Nowa tożsamość

Igor przeżywa dramat. Żona, która go zdradziła, została zamordowana. Mężczyzna musi uciekać, zanim zostaną mu postawione zarzuty. Na fałszywych papierach wyjeżdża do Nowego Jorku.

Emily, młoda prawniczka, traci pracę, gdy żona szefa dowiaduje się o ich romansie. Postanawia zatopić smutki w whiskey z colą i nagle budzi się na ławce w parku. Nad nią stoi tajemniczy nieznajomy.

Ma na imię Igor. Pochodzi z Polski. Jest niezwykle pociągający i mieszka w tym samym apartamentowcu, co ona. Emily jest nim zafascynowana, jednak nie zdaje sobie sprawy, jaką mroczną przeszłość zostawił za oceanem.

Czy mężczyzna okaże się bezwzględnym zabójcą, który ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości?

Informacje dodatkowe o Nowa tożsamość:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2020-04-29
ISBN: 9788366520370

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Nowa tożsamość

Nowa tożsamość - opinie o książce

Avatar użytkownika - judytaszostak
judytaszostak
Przeczytane:2020-09-20,

Igor Nowicki po pogrzebie swojej zamordowanej żony ucieka za granicę. Wie, że on jako pierwszy będzie podejrzewany o jej zabójstwo. Co prawda zamierzał rozwieść się z Magdą po tym jak przyłapał ją na zdradzie, jednak nie zabiłby jej. Jednak istnieją dowody obciążające go , ktoś chce go wrobić , tylko kto?
Z nową tożsamością, jako Daniel Moor osiada w Nowym Jorku. Liczy na pomoc przyjaciela i szwagierki.
Życie w ciągłej obawie przed złapaniem nie jest łatwe. Nie jest to też dobry czas na związki Igor wie o tym . Jednak stało się... Kiedy poznał Emily nie mógł zachować dystansu od niej . Podjął wielkie ryzyko utrzymując z nią kontakt, gdyż kobieta jest adwokatem.
To,że Emily odkryje prawdę o Igorze jest tylko kwestią czasu. Czy uwierzy w jego niewinność ? Pomoże ukochanemu, czy wyda go w ręce policji?

Świetne połączenie romansu i kryminału. Autorka ma lekkie pióro , powieść czyta się szybko. Wciągająca fabuła, trzymająca w napięciu akcja, ciekawi bohaterowie , namiętność , pikantne sceny to wszystko składa się na genialny debiut autorki . Zakończenie czyta się na wstrzymanym oddechu, dostarcza niesamowitych emocji.

Natomiast cięty język Emily sprawił , że towarzyszył mi uśmiech kiedy czytałam wiadomości jakie wymieniała z Igorem.

Jestem bardzo ciekawa co autorka zaplanowała dla nas w drugim tomie pt."Stracona tożsamość" który premierę będzie miał już 12 sierpnia. Nie mogę się doczekać.

Nowa tożsamość. Pokusa? Ratunek? Ucieczka? A może to jedyne wyjście z sytuacji?

Świat Igora staje w miejscu, gdy jego żona zostaje zamordowana a on jako jedyny podejrzany, w związku ze zdradami Magdy, ucieka z Polski do USA z nową tożsamością. Majętny i przystojny mężczyzna w nowym miejscu w ukryciu próbuje złapać oddech a przy okazji rozwiązać zagadkę - kto i dlaczego zrzucił na niego całe to błoto? Jaki ma w tym plan?
  Na jego drodze staje seksowna pani prawnik z jednej z nowojorskich kancelarii, która zrobiła jeden poważny błąd - sypia z żonatym szefem. I jak to bywa, zdradza zostaje odkryta, więc musi odejść z pracy. Zarówno Igor jak i Emily mają dość. Za dużo zwaliło im się na głowę. Już od pierwszej chwili przyciąga ich do siebie niczym magnez. Łączy ich ognisty i gorący seks a dzieli przepaść, którą jest przeszłość Igora. Czy tych dwoje mimo wszystko będzie ze sobą? Czy to było tylko rozładowanie seksualne? Czy Igor odkryje, kto go wrobił? Czy będzie musiał całe życie z nową tożsamością ukrywać się licząc na to, że kiedyś prawda wyjdzie na jaw? A może on wcale taki niewinny to nie jest? Może to tylko pozory i gra? Jaka jest prawda?

Romans z wątkiem kryminalnym - już na samą myśl przychodzi dziki i ognisty seks połączony z jakąś zbrodnią. Czy tak było? A i owszem. Było gorąco, było rozpalająco, były iskry i był pożar. Pożądanie trawiło i spalało doszczętnie. A kryminał? W moim odczuciu został dobrze poprowadzony. Była zagadka i tajemnicza zbrodnia. Autorka idealnie połączyła ogień spalający głównych bohaterów z mrokiem i postacią osoby, dla której Igor był celem. Może troszkę nie do końca zrozumiane było dla mnie to, że uciekł i chciał się ukrywać a tu szasta gotówką na prawo i lewo i pokazuje się na mieście. W myśl zasady: najciemniej pod latarnią? Może i tak. Ale mógłby się trochę poukrywać, dostarczyć jeszcze większego dreszczyku emocji. Taki zły typ plus przystojny do tego stopnia, że na sama myśl ciekła ślinka w moim odczuciu byłby lepszy. Ale nie było tak źle. Fakt, że akcja od początku leci a nie pełznie jest świetne. Wątek kryminalny bardzo mi się podobał. To, do czego zdolna jest osoba, która chce mieć wszystko tak jak chce. Nie patrzy na nic i na nikogo. Liczy się tylko plan. Może i przeczuwałam, kto za tym wszystkim stoi ale rozwiązanie tej zagadki i tak mnie zaskoczyło.

Jak na debiut historia okazała się być wciągająca. Miała wszystkie elementy romansu i kryminału.  Zaskoczyła mnie tempem, jakiem zmierzali główni bohaterowie. Nie zabrakło ognia i żądzy. A wątek kryminalny dostarczył odpowiedniej dawki emocji - z szokiem na finisz, gdy poznałam powód  morderstwa Magdy. Bardzo przyjemnie spędziłam z nią czas. A najlepsze jest to, że będzie ciąg dalszy tej historii. I powiem Wam, że już nie mogę się doczekać. Póki co polecam tę książkę tym, którzy zaczytują się w romansach i lubią, gdy gdzieś tam czai się mrok, gdzie jest zbrodnia a szokujący motyw spowoduje niedowierzanie i szok.

Avatar użytkownika - aggusia
aggusia
Przeczytane:2021-08-05, Ocena: 4, Przeczytałam,

Fajna książka na wakacyjny czas. Dość udane połączenie romansu z kryminałem. I udany, moim zdaniem, debiut autorki.

Igor, polski lekarz ginekolog posądzony w kraju o zabójstwo żony ucieka do Stanów, gdzie za pieniądze zdobyte w spadku po zmarłych rodzicach, pod zmienionym nazwiskiem, układa sobie życie. A właściwie wiedzie życie zblazowanego przystojniaka z grubą kasą. W tym samym apartamentowcu mieszka aspirująca prawniczka Emily. Uwikłana w niezdrowy romans z szefem, w zamian za co robi poślednią karierę. Wiadomo, że nie ma siły żeby Emily i Igor nie wpadli na siebie. Nie zdradzę chyba wielkiej tajemnicy, a już na pewno nie zaspojleruję, jeśli powiem, że sprawa kończy się płomiennym romansem. W międzyczasie poznajemy historię Igora i wydarzenia z Polski, które doprowadziły go na emigrację. W tle przebija się postać Justyny, szwagierki Igora, oraz postać Łukasza, przyjaciela Igora, którzy walnie przyczynią się do skomplikowania mu życia.

Historia kończy się traumatycznymi wydarzeniami, a największą ich ofiarą jest właśnie Emili.

Cóż... Emily nie znoszę. Drażniła mnie od pierwszej chwili. Drugi tom tylko pogłębił moją niechęć. Igor nie jest wiele lepszy ale zdecydowanie bardziej strawny, zwłaszcza w kontekście cz. 2.

Cała historia jest zgrabna i wszystko generalnie trzymało mi się kupy. Nie lubię zbędnie przegadanych historia, a ta do takich nie należała. Styl autorki jest bardzo przystępny. Narracja wprawdzie pierwszoosobowa, ale taka już chyba maniera we współczesnych książkach. Historia opowiadana z perspektywy Igora i Emily.

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2021-03-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Emilly i Igor mają szansę żeby zmienić swoje życie. Ale czy im się to uda czy poradzą sobie z problemami i czy połączy ich uczucie. Świetna książka wiele emocji i zwrotów akcji polecam.

Igor i Emily.
Igor w Polsce był dobrym i niesamowicie przystojnym ginekologiem, miał też żonę która robiła wszystko by być coraz wyżej na szczeblu kariery. Dosłownie! Gdy jego żona zostaje zabita - on zostaje posądzony o zbrodnie. Dzięki znajomością i dużą ilością pieniędzy może pozwolić sobie na ucieczkę do Ameryki.
Emily prawniczka z Nowego Yorku. W kancelarii utrzymuje się tylko dzięki romansie z szefem.
Przez przypadek dochodzi do spotkania. W trakcie rozmowy okazuje się, że mieszkają w tym samym budynku.
Czy Igor i Emily zakochają się w sobie?
Czy Emili wybaczy Igorowi kłamstwa?
Kto zabił Magdę?
Czy Igor zostanie uniewinniony ?

„Nowa tożsamość” to książka, którą czyta się szybko i dobrze. Książka oparta jest na dialogach i nie znajdziemy w niej przydługich opisów. Sam motyw i wątek kryminalny również mi się spodobał. Dopiero pod koniec książki odkryłam, kto za tym stoi. No i pomysł jak uwieść Justynę i ją związać - genialny!
Narratorami w tej książce są : Igor i Emily. Ja jednak cały czas wyczuwałam pismo kobiety. Dla mnie Igor był zbyt romantyczny. Niestety nie znam żadnego faceta, który mówi o lawinie emocji i uczuć ! no proszę! Sama Emily również trochę mnie irytowała - on robi wszystko by uratować jej życie a ona pyta się czy było mu dobrze jak podrywał Justynę. Emily zapewniała o swoich uczuciach, jednak w momencie gdy dochodziło do kłótni - miałam wrażenie, ze ona widzi tylko czubek swojego nosa.

Sam wątek kryminalny dla mnie był genialny! no i tyle.
Cieszę się, że książkę miałam z biblioteki, gdyż bez mrugnięcia okiem mogłam ją oddać.
Po drugą cześć (po przeczytaniu opisu) raczej nie zajrzę.

Nie do końca jestem przekonana do tej książki. Pomysł na fabułę nie był zły, ale zachowanie głównych bohaterów było lekko mówiąc- drażniące. Zachowywali się troszkę jak chorągiewki, jak wiatr zawiał to w jedną lub w drugą stronę. Tego wątku kryminalnego też nie odczułam.

Sam pomysł na fabułę bardzo fajny, niestety dość mocno drażnili mnie główni bohaterowie.

Stracona tożsamość
Ewelina Dobosz0
Okładka ksiązki - Stracona tożsamość

Kontynuacja Nowej tożsamości, porywającego debiutu Eweliny Dobosz Emily nie potrafi poradzić sobie z traumatycznymi wspomnieniami sprzed dwóch...

Na otwartym sercu
Ewelina Dobosz0
Okładka ksiązki - Na otwartym sercu

Powieść, która przyspieszy bicie serca! Ambitna i pewna swoich umiejętności Marta ma w życiu jeden cel - chce zostać chirurgiem. Nikt nie może jej powstrzymać...

Bądź tak po prostu
Ewelina Dobosz ;