książce znalazły się cztery niepublikowane wcześniej w Polsce opowiadania: Morska wyprawa Muminka, Muminek i pierwszy śnieg, Muminek i ostatni smok oraz Topik i Topcia przybywają do Doliny Muminków. Ciepły klimat opowieści, mądre przesłanie i zabawne, a przy tym wnikliwe obserwacje natury ludzkiej to charakterystyczne cechy pisarstwa Tove Jansson. Opowiadania stworzone na podstawie jej prozy zachowują wszystkie te cechy, a aurę świata Tove oddają przepiękne, bogate ilustracje. Dzięki nim młodsi czytelnicy z łatwością przeniosą się do Doliny Muminków, a nieco starsi - do swego własnego dzieciństwa. Co się przydarzyło Muminkowi i jego rodzinie podczas niezwykłej wyprawy łodzią Symfonia mórz? Czy można udomowić smoka? A polubić zimę? I co takiego ukrywają w swej tajemniczej walizce Topik i Topcia? Odpowiedzi na te pytania znajdują się na kartach tej książki, ale po jej lekturze każdy czytelnik znajdzie je także... w swoim sercu!

Informacje dodatkowe o Nowe opowieści z Doliny Muminków:

Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 2023-11-22

Kup książkę Nowe opowieści z Doliny Muminków

Nowe opowieści z Doliny Muminków - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-12-06, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Opowieści z Doliny Muminków" o ,,Nowe opowieści z Doliny Muminków" to aż 9 ciekawych historii o Muminkach i ich przyjaciołach.

Z pierwszej książki dowiemy się jak Muminki trafiły do Doliny Muminki. Poznamy tajemnice czarnego kapelusza oraz Ninę, która jest niewidzialna. Ostatnie opowiadanie jest idealne na tę porę roku. Dowiemy się z niego jak Muminki spędzają Wigilię, po której idą spać aż do wiosny.

W drugiej książce odbędziemy morską wyprawę z Muminkiem, podczas której nasz spokój zostanie zakłócony przez gryzilepki i sztorm. W tej części podobnie jak w poprzednie nie zabraknie zimowej opowieści o pierwszym śniegu. Fani smoków również znajdą coś dla siebie.

Od czasów mojego dzieciństwa nie oglądałam ani nie czytałam nic o Muminkach i bardzo chętnie wraz moimi dziećmi sięgnęłam po ,,Opowiadania z Doliny Muminków". Obie książki są pięknie wydane. Wszystkie opowiadania są ciekawe, mądre, ciepłe i dość długo co bardzo lubimy. Zapewniają one wiele godzin wspólnego czytania.

Dodatkowym plusem tych książek jest przepiękna szata graficzna. Ilustracje zawarte w książce przykuwają wzrok i pobudzają wyobraźnię.

Książki napisane są łatwym językiem i przeznaczone dla dzieci o 3 roku życia. I myślę, że zarówno te młodsze dzieci jak i nieco starsze pokochają te cudowne opowieści o Muminkach.

Muminki. Tom 2
Tove Jansson0
Okładka ksiązki - Muminki. Tom 2

Zbiorczy tom, w którym znalazły się opowieści komiksowe autorstwa Mamy Muminków, Tove Jansson! Tove Jansson była znakomitą pisarką, autorką...

Mądrości z Doliny Muminków. Wszystko, co dobre dla brzuszka, jest miłe
Tove Jansson0
Okładka ksiązki - Mądrości z Doliny Muminków. Wszystko, co dobre dla brzuszka, jest miłe

Urokliwy zbiór cytatów z klasycznych opowieści o rodzinie Muminków. Każdy miłośnik serii z pewnością znajdzie w nim swoje ulubione fragmenty, opisy zdarzeń...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung