reklama

Niedźwiadek i Ptaszek. Gwiazdy i inne opowiadania

Niedźwiadek i Ptaszek są najlepszymi przyjaciółmi!

Uwielbiają razem spędzać czas. I choć bywa, że się nie rozumieją, to w jednym są zgodni: wszystko, czego chcą, to uszczęśliwić drugą osobę. Kiedy więc Niedźwiadek zjada wyjątkowe ciasto-niespodziankę, które przygotował dla niego Ptaszek, przyjaciel pęka ze śmiechu. A kiedy Ptaszek gubi się na skale na ratunek przybywa jego niezastąpiony miś...

,,Niedźwiadek i Ptaszek" to seria uroczych, zabawnych historii dla młodszych dzieci. Opowiada o szczerej przyjaźni i wspólnych przygodach tytułowej dwójki bohaterów. Każda książka zawiera cztery historyjki.

Informacje dodatkowe o Niedźwiadek i Ptaszek. Gwiazdy i inne opowiadania:

Niedźwiadek i Ptaszek. Gwiazdy i inne opowiadania - opinie o książce

Avatar użytkownika - ania7770
ania7770
Przeczytane:2024-03-12, Przeczytałam, Dzieci,

Przyjaciele są ważni w życiu dorosłych, ale również dzieci, więc warto od najmłodszych lat uczyć maluchy i rozmawiać na temat przyjaźni i jej roli w życiu każdego z nas. Żaden człowiek nie jest idealny i często zdarzają się sytuacje, które wywołują kłótnie i sprzeczki. Dzieci nie zawsze wiedzą, co mogły zrobić źle, więc warto pomóc im zrozumieć na czym polega przyjaźń i jak ją pielęgnować. Pomocna może okazać się tutaj książka, więc dzisiaj chciałabym przedstawić Wam nowość od Wydawnictwa Zielona Sowa, czyli „Niedźwiadek i ptaszek. Gwiazdy i inne opowiadania”, której autorem jest Jarvis, znany ilustrator.

W książce znajdują się cztery ciepłe i pouczające opowiadania, które w zabawny sposób pokazują wartości dotyczące przyjaźni. Niedźwiadek i Ptaszek to najlepsi przyjaciele i pomimo tego, że nie zawsze wszystko idzie po ich myśli i czasami się nie zgadzają, to zawsze ważne jest dla nich to, aby druga osoba była szczęśliwa. Tytułowi bohaterowie spędzają ze sobą dużo czasu i przeżywają niezapomniane przygody, o których możemy przeczytać właśnie w tej książeczce. Książka posiada piękną i barwną szatę graficzną, która przyciąga uwagę i wzrok maluchów. Historie w niej przedstawione są napisane w lekko humorystyczny sposób, a często potrafią wzruszyć czytelnika.

„Łyżka” opowiada o tym, że Ptaszek i Niedźwiadek są ze sobą pokłóceni i obaj postanawiają znaleźć sobie nowych przyjaciół. W czasie tych poszukiwań los cały czas pcha ich ku sobie i w ten o to sposób przyjaciele zaczynają rozumieć, że nie potrzebują już nowych przyjaciół, bo przecież mają siebie.

„Ciasto” z kolei opowiada o tym, jak Niedźwiadek bez pytania zjadł całe ciasto znalezione w domku Ptaszka. Po fakcie zdał sobie sprawę, że zjadł komuś tort i chciał naprawić swój błąd, piekąc nowy. Problem jednak w tym, że Niedźwiadek nie za bardzo wie, jak się to robi. I jak się później okazuje torcik miał być niespodzianką od Ptaszka właśnie dla niego.

„Głaz” to historia, w której Niedźwiadek i Ptaszek wybrali się na targ. Ptaszek usiadł sobie na głazie i obiecał Niedźwiadkowi, że poczeka na niego gdy ten poszedł poszukać ciasta na podwieczorek. Problem jednak w tym, że głaz zaczął się poruszać i chodzić. I w ten właśnie sposób Ptaszek się zgubił.

„Gwiazdy” to opowieść o tym, jak nasi główni bohaterowie patrzą w gwiazdy i rozmawiają o swojej przyjaźni i o tym, że są dla siebie najważniejsi.

Każda z tych historii jest piękna i pokazuje czym jest prawdziwa przyjaźń. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej czwartego roku życia, więc będzie idealnym prowadzeniem do wspólnego czytania i rozmowy na temat poruszanych w niej tematach. Polecamy.

Niedźwiadek i Ptaszek. Kocyk i inne historie
Jarvis0
Okładka ksiązki - Niedźwiadek i Ptaszek. Kocyk i inne historie

Niedźwiadek i Ptaszek są najlepszymi przyjaciółmi! Razem przeżywają mnóstwo niezwykłych przygód. I choć czasem się nie rozumieją, to w jednym są zgodni:...

Psychodynamic Psychology
Jarvis0
Okładka ksiązki - Psychodynamic Psychology

Of all the many approaches to psychology, the psychodynamic comes closest to what the layperson expects from psychology. It tackles issues central to human...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung