Nocny ogrodnik

Osierocone rodzeństwo zostaje wysłane do pracy do starej posiadłości w Windsorze. Po przybyciu na miejsce dzieci odkrywają, że ani dom, ani jego właściciele nie są tym, czym wydają się być. Wkrótce tajemniczy duch uwalnia starożytną klątwę i od tej pory życie dzieci jest w niebezpieczeństwie.

Disney Pictures nabył prawa do ekranizacji wszystkich tytułów Auxiera. Jako pierwszy ma powstać film właśnie na podstawie Nocnego ogrodnika.

Informacje dodatkowe o Nocny ogrodnik:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2017-11-22
Tytuł oryginału: The Night Gardener
Tłumaczenie: Jolanta Zubek

Kup książkę Nocny ogrodnik

Nocny ogrodnik - opinie o książce

Jonathan Auxier
Nocny ogrodnik

Wydawnictwo Dwukropek @wydawnictwo_dwukropek

To wyjątkowa książka, pełna tajemnic, odwagi i grozy, która czai się w niebezpiecznych marzeniach.
„Nocny ogrodnik” to dobry przykład horroru dla dzieci.

To baśniowa, mroczna, niezmiernie wciągająca opowieść dla młodszej młodzieży.
Polecam.
Byłam zafascynowana.

Avatar użytkownika - Odbytnica
Odbytnica
Przeczytane:2019-08-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2019,

Książka przeznaczona dla młodzieży, ale również polecam ją dorosłym. Autor opisuje dwójkę dzieci, które podjęły służbę w ponurym domu. Molly – czternastoletnia dziewczynka zajmuje się domem, a jej brat Kip – ogrodem. Dom należy do rodziny Windsorów, którzy cierpią na dziwną chorobę. Wszystko jest przyczyną wielkiego drzewa, które rośnie tam, gdzie nie powinno. Drzewo, które spełniania pragnienia.
W nocy Molly słyszy kroki, a nad ranem zauważa suche liście i ślady błota. Próbuje dowiedzieć się, kto za tym stoi. Następnej nocy podążą za głosem i ku swojemu przerażeniu widzi ciemną postać z pustymi oczodołami. Chciałaby zapomnieć, co zobaczyła. Opowiedziała bratu, co się wydarzyło w nocy.
Po kolejnych obserwacjach dowiedzieli się, że dziwną chorobę państwa Windsorów wywołuje drzewo, a nocna postać jest ogrodnikiem, który to drzewo pielęgnuje i nie pozwala zniszczyć.
Rodzeństwo znalazło przy drzewie sześć dołów różnej wielkości. Wywnioskowali, że te doły, to groby dla mieszkańców domu. Cztery dla rodziny Windsorów, a pozostałe dla Molly i Kipa. Próbowali jakoś temu zaradzić. Chcieli zniszczyć drzewo. Postanowili najpierw odciągnąć nocnego ogrodnika jak najdalej od drzewa. Gdy im się to udało, pan Windsor podpalił drzewo. Nocny ogrodnik zawył bólu. Niestety drzewo było nie do zdarcia.
Molly znalazła słaby punkt drzewa i rzuciła swoje podpalone dary. Zadziałało. Drzewo spłonęło.
Windsorowie odzyskiwali powoli zdrowie, a Kip i Molly udali się w dalszą drogę.

Avatar użytkownika - PaniWynalazkowa
PaniWynalazkowa
Przeczytane:2018-07-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Fantastyczna książka dla dzieci z morałem, że nie zawsze to czego pragiemy powinno się spełnić. To powieść o smutku i samotności jaki wywołują w nas niespełnione ambicje. Mnóstwo akcji, ciekawa budowa bohaterów. Zdecydowanie polecam, nie tylko najmłodszym.

Przeżyłam taki sam zachwyt jak wtedy, gdy odkryłam Johna Flanagana lub Pierredomenica Baccalaria. To po prostu się czuje, że zapamięta się autora na długo i będzie się dążyć do przeczytania całej jego twórczości. Właśnie odkryłam kolejnego geniusza literatury młodzieżowo - dziecięcej. Jonathan Auxier od dziś figuruje na mojej liście ulubionych autorów, a jego "Nocny ogrodnik" pozostanie na długo w mojej pamięci. Fenomenalny klimat, świetne postacie, wciągająca fabuła... Książka idealna!!!

Nan Sparrow i potwór z sadzy
Jonathan Auxier0
Okładka ksiązki - Nan Sparrow i potwór z sadzy

W wiktoriańskim Londynie żyło pełno chłopców-wspinaczy, czyli sierot będących własnością kominiarzy, wykorzystywanych do czyszczenia kanałów kominowych...

Peter Nimble i magiczne oczy
jonathan auxier0
Okładka ksiązki - Peter Nimble i magiczne oczy

10-letni niewidomy Peter Nimble jest bezdomnym sierotą, który aby przeżyć, zmuszony jest kraść. Pewnego popołudnia Peter włamuje się do objazdowego...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz