reklama

Niedźwiadek i Ptaszek. Kocyk i inne historie

Niedźwiadek i Ptaszek są najlepszymi przyjaciółmi!

Razem przeżywają mnóstwo niezwykłych przygód. I choć czasem się nie rozumieją, to w jednym są zgodni: wszystko, czego chcą, to uszczęśliwić drugą osobę. Kiedy więc Niedźwiadek zapomina spakować się na piknik, Ptaszek nie daje po sobie poznać, że wiedział o tym od początku... Z kolei, gdy Ptaszek odkrywa, że Niedźwiadek ma więcej talentu niż on, miś znajduje wzruszający sposób, aby jego przyjaciel poczuł się lepiej!

,,Niedźwiadek i Ptaszek" to seria uroczych, zabawnych historii dla młodszych dzieci. Opowiada o szczerej przyjaźni i wspólnych przygodach tytułowej dwójki bohaterów. Każda książka zawiera cztery historyjki.

Informacje dodatkowe o Niedźwiadek i Ptaszek. Kocyk i inne historie:

Niedźwiadek i Ptaszek. Kocyk i inne historie - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-09-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
"Niedźwiadek i Ptaszek. Kocyk i inne historie" to tytuł, który wczoraj miał swoją premierę.    Jest to pierwszy tom nowej serii dla dzieci, która porusza tematy bliskie dziecku ukrywając w swojej treści głębszy przekaz, a równocześnie po prostu dostarczając nieco rozrywki i chwili wytchnienia, pokazując przy tym jak piękny może być ten czytelniczy świat. Idealnie sprawdzi się zarówno do czytania wspólnego jak i do pierwszych samodzielnych prób.   W tym zbiorze czterech krótkich opowieści pierwsze skrzypce gra przyjaźń pomiędzy nierozłącznymi Niedźwiadkiem i Ptaszkiem. Jest ona pięknie pokazana jako wartość gestów i czynów a nie tylko pustych słów.    W jednej z historii (mojej ulubionej) przyjaciele umawiają się na piknik i dzielą obowiązkami. Niedźwiadek niestety nie dotrzymuje słowa i cały czas stara się to ukryć, bo wie, że dla Ptaszka to ważne wydarzenie. Ptaszek znów wszystkiego się domyśla, mimo tego udaje, że nie ma o niczym pojęcia, by sprawić radość Niedźwiadkowi.   W innej to Niedźwiadek wychwala obraz namalowany przez Ptaszka, choć zupełnie mu się on nie podoba. Robi to jednak, by pocieszyć przyjaciela, który w siebie zwątpił.   Te krótkie opowiadania pokażą dzieciom czym jest przyjaźń i jak wielką moc mają drobne, dobre gesty.

"Niedźwiadek i Ptaszek. Kocyk i inne historie" autorstwa Jarvisa to wielowarstwowa książka dla dzieci, wprowadzająca najmłodszych czytelników w fascynujący świat przyjaźni. Ten uroczy tytuł skupia się na czterech opowiadaniach, w których główni bohaterowie, przeżywają różnorodne przygody, rzucające światło na subtelne niuanse między nimi.

Książka opowiada o relacji nierozłącznych przyjaciół, Niedźwiadka i Ptaszka, ukazując ich codzienne przygody, pełne drobnych gestów, troski i wzajemnego wsparcia. Pomimo nieuniknionych nieporozumień i drobnych zgrzytów dominuje tu fala życzliwości i zrozumienia. Bohaterowie potrafią odnaleźć wspólny język, doceniając i wspierając się nawzajem. Pełne ciepła historie przemycają wartościowe przesłanie o przyjaźni, empatii i wzajemnym wsparciu.

Jednym z unikalnych elementów tej publikacji są wspaniałe ilustracje, które nie tylko wizualnie uzupełniają opowiadania, ale także wnoszą dodatkową warstwę emocji i uroku do całości. Wyróżniają się nie tylko estetyką, ale również zdolnością oddania charakteru bohaterów oraz atmosfery opisywanych historii, podkreślając dynamikę relacji między głównymi postaciami.

Warto podkreślić, że "Niedźwiadek i Ptaszek" stanowi istotne uzupełnienie biblioteki dziecięcej, oferując nie tylko przyjemność czytelniczą, lecz także wartościowy przekaz. Serdecznie polecam tę publikację, która z pewnością zdobędzie uznanie zarówno rodziców, jak i maluchów, jako inspirująca lekcja życiowych wartości przekazywana w formie atrakcyjnych opowiadań, które

nie tylko bawią, ale także kształtują pozytywne wartości czyniąc je ważnym elementem w procesie wychowywania dzieci w duchu empatii i zrozumienia dla innych.

Niedźwiadek i Ptaszek. Gwiazdy i inne opowiadania
Jarvis0
Okładka ksiązki - Niedźwiadek i Ptaszek. Gwiazdy i inne opowiadania

Niedźwiadek i Ptaszek są najlepszymi przyjaciółmi! Uwielbiają razem spędzać czas. I choć bywa, że się nie rozumieją, to w jednym są zgodni: wszystko,...

Psychodynamic Psychology
Jarvis0
Okładka ksiązki - Psychodynamic Psychology

Of all the many approaches to psychology, the psychodynamic comes closest to what the layperson expects from psychology. It tackles issues central to human...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung