Niesamowita Betty

Niesamowita opowieść Reese Whiterspoon, która uświadamia dzieciom, że wszystko jest możliwe!

Niesamowita Betty zawsze była czymś zajęta... nawet jako niemowlę. Dziewczynka nigdy się nie nudzi, ponieważ ma milion pomysłów na minutę. Razem z przyjaciółmi i ukochanym psem Frankiem przeżywa mnóstwo zabawnych, lecz także pouczających przygód.

Do Betty przyjeżdża jej przyjaciółka Mae. Coś jednak nie pozwala dziewczynce w pełni się z tego cieszyć. Kiedy Betty przytula Franka, zdaje sobie sprawę, że ten bardzo potrzebuje kąpieli. O nie, Mae nie może zobaczyć najbardziej śmierdzącego psa na świecie! Ale wykąpanie Franka okazuje się trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Kiedy wszystko wydaje się walić, Betty z pomocą Mai dowiaduje się, że dzięki wytrwałości, pracy zespołowej i jednemu świetnemu pomysłowi może osiągnąć wszystko.

Informacje dodatkowe o Niesamowita Betty:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-10-11

Kup książkę Niesamowita Betty

Niesamowita Betty - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-11-13, Ocena: 6, Przeczytałem,

Jak zobaczyłam okładkę tej książki to od razu wiedziałam, że będzie to niesamowita przygoda. W dodatku autorką jest Reese Witherspoon, którą bardzo lubię.

Roześmiana zaraża czytelnika zapałem i niebywałą energią, nie potrafi usiedzieć na miejscu, jej głowa jest pełna pomysłów. W oczekiwaniu na przyjaciółkę, Mae, postanawia wykąpać swojego psa, bo nie wypadałoby gościć kogoś, gdy Frank nie za ładnie pachnie. Z tej czynności rodzi się pomysł na biznes, dzięki któremu Betty i Mae zostają wspólniczkami.

Jak myślicie, co wymyśliła Betty?

To zabawna historia, która pomoże dzieciom zrozumieć, że warto mieć odwagę w realizowaniu swoich idei. Dzięki temu dowiedzą się, że świat stoi dla nich otworem. Dla dorosłych to też przypomnienie, że fascynacja dziećmi i dopingowanie ich planów to bardzo ważne sprawy. Niesamowite ilustracje świetnie uzupełniaj są historię, a razem tworzą zgraną
całość, która nie raz Was rozbawi.

Każde dziecko jest inne, jedno spokojne i opanowane za to drugie szybkie i nieokiełznane, charakteru niestety nie zmienimy, ale zawsze możemy się postarać mniej pożądane cechy zamienić w coś dobrego.
Niesamowita Betty to historia małej dziewczynki, której wszędzie było pełno, wszystko robiła w biegu i nigdy nad niczym się nie zastanawiała. Pewnego dnia postanowiła wykąpać swojego psa, ponieważ nie miała wanny, zrobiła to w basenie ogrodowym, a zamiast mydła użyła płynu do baniek mydlanych, można się domyślić, jak to się skończyło. Pomimo kilku, a może nawet kilkunastu wpadek, za pomocą swojej przyjaciółki katastrofę zamieniła w coś fantastycznego, z czego była bardzo dumna.
Ta opowieść pokazuje nam, że z każdej sytuacji da się jakoś wyjść, czasami jednak potrzebujemy wsparcia, osoby, która w bałaganie dostrzeże coś, czego my nie widzieliśmy. Czasami nieprzemyślane decyzje mogą doprowadzić do złych skutków, ale nie trzeba się wtedy poddawać, zawsze musimy szukać jakiegoś rozwiązania, tak, żeby naprawić wszystko, co popsuliśmy, a najlepiej niepowodzenie przekształcić w coś dobrego.
Opowieść jest pełna ciepła i zrozumienia, ukazuje ona prawdziwy charakter dzieci, ale również pokazuje, że to my dorośli często widzimy problem tam, gdzie go nie ma, dla dziewczynki nic nie było przeszkodą, nie ma wanny, trudno, weźmie basen, zrobił się bałagan, nie szkodzi, przykryje wszystko ozdobami.
Pewnie nie jedno dziecko ujrzy siebie w Betty, w końcu małe dzieci są nieobliczalne, w kilka minut potrafią zamienić czysty pokój w pole bitwy, nawet się przy tym nie mecząc, ale takie są właśnie uroki dzieciństwa.

Niesamowita książka dla dzieciaczków z niesamowitą Betty w roli głównej. Niezwykle urocza i sympatyczna dziewczynka na której widok usta same układają się w uśmiech. Do tego te jej wielkie fioletowe okularki ...(dzięki którym od razu zdobyła serce mojej małej okularnicy Zośki ). No powiedzcie sami- czy nie wygląda słodko? Ale ,ale ... Jak się okazuje - Betty potrafi też nieźle łobuzować...całkiem nieświadomie. A to wszystko dlatego, że Betty ma tyle pomysłów w głowie, tyle do zrobienia ...

A co zrobić planuje tym razem? Ano- wykąpać swojego śmierdzącego,ale ukochanego psa Franka. Wpada do niej najlepsza przyjaciółka z wizytą więc jest to szczególna okazja na kąpiel pupila. Czy jej się uda? Czy Frankowi ten pomysł przypadnie do gustu? Co z tego wszystkiego wyniknie?

Jesteśmy z Zośką zachwycone. Bardzo zabawna książka, przy której ja mogłam modulując głos wcielić się w rolę naszej małej bohaterki przy czym Zosia słuchała jak zaczarowana patrząc wielkimi oczkami to na mnie to na piękne ilustracje.
Książka nie trafia na półkę. Trafia na nocny stolik gdyż często będziemy do niej wracać.

Okazuje się ,że Pani Reese nie tylko potrafi świetnie wcielać się w filmowe role,ale też potrafi tworzyć magiczne, zabawne treści dla naszych małych księżniczek gdzie nie ma rzeczy niemożliwych a myślą przewodnią jest wyjątkowość.

Bardzo! Ale to bardzo jesteśmy na TAK! I czekamy na dalsze przygody tej uśmiechniętej blondyneczki z dwiema kitusiami.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-10-27, Ocena: 6, Przeczytałem,

Betty to niezwykle ruchliwa dziewczynka, która lubi tworzyć różne rzeczy i dużo bawić się. Wszędzie jej pełno. Dziewczynka ma sympatycznego pieska, Franka. Kiedy go przytula czuje, że musi go wykapać. Tym bardziej, że zaraz u niej będzie jej przyjaciółka Mae! Betty stwierdziła, że to zadanie wykona sama. Przecież jej koleżanka nie może zobaczyć najbardziej śmiecącego psa na świecie. Zadanie to jednak nie jest takie łatwe. Brak wanny, brak mydła... Zamiast pięknego pieska tworzy się coraz większy bałagan. Jednak gdy przyjeżdża Mae, obie wpadają na wspaniały pomysł. Uczą się pracy zespołowej i wytrwałości i udaje im się zrobić świetny biznes. Jaki? Przekonacie się sami.

Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3-5 lat . Przeważają w niej kolorowe ilustracje niż tekst. Ilustracje te pobudzają wyobraźnie, rozbawiają i sprawiają, że małe dzieci lubią sięgać po tę książkę. Mała ilość tekstu sprawia, że dzieci nie maja problemu ze skupieniem się. Historia opisana w książce zachęca małych czytelników do uświadomienia sobie, że wszystko może być możliwe. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Dla mnie książka ma jeszcze jeden duży plus. Staram się szukać książek, które nie będą nudzić zarówno młodszej córki jak i starszego syna. I ta książeczka spełnia nasze oczekiwania w 100 procentach. Syn bez problemu radzi sobie z samodzielnym przeczytaniem tej historii. I świetnie przy tym bawić się.

Niesamowita Betty. Niespodzianka dla mamy
Reese Witherspoon0
Okładka ksiązki - Niesamowita Betty. Niespodzianka dla mamy

Niesamowita Betty zawsze była czymś zajęta... nawet jako niemowlę. Dziewczynka codziennie rano budzi się z milionem pytań i miliardem pomysłów w głowie...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;