Niezrównani

Hollywood Boulevard najlepiej ogląda się w ciemnych okularach i bez wszelkich nadziei. Jeśli jednak spojrzysz wystarczająco uważnie (i cudem dostaniesz się na listę VIP-ów), zobaczysz oazę najlepszych klubów w mieście – hedonistyczne niebo dla młodych, stylowych i bogatych. Ale wchodząc do tego świata musisz pamiętać, że możesz już nigdy się z niego nie wyrwać.

Informacje dodatkowe o Niezrównani:

Niezrównani - opinie o książce

Avatar użytkownika - ania0134
ania0134
Przeczytane:2016-06-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Ira Redman - bogaty biznesmen, organizuje konkurs, który staje się idealną okazją do zyskania sławy i pieniędzy. Nastolatkowie z różnych środowisk zgłaszają się do konkursu i poznają brutalne życie Los Angeles. Ryzykowna zabawa zostaje nagle przerwana, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jedna z najbardziej rozchwytywanych gwiazd. Co stało się z Madison i kto jest za to odpowiedzialny? ,,Niezrównani" to opowieść dla młodzieży, która wciągnie Was od pierwszych stron. Żaden pojedynczy bohater nie wysuwa się na pierwszy plan, ponieważ narracja jest poprowadzona w taki sposób, że każda z postaci jest równie ważna. Uważam, że działa to na plus, bo dzięki takiemu zabiegowi czytelnik lepiej poznaje każdą postać z osobna, a nie skupia się tylko na jednej z nich. Kolejną mocną stroną książki jest pokazanie typowego świata snobistycznych ludzi Los Angeles, którzy podążają za karierą bez względu na cenę. Ten brutalny świat, w którym rządzi pieniądz i szantaż, został świetnie ukazany przez autorkę. Cieszę się, że autorka wykreowała nie tylko postacie, które od dziecka żyją w tym wielkim mieście, ale też bohaterów z kompletnie innych światów, którzy musieli dostosować się do panujących tam zasad i zmienić swoją dotychczasową mentalność. W tym świecie nie ma miejsca na czułości, wyższe uczucia czy niewinność. Na uwagę zasługują tytuły rozdziałów, które są po angielsku. Myślę, że to bardzo ciekawy pomysł. Co prawda nie wiem, dlaczego nie zostały przetłumaczone, ale to nieważne. Język angielski doskonale pasuje do tej książki i wpasowuje się w klimat. Rozdziały mogłyby być trochę dłuższe. Gdyby autorka poświęciła więcej miejsca na opisy wewnętrznych uczuć bohaterów i ich przeszłości, książka mogłaby być zdecydowanie lepsza. A odniosłam wrażenie, że cała ta historia była strasznie krótka i niepełna. Ale to dopiero pierwszy tom serii, więc być może autorka poprawi swoje błędy w kolejnych częściach. Książka jest napisana językiem typowym dla tego rodzaju literatury, czyli łatwy do zrozumienia i lekki. Czyta się ją bardzo szybko. W pewnym momencie historia zaczyna wciągać czytelnika i zastanawiamy się co będzie dalej. Polecam tę książkę młodym osobom, które lubią lekkie opowieści rodem z Hollywood. Jednak czegoś mi tutaj zabrakło... Ta historia powinna być bardziej rozbudowana, dopełniona. Ale, tak jak już wcześniej pisałam, może drugi tom okaże się uzupełnieniem tych braków i będzie zaskakującą kontynuacją. Zakończenie ,,Niezrównanych" jest otwarte, aż się prosi o drugi tom. ;)
Avatar użytkownika - AniaD
AniaD
Przeczytane:2016-06-18, Przeczytałam,

Sława, pieniądze i dobra zabawa. Tak można opisać Sunset Boulevard. Ulicę, która jest ikoną kultury Hollywood. To miejsce, do którego wstęp posiadają tylko najlepsi z najlepszych. Jeśli uda ci się tam przedostać, pochłonie cię ono całkowicie. Trójka osiemnastolatków postanawia zaryzykować i zasmakować lepszego życia.

Layla, Aster oraz Tommy zgłaszają się do konkursu organizowanego przez Irę, osobę która w hollywoodzkim świecie jest rozpoznawalna i szanowana. Ich zadaniem jest wypromować konkretne kluby nocne, by odwiedzane były przez celebrytów. W szczególności przez młodą gwiazdę o pięknym imieniu - Madison. Ta jednak w niewyjaśnionych okolicznościach staję się osobą zaginioną.

Pierwsze, co warto powiedzieć o lekturze Niezrównani to fakt, iż została ona opowiedziana z kilku perspektyw. Autorka decydując się na ten krok, otworzyła czytelnikowi drzwi na różnorodność bohaterów. Bowiem Layla, Aster i Tommy mimo że są rówieśnikami różnią się od siebie. Każdy z nich posiada inne pobudki, które pchnęły ich do przystąpienia do konkursu. Jednak to, co każdy z bohaterów myślał o swojej konkurencji, w jaki sposób postrzegał innych członków budujących powieść, było czymś niesamowitym.

Wspomniana mnogość narratorów posiada również cechę, o której trudno mi się wypowiedzieć w sposób pozytywny, ale też negatywny. Niezrównani przybliża świat osób sławnych opowiedziany przez różne charaktery. Jeden jest całkowicie przeciwny takiemu życiu, drugi opowiada o nim z pełną ekscytacją. Ta odmienność z jednej strony pozwala czytelnikowi wyrobić sobie własne zdanie na ten temat, dając długą listę za i przeciw. Z drugiej strony ciągłe przeplatanie przeciwnych poglądów wprowadza lekkie zamieszanie. Bałagan, który czasem przeszkadza w odbiorze powieści.

Niezrównani to przede wszystkim lektura skierowana dla młodzieży z elementem lekkiego thrillera, której głównym zadaniem jest zapewnić rozrywkę młodszej części czytelników. Przyznaję, że spełnia ona tę rolę. Jest książką napisaną prostym językiem, który idealnie nadaje się dla tej kategorii wiekowej. Nie posiada zawiłych wydarzeń. Dla mnie jest jedynie okryta nutką tajemnicy. Z pewnością kolejna powieść Alyson Noël przypadnie do gustu tym czytelnikom, którzy nie wymagają od książki chwil do zastanowienia się nad przeczytanym fragmentem.

Avatar użytkownika - OlivieFray
OlivieFray
Przeczytane:2016-06-02, Ocena: 4, Przeczytałem,
Zacznę od tego, że cały motyw książki przypomina mi Plotkarę autorstwa Cecily von Ziegesar czy chociażby kultową serię Pretty Little Liars. Bogate nastolatki, markowe ciuchy, szampan, afery, trochę "kryminału", ktoś nagle zaginął. Muszę natomiast przyznać, że mimo iż nie zawsze mam ochotę sięgać po coś tak banalnego, Niezrównani naprawdę mi się spodobali. Nie spodziewałam się, że historia trójki nastolatków walczących o pieniądze, kluby i celebrytów wywrze na mnie aż takie wrażenie oraz że z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnych tomów. Niezrównani to dopiero początek serii Beautiful Idols i szczerze w to wątpię, aby zakończyła się ona tylko na dwóch/trzech tomach. Styl pisania Alyson Noel nie jest wybitny, ale zdecydowanie przewyższa ten, na który możemy się natknąć w co drugiej młodzieżówce. Zero zbędnych opisów drzewa/stolika na kawę, zero nudzących rozmyślań głównych bohaterów, zero tandetnego filozofowania - czego chcieć więcej? Warto również dodać, że historię poznajemy z perspektywy trzech bohaterów o zupełnie różniących się charakterach, dzięki czemu rywalizacja o wygraną staje się znacznie ciekawsza. Każdy ma inny cel, Aster zależy na poznaniu wpływowych ludzi, Layla chciałaby, aby stworzony przez nią blog o celebrytach przyniósł jej pieniądze i popularność a Tommy marzy o zrobieniu kariery muzycznej. Fabuła urwała się w dziwnym miejscu, myślałam, że zanim autorka skończy książkę, choć jeden wątek zostanie zakończony, a nie przeniesiony do kontynuacji. Mam jednak nadzieję, że Alyson Noel ani go nie zlekceważy, ani o nim nie zapomni. Niezrównani okazali się naprawdę dobrą książką młodzieżową, od której trudno było mi się oderwać. Zacięta walka między uczestnikami konkursu oraz wątek lekko kryminalny z pewnością zasługuje na uwagę, jestem niezwykle ciekawa jak to wszystko się potoczy w następnych tomach. Bohaterowie w książce zostali ciekawie wykreowani, każdy z nich miał swój unikalny charakter oraz sposób bycia. Aster oraz Layla nie okazały się nierozsądnymi nastolatkami, które non stop podejmowały niedojrzałe decyzje i nie miały własnego zdania. To bohaterki z krwi i kości, obie były żądne sławy i wygrania konkursu. Książka lekka, niewymagająca myślenia, natomiast mimo tego warto się z nią zapoznać, bo klimat celebrytów i samego Los Angeles pochłonął mnie do reszty. Nie jest to jednak powieść bez skaz, jednak nie da się ukryć, że w dostarczeniu rozrywki spisze się wyśmienicie.
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-05-31, Ocena: 3, Przeczytałem,
GWIAZDY NA KRWAWYM DYWANIE Literatura młodzieżowa zyskuje coraz to lepszą pozycję na rynku. Gatunek ten nie wydaje się już tylko być zarezerwowany dla szkolnych, bądź też wakacyjnych opowieści, przygodówek ani Science Fiction czy Fantasy, ale zdobywa coraz to nowe grunty. Także te na polu thrillerów, na które zabiera nas właśnie Alyson Noël. Madison Brooks to celebrytka, o której wciąż jest głośno. Plotki o jej imprezowym życiu są na językach wszystkich, ale prasa nie jest w stanie wydobyć na światło dzienne jej przeszłości i prywatnego życia. Madison bardzo pilnie go strzeże, a mozolnie wypracowany wizerunek jest czymś, o co dba za wszelką cenę. To jej postać stanie się czynnikiem łączącym trójkę osiemnastolatków, którzy staną przed życiową szansą, kiedy wezmą udział w konkursie na promocję klubów Niezrównane Nocne Życie Iry Redmana. Nagroda finansowa jest niewyobrażalna, a na dodatek na zwycięzców czeka sława. Dla Layli to możliwość spełnienia marzeń o własnym popularnym blogu plotkarskim, poczatkująca aktorka Aster może zyskać rozgłos, a Tommy ma możliwość zbliżyć się do Iry - ojca, który dawno temu go porzucił. Dla każdego główny cel to jedynie środek do celu zupełnie innego, a szansą na jego realizację jest ściągnięcie do klubu Madison, jednak dziewczyna nagle znika... Alyson Noël zabiera nas do Los Angeles, na Sunset Boulevard, gdzie miasto lśni od gwiazd i bilbordów, gdzie spotkać można znanych aktorów i cały blichtr, ale gdzie przede wszystkim czeka na nas mrok. Mrok tajemnic, mrok narkotyków, zbrodni i szemranych interesów. Mrok wielkich biznesów i wielkich pieniędzy. Kusząca sława i pociągające bogactwo. Jest to jednak thriller przede wszystkim dla młodzieży, a więc bez szczególnej brutalności, napisany w prosty sposób i choć jednocześnie stanowi satyrę na wyścig szczurów i ociekające kiczem plotkarskie magazyny i blogi, w pewien sposób wpasowuje się w tę formułę. Atrakcyjną dla młodych? Tak, jednak dla dorosłych czytelników może być to konwencja nie do końca strawna. Skoro jednak jest to książka dla grupy wiekowej young adult, czytelnicy, którym jest przeznaczona odnajdą to, czego w niej szukają, podane lekko i z przepychem opisów pięknych ludzi. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/05/31/niezrownani-alyson-noel/
Avatar użytkownika - LaylaA
LaylaA
Przeczytane:2016-05-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
Hollywood Boulevard najlepiej ogląda się w ciemnych okularach i bez wszelkich nadziei. Jeśli jednak spojrzysz wystarczająco uważnie (i cudem dostaniesz się na listę VIP-ów), zobaczysz oazę najlepszych klubów w mieście - hedonistyczne niebo dla młodych, stylowych i bogatych. Ale wchodząc do tego świata musisz pamiętać, że możesz już nigdy się z niego nie wyrwać. Trójka kalifornijskich nastolatków wchodzi do kręgu dla wybrańców – nocnego życia elit Los Angeles. Zostają wciągnięci do gry o wysoką stawkę, którą jest gwiazdka Hollywood Madison Brooks. Ryzykowną zabawę w fascynującym świecie intryg i pieniędzy przerywa wstrząsający news – Madison zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach… Niezrównani to pierwsza część trylogii Beautiful Idols – niezwykłej sagi o rzeczywistości, w której najpiękniejsze sny zmieniają się w najgorsze koszmary. Co zaskakujące nie mamy jednej głównej postaci ale aż trzy : Layla - dziewczyna, która zajmuję się swoim blogiem, gdzie piszę o celebrytach i o tym jacy są naprawdę. Żadnych kłamstw ! Czysta prawda ! I taka właśnie powinna być osoba, która pragnie pisać dla wielkich czasopism, powinna nie bać się pokazywać światu prawdę, nawet za wysoką cenę. Tommy - chłopak, który miał dwa marzenia : grać w zespole i odnaleźć ojca. I właśnie dla tych marzeń przeprowadził się do LA, niestety ojciec okazuję się osobą dla którego najważniejsze są pieniądze i prestiż. Jego syn będzie musiał pokazać mu na co go stać. Oraz Aster - dziewczyna, która nigdy nie miała pod górkę, bogaci rodzice, nieziemski dom w pięknej dzielnicy. Ale dla Aster, dziewczyny z Ligi Bluszczowej to nie wszystko, ona pragnie robić karierę i być znana. Trzy różne osoby, które pochodzą z całkowicie odmiennych światów, inni, ale jakże podobni. Łączą ich marzenia, ale i również dzielą ! Co będą musieli zrobić, aby wyjść na szczyt i kogo przy tej wędrówce stracą ? Ciekawa fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie, momenty zaskoczenia, wydawać by się mogło że zawiera wszystko co powinna zawierać dobra i przyjemna powieść. I mimo tego że książkę czytało mi się lekko i przyjemnie, to czegoś mi brakowało. Uwielbiam styl pisania autorki, to w jaki sposób sprawia że po prostu wbijam się w fotel i nie mogę się ruszyć, póki nie skończę rozdziału, a rozdział kończy się na takim momencie, że muszę zacząć kolejny. I właśnie taka powinna być książka, wciągać czytelnika od samego początku do końca i nie pozwolić mu zostawić choćby kartki na kolejny dzień. Myślę że jest to genialna książka dla tej młodszej części czytelników, ale oczywiście nie wątpię że i tym starszym coś by się w niej spodobało, ale w szczególności jest to książka skierowana do młodzieży. Powieść jest przyjemna i lekka, ale zawiera również namiastkę kryminału, można zauważyć że nie jest to gatunek, który jest stworzony do Alyson Noel, bo można się spodziewać co nastąpi w danej sytuacji, ale kiedy zajmujesz się tylko książkami dla młodzieży to nie ma co się dziwić. Teraz nastolatkom zależy na pieniądzach, karierze i sławie, i tacy są właśnie nasi bohaterowie. Ale autorka pokazała nam nie tylko bohaterów, którym marzy się życie w luksusie, stworzyła ona bohaterów, którzy potrafią walczyć o swoje marzenia i dążą do celu po trupach, może nie zachowują się w miarę dorośle, gdyż tracą osoby, na których im zależy, ale trzeba pogratulować im determinacji i że potrafią walczyć o to czego pragną. Początek książki niezbyt zachęca do dalszego zapoznawania się z powieścią, ale uwierzcie mi że ciąg dalszy jest coraz lepszy, więc nie zniechęcajcie się. Przyznam się że obawiałam się tej lektury gdyż Hollywood, celebryci i nastolatkowie, którzy chcą pójść w ich ślady i być znani na całym świecie, jakoś mnie nie przekonują takie książki, ale postanowiłam dać szanse autorce, jako że uwielbiam Ever. Książka nie wykazała się jakoś ogromnie, ale na pewno ma potencjał i ciesze się że miałam okazję ją przeczytać, końcówka po prostu genialna, chociaż z lekka przewidująca, ale bardzo jestem ciekawa ciągu dalszego więc czekam na kolejny tom. Mam nadzieję że autorka długo nie pozostawi mnie bez odpowiedzi.
Avatar użytkownika - dominika_pyza
dominika_pyza
Przeczytane:2016-05-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Kto z nas nigdy nie marzył o sławie, karierze, wielkich pieniądzach? Na pewno, znajdą się tacy, którzy uważają, że nie jest im to w zupełności potrzebne, ale większość jest gotowa zrobić wszystko, dosłownie wszystko, żeby stać się rozpoznawalnych, idolem, niedoścignionym ideałem. Nikt nie jest jednak w stanie przewidzieć, ile to może kosztować... Nikt nie do końca wie z czym wiąże się świat show biznesu, który nie był, nie jest i nigdy nie będzie bezpieczny. Dla nikogo. Ira Redman najbogatszy człowiek w mieście postanawia zorganizować konkurs. Chce jak najbardziej wypromować swoje kluby, w których mają przebywać największe gwiazdy Hollywood. Do tego szaleńczego pomysłu zgłaszają się setki chętnych, ale tylko kilku z nich na jakiś czas stanie się promatorami wybranych klubów. I tak oto splatają się losy trzech, na pozór nie pasujących do siebie, osób. Layla Harrison wzięła udział w konkursie tylko z jednego powodu. Chce zebrać pieniądze na studia dziennikarskie. Jej blog na którym ośmiesza sławnych ludzi przynosi coraz większe zyski, ale nie zagwarantuje jej to dobrych pieniędzy. Jak nikt inny gardzi wszystkimi celebrytami i robi wszystko, żeby pokazać ich słabości i ośmieszyć na masową skalę. Tommy jest nieślubnym dzieckiem Iry. Przyjeżdża do Holywood, ponieważ pchają go marzenia o wielkiej karierze muzyka. Swojego ojca spotyka w sklepie muzycznym (przecież gdzieś trzeba pracować), ale postanawia nie ujawniać łączącej ich więzi. Bierze udział w konkursie, bo chce po prostu przeżyć. I na koniec Aster Amirpour to z pozoru grzeczna dziewczynka, która od początku do końca słucha swoich rodziców. Jej życie jest już przez nich zaplanowane i nikt nie wziął pod uwagę tego, że ich córeczka może mieć odmienne zdanie. A Aster chce zostać aktorką. Wierzy, że praca u Iry pomoże to marzenie zrealizować. Oczywiście oprócz tego poznajemy świat pełen magii. Madison Brooks wielka młoda gwiazda Hollywood jest zamieszana w tą historię od początku do końca. Wszystko proste, prawda? Tyle, że nikt nie przewidywał jaka tragedia rozegra się na scenie jednego z klubów... Ale nic nie jest takie, jak się wydaje... Nie spodziewałam się po tej pozycji za wiele. Może to i dobrze, że nie oczekiwałam na powieść godną wszystkich nagród literackich. Dlatego uważam, że ta książka do najgorszych nie należy. Zgoda, pomysł jest świetny, ale wykonanie na pewno nie jest mistrzowskie, ale nie jest też okropne.Fajnym pomysłem były nieprzetłumaczone tytuły rozdziałów, które bardzo mi się podobały. Czytelnik miał możliwość sprawdzenia języka i mogliśmy mieć małą namiastkę książki w oryginale. Muszę się przyznać, że najbardziej irytującą postacią była Layla. W tej swojej postawie nie znoszącej sławnych ludzi stawała się okropna. Szczyciła się tym, że ich nie lubi i w ten sposób stawała się niczym najgorsi celebryci. Niedostępna, zimna i wywyższająca się. Uhhh, najchętniej usunęłabym ją z książki. A teraz wracając jeżeli chodzi o świat przedstawiony 4 pkt, kreacja bohaterów 2 pkt, oryginalność fabuły 5 pkt, styl pisania 3 pkt, ogólne wrażenie 4. Resumując 3,6 pkt na 5 możliwych. Nie jest najgorzej, ale po tej autorce można było się spodziewać ogromnego bestselleru, a tu taka klapa... Może następne książki z serii będą lepsze.
Avatar użytkownika - Zakladka
Zakladka
Przeczytane:2016-05-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Książka zainteresowała mnie początkowo swoja okładką, a gdy przeczytałam opis, już wiedziałam że muszę ja przeczytać. Choć może się wydawać, że to takie "Igrzyska śmierci" w realnym życiu, lecz podobieństwo jest naprawdę znikome. Już od samego początku bardzo wciągnęłam się w fabułę jaką przedstawia Pani Noel. Mimo iż jak początkowo wspomniałam lekko przypominało mi to serię Suzanne Collins, to to uczucie trwało tylko chwilę. Później coraz bardziej zagłębiając się w historię, dostrzegałam spore różnice pomiędzy obiema książkami. To co bardzo mi się podobało, to fakt, iż autorka przedstawiła owy konkurs z perspektywy trzech zupełnie różnych osób, mających zupełnie różne cele i ambicje. Dodatkowo fabuła była w miarę dynamiczna i co najważniejsze nieszablonowa. Praktycznie przez cały czas nie wiedziałam co zaraz się wydarzy. Dodatkowo, przez pewne wydarzenia, trwałam w wielkim napięciu i niepewności, a samo zakończenie okazało się dla mnie wielkim zaskoczeniem. Tym, co bardzo pozytywnie wpłynęło na mój odbiór "Niezrównanych" był fakt, iż każdy tytuł nowego rozdziału był tytułem popularnej piosenki. Pojawiło się m.in. "Like a Virgin", "Paranoid", "Californication" czy "Shut up and dance". Ważne jest też to, iż pasowały one do treści danego rozdziału. Jak już wspomniałam Layla, Tommy i Aster, to trzy zupełnie inne osoby. Blogerka, marzyciel i aktorka. Każdy chce czego innego, każdy ma inną przeszłość, ale wszyscy jak jeden mąż biorą udział w tym szaleńczym wyścigu. Jedno jest pewne, ie cofną się przed niczym. Pokazuje to idealnie jak działa show bis=znes i jak wiele pooświęcen i kombinacji wymaga dojście na szczyt. Na wielki plus mogę ocenić również okładkę "Niezrównanych". Według mnie jest cudowna! Dodatkowo ta truskawka jest wytłaczana. Bardzo pasuje do klimatu książki i ładnie wygląda na półce. :) To chyba jasne że książka mi się podobała. Już wiem że na drugi tom serii będę bardzo wyczekiwać, gdyż nie wyobrażam sobie jak dalej autorka może poprowadzić całą akcję oraz jaki jest powód zniknięcia Madison.
Avatar użytkownika - agido16
agido16
Przeczytane:2016-05-24, Ocena: 3, Przeczytałem,
Od pewnego czasu, postanowiłam unikać książek z gatunku young adults. Zaczęłam poszukiwać powieści, które są bardziej dojrzałe emocjonalnie, niosące ze sobą jakiś konkretny przekaz. Do sięgnięcia ponownie po ten rodzaj, przekonałam się, kiedy usłyszałam o bestsellerowej autorce „New York Timesa”. Nigdy przedtem nie miałam do czynienia z twórczością Alyson Noël, więc tym bardziej byłam ciekawa, co ona takiego napisała, że zachwycają się tym nawet dorośli czytelnicy. Dla mnie okazało się to tylko szybkim powrotem do wcześniejszej decyzji. Hollywood to miasto wielkich ambicji i wielu niespełnionych marzeń, ale również pragnienie większości nastolatków na całym świecie. Kiedy więc najbogatszy biznesmen w mieście ogłasza konkurs, każdy pragnie wygrać go za wszelką cenę. Bowiem na zwycięzcę czeka spora nagroda. Do zadań uczestników należy promowanie klubu i przyciągnięcie do niego jak najwięcej celebrytów, a zwłaszcza Medison Brooks, najpopularniejszą młodą aktorkę. Podczas walki o jej uwagę, niespodziewanie znika faworytka całych zawodów. W tej sytuacji, co się stanie z konkursem i kto zostanie zwycięzcą? Ile młodzi ludzie są w stanie poświęcić, aby odnieść sukces? Opis brzmiał zachęcająco - zapowiadała się po prostu ciekawa historia, pewnie trochę kryminalna, ale samo wykonanie już niestety mnie nie zachwyciło. Oczywiście, można było przyjrzeć się, jak żyją sławni i bogaci mieszkańcy Hollywood. Uraczyć się wizytami w klubach i spotkaniem z sławnymi gwiazdami. I to faktycznie wszystko było, ale na tym koniec wszelkich dobroci, jakie daje ta powieść. Reszta to już po prostu zwykła opowieść z niewykorzystanym potencjałem i jazdą po bandzie. Sama fabuła nawet przemówiła do mnie i mogłoby się to udać, gdyby nie właśnie wykonanie. Alyson Noël próbowała na siłę stworzyć w swojej książce aurę tajemniczości, że ta po porostu okaleczyła całą tą opowieść. Wszystkie te tajemnice, które miały podtrzymywać czytelnika w ciekawości do samego końca, okazały się niczym szczególnym, zwłaszcza, gdy już wyłożymy wszystkie karty na stół, czyli dobrniemy do samego końca. To wszystko spowodowało, że miałam ochotę jak najszybciej zakończyć tę lekturę i już nigdy nie wracać do niej myślami. Występujące w książce postacie, były tak puste i pozbawione jakichkolwiek emocji, że z powodzeniem mogę je zaliczyć do najgorszych bohaterów, z jakimi kiedykolwiek przyszło mi się spotkać. Już nie wspomnę o tym, że większość nastolatków okazała się rozpuszczoną bandą, bogatych smarkaczy, pragnących tylko sławy i jeszcze więcej pieniędzy na swym koncie. Nie potrafię nawet jednoznacznie wskazać na osobę, co do której zapałałam jakoś tam sympatią, bo i tak z czasem straciła w moich oczach cały szacunek, nie potrafiąc się na nic konkretnego zdecydować. Na koniec, chciałam dodać, że w książce ukrył się jeszcze jeden malutki plus. Otóż, nazwy rozdziałów, są tytułami piosenek, które po przesłuchaniu, nagrodziły mi trud związany z dobrnięciem do końca powieści. Dochodząc do konkluzji. Książki nie polecam dojrzałym czytelnikom, oraz tym, którzy od lektury wymagają czegoś więcej. Natomiast młodym osobom, ten świat może nawet przypaść do gustu, o ile nie są zapalonymi poszukiwaczami przygód i wrażeń.
Avatar użytkownika - millawia
millawia
Przeczytane:2016-05-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
,,Niezrównani", najnowsza powieść Alyson Noël, to utwór w stylu serii ,,Pretty Little Liars" - trochę w nim thrillera, trochę niebezpiecznych tajemnic i intryg, a w tle zręczny manipulator, który da popalić głównym bohaterom. Miłośnikom cyklu Sary Shepard powieść Noël powinna się spodobać, ale nie tylko oni odnajdą przyjemność w lekturze pierwszego tomu ,,Pięknych idoli". Autorka zaprasza czytelnika do gorącego Los Angeles, miasta nocnych klubów, gwiazd i ludzi, którzy desperacko łakną sławy. Poznajemy czwórkę bohaterów. Laylę, autorkę plotkarskiego bloga pragnącą dostać się na studia dziennikarskie w Nowym Yorku. Tommy'ego, niespełnionego muzyka z Oklahomy. Aster bogatą dziewczynę pochodzącą z perskiej rodziny, której marzeniem jest zostać aktorką oraz mającą mnóstwo sekretów idolkę Madison Brooks. Losy czwórki młodych ludzi splotą się za sprawą Iry Redmana - właściciela firmy Niezrównane Nocne Życie, który ogłasza niezwykły konkurs na najlepszego promotora prowadzonych przez niego klubów. Akcja powieści rozwija się powoli. Pisarka zaznacza w prologu obecność wątku kryminalnego, jednak bardzo długo trzeba czekać, by Noël do niego wróciła. Lwia część fabuły skupia się na zaprezentowaniu sylwetek głównych bohaterów oraz ich konkursowych zmagań. Pierwszoosobowa, polifoniczna narracja pozwala czytelnikom dobrze poznać trochę kontrowersyjne postacie, którym daleko do ideałów. Każdy z bohaterów wykreowanych przez autorkę ma mniejsze lub większe wady, skrywa drażliwe tajemnice, żaden z nich wydaje się nie mieć hamulców, kiedy chodzi o zrealizowanie zamierzonych sobie celów. Kreacja postaci jest moim zdaniem bardzo mocnym punktem tej powieści. Fabuła ,,Niezrównanych" nabiera niezwykłego tempa w ostatniej części, w której Noël wraca do wydarzeń przedstawionych w prologu. Ostatnie rozdziały dostarczają silnych emocji, a finał - doskonały, ale nieco irytujący cliffhanger - budzi poczucie niedosytu i pragnienia jak najszybszego sięgnięcia po kolejne tomy trylogii, na które czytelnicy będą musieli niestety trochę poczekać. Lektura ,,Niezrównanych" dostarczyła mi mnóstwo przyjemności, choć początek niekoniecznie zapowiadał, że książka tak bardzo przypadnie mi do gustu. To fajny, trzymający w napięciu tytuł.
Avatar użytkownika - livingbooksx
livingbooksx
Przeczytane:2016-05-19, Ocena: 3, Przeczytałam,
Ira Redman to właściciel znanych hollywoodzkich klubów, który organizuje konkurs, do którego angażuje nowych, młodych i tymczasowych pracowników. Po eliminacjach zostaje ich jedynie garstka i każdy z nich zostaje promotorem własnego klubu. Ich zadaniem jest sprowadzenie do nich jak największej ilości odwiedzających, w tym znanych osób, które znajdują się na specjalnej liście. Ich walka zaczyna przybierać różne obroty i dzieją się rzeczy, których nikt się nie spodziewa. Walka zaczyna mieć znacznie większy wymiar. Akcja kręci się głównie wokół trzech bohaterów: Layla - młoda dziewczyna prowadząca bloga o celebrytach, która wstępując do klubu chce zyskać więcej cennych informacji o ich życiu. Z czasem jednak jej zamiary zmieniają kierunek i nie chodzi jedynie o sławę jej strony internetowej. Tommy - niespełniony muzyk, który przyjechał do większego miasta w celu rozgłosu oraz wkroczeniu do najlepszych grup muzycznych. Między nim a Irą jest jednak więź, która może sprawić problemy obojgu z nich. Aż w końcu Aster - bohaterka za wszelką cenę pragnąca sławy, współpracy z gwiazdami, dziennikarzami, paparazzi.. Nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo zagubiła się w tym świecie i jakie konsekwencje na nią czekają. Bohaterowie są młodzi, zagubieni i dopiero odnajdują się w dużym świecie. Każdy z nich jest inny, więc nie mamy do czynienia z ich monotonią. Każdy rozdział wygląda nieco inaczej i pisany jest z perspektyw owych postaci. Widzimy, jak postrzegają konkretne sytuacje, z którymi przychodzi im się zmierzyć w swojej nowej pracy. Jedni mają łatwiej, drudzy dużo trudniej, ale każdy z nich ma cel i dąży do jego uzyskania. Tematyka powieści jest dość niespotykana i jak dla mnie nieco niedopracowana. Pomysł autorki może był oryginalny i intrygujący, ale nie rozwinęła go w zbyt ciekawy sposób, przez co nie czułam żadnego napięcia podczas czytania, nawet w czasie zniknięcia tajemniczej i znanej celebrytki. Pomimo, że początek zapowiadał się dość przyzwoicie i liczyłam na to, że akcja zostanie rozwinięta w nieprzewidywalny i porywający sposób, nie było tak. Czytałam ją z oporem i niestety lekko się wynudziłam. Co prawda książka ponad 300 stron, ale czyta się ją niesamowicie szybko, co jest w jej przypadku dużym atutem. Okładka jest piękna i ma eleganckie wyżłobienie, jednakże jej wnętrze nie przypadło mi do gustu i zawiodłam się na niej. Dobry pomysł to nie wszystko, a barwni i różnorodni bohaterowie nie zrobią całej roboty. "Niezrównani" to pierwsza część serii Beautiful Idols, w której "najpiękniejsze marzenia zmieniają się w koszmar". Zgadzam się, życie bohaterów w pewnym sensie zostało diametralnie przemienione i nie potrafią oni odnaleźć się w sytuacjach, w których przyszło im stanąć. Niemniej jednak, ze smutkiem muszę stwierdzić, że książka nie przypadła mi do gustu i nie planuję w przyszłości czytania jej kontynuacji.
Szukam Cię, Zoe
Alyson Noël0
Okładka ksiązki - Szukam Cię, Zoe

Minął rok od śmierci nastoletniej Zoë. Jej siostra Echo wciąż boryka się ze skutkami tamtej tragedii. Jej rodzice żyją w odrętwieniu, znajomi skupili się...

Greckie wakacje
Alyson Noel0
Okładka ksiązki - Greckie wakacje

Powieść Alyson Noël to lektura na gorące wakacyjne dni. Colby wreszcie zaczęła wspinać się po licealnej drabinie społecznej – zaprzyjaźnia się...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska