Niedobrani

Czwórka studentów - dwóch chłopaków i dwie dziewczyny, do niedawna nieznajomi z zupełnie innych środowisk i o odmiennych charakterach - stała się naprawdę nieźle zgranym kwartetem przyjaciół. A wszystko za sprawą losowego dobrania do pięcioletniego projektu zaliczeniowego na studia.
Z czasem ich znajomość wychodzi coraz bardziej na pole prywatne. Z każdym wspólnie zorganizowanym weekendem nad jeziorem ich relacje stają się coraz bardziej zawiłe i intensywne. Zwłaszcza, iż różne problemy i głęboko skrywane sekrety wychodzą między nimi na jaw

Informacje dodatkowe o Niedobrani:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2022-11-23

Tagi: #obyczajowe

Kup książkę Niedobrani

Niedobrani - opinie o książce

Paczka znajomych, których połączyła wspólna praca w ramach losowego dobrania do pięcioletniego projektu zaliczeniowego postanawia kolejny raz spędzić czas nad jeziorem. Tym razem jednak będzie inaczej. Na jaw bowiem wyjdą głęboko skrywane sekrety, które mogą ich poróżnić...
   Co zrobi Patrycja? Jakie kroki podejmie Robert? Na co zdecyduje się Artur? Jak te wszystkie rewelacje wpłyną na Anitę?

Anne Marie ma świetny, lekki i przyjemny styl. Przez jej książki dosłownie się płynie. Byłam tym bardziej zaintrygowana pierwszym tomem serii, na okładce której widnieje ogień i puzzle.
    Przede wszystkim zostałam zakończona problematyką, jaka tu została zawarta. Mamy bowiem czworo przyjaciół. Każdy z nich jest indywidualną jednością, ze swoim osobliwym charakterem i statusem społecznym. Każdy z nich ma swoje życie, które niesie mniejsze, bądź większe problemy młodych ludzi. To było ciężkie do udźwignięcia.
   Autorka na swoim profilu zdradziła kilka motywów, jakie znajdziemy w lekturze. Wakacyjny klimat, przyjaźń, new adult oraz depresję. I tu możemy zacząć się zastanawiać jak lekkość i beztroska młodych ludzi w okresie wakacyjnym ma związek z depresją? A no ma i to ogromny. Nie będę wam niczego zdradzać, ale takiego obrotu sprawy się nie spodziewałam. To był mocne i wyraziste. Totalnie wstrząsające.
   Różnie zaskakujące okazały się tajemnice młodych ludzi. Ich relacje mimo wszystko nie były proste. Okazały się być złożone i wymuszające na czytelniku aktywny udział we wszystkich rozmyślaniach naszych bohaterów.
    Każdy z bohaterów miał szansę na opowiedzenie historii swoimi zadaniami. Takie naprzemienne rozdziały oczyma każdego z bohaterów to był strzał w dziesiątkę. Bardzo dobrze zrobiło fabule.
   Aczkolwiek uważam, że książka powinna zostać rozbudowana. Niespełna 170 stron dla czwórki przyjaciół to zdecydowanie za mało. Zbyt szybko wątki przeskakiwały. A szkoda, bo historii miała potencjał. Ale mimo wszystko mam w planach sięgnąć po kontynuację. Pierwszy tom zakończył się w takim momencie, że zostałam w szoku i niedowierzaniu. Jeju, cały czas rozmyślam o tym, co teraz się wydarzy.
    Zachęcam do czytania. Mimo wszystko uważam, że książka jest warta przeczytania.

Polecam

Współpraca reklamowa: Dlaczemu
#recenzja

Avatar użytkownika - blondeside
blondeside
Przeczytane:2023-02-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Gdy na jaw wyjdą sekrety, o których twoi przyjaciele nie mają pojęcia... może wydarzyć się wiele...

Zgrana paczka studentów - Anita, Patrycja, Robert i Artur - postanawiają spędzać weekendy nad jeziorem. Pragną odpoczywać, imprezować, wrzucić na luz. Brzmi świetnie! Podczas niewinnej zabawy z wyznawaniem prawdy, światło dzienne ujrzą głęboko skrywane sekrety. Uczucia, sytuacje rodzinne, przykre wydarzenia z przeszłości.

Choć byli przekonani, że wiedzą o sobie naprawdę wiele...

Co wydarzy się nad jeziorem, gdy czworo przyjaciół postanowi wyjawić po jednej tajemnicy, o której reszta paczki nie ma pojęcia? Jak zareagują na to, co usłyszeli? Czy to zmieni ich relację?

Tego musicie dowiedzieć się sami, sięgając po świetną książkę "Niedobrani"! 🔥

Przeczytamy o przyjaźni, miłości, lojalności. Dowiemy się, jak wiele człowiek jest w stanie poświecić dla dobra najbliższych, jak wiele jest w stanie dla nich zrobić. Wraz z bohaterami odkryjemy wszystkie karty, zagłębimy się w skomplikowane relacje. Aż w końcu zadamy sobie pytanie, jaki scenariusz napisało dla nich życie? Czy postawią przyjaźń na pierwszym miejscu?

Autorka serwuje nam historię, która wciąga od samego początku. Jedno jest pewne - nie odezwiemy się od lektury, dopóki nie dowiemy się całej prawdy i nie poznamy zakończenia! Uwielbiam takie powieści!

Napisana w lekkim, przystępnym dla czytelnika stylu. Czyta się naprawdę szybko. A składa się na to interesująca fabuła, ciekawi bohaterowie oraz niewielka objętość. "Niedobrani" to powieść, którą dosłownie pochłonęłam w jeden wieczór. Bawiłam się z nią doskonale!

A Was zachęcam do poznania tej historii! Mam nadzieję, że będziecie zachwyceni, jak ja! 🥰

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2023-02-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Czwórka studentów, których mimo różnych osobowości połączyła prawdziwa przyjaźń. Korzystając z uroków lata i uprzejmości znajomych, lądują w uroczym domku nad jeziorem. Weekendy zapowiadały się wytchnieniem od codziennych obowiązków, korzystaniem z chwili wolnego. Rzeczywistość pokaże jednak bohaterom ich inne oblicza i strony samych siebie, których dotąd nie znali.

Każdy z nas ma swoje sekrety, własne mniejsze lub większe tragedie, które ukształtowały nasze charaktery. Stworzyły nas na takich, jakimi teraz jesteśmy. Nie inaczej jest w przypadku bohaterów. Autorka świetnie ujęła zarówno różnorodność postaci, jak i to, że mimo kilkuletniej znajomości, nie znają się tak dokładnie jak im się to wydawało. Każdy z nich nosi swój bagaż. Jedni ukrywają go przed światem, inni oficjalnie mówią o tym co ich spotkało.

Postacie są świetnie wykreowane, podobały mi się różnice między nimi. Ich osobowości i życia prywatne, kojarzyły mi się z kocem patchworkowym. Elementy różnią się od siebie, z pozoru nie pasują, stwarzają wrażenie chaosu i miszmaszu. Jednak po połączeniu, razem tworzą fenomenalna całość. Tak właśnie było w przypadku tytułowych „Niedobranych”. Ludzie z różnych środowisk, o różnych charakterach i doświadczeniach, połączeni studenckim projektem. Jednak nie wszystko zawsze układa się po naszej myśli.  Zmiana w relacjach między nimi wystawi ich przyjaźń na próbę. Czy pokonają kłody, które los rzuca im pod nogi? Jaki to wszystko będzie miało wpływ na Artura, Anitę, Patrycję i Roberta? Musicie sięgnąć po tę pozycję i przekonać się sami

Ta pozycja serwuje nam sporo uczuć, które możemy dzielić z bohaterami: zagubienie, miłość i prawdziwą przyjaźń czy współczucie Już odliczam do premiery kolejnego tomu, po który z miłą chęcią sięgnę.

Kiedy zaczęłam czytać, nie sądziłam, że końcówka będzie tak emocjonalna. Spodziewałam się ciekawej hostirii ale nie aż tak emocjonującej, drastycznej i pełnej zaskakujących wydarzeń. Autorka stworzyła nam historie czwórki przyjaciół. Każde inne, zupełnie niepasujące do reszty ale właśnie przez to tworzącą paczkę prawdziwych przyjaciół.

Anita to młoda kobieta, która studiuje i pracuje w firmie ojca. Po nieudanym związku stała się zamknięta w sobie. Razem z trójką pozostałych przyjaciół pracują nad wspólnym projektem na studiach. To właśnie ten projekt ich połączył szczerą przyjaźnią.

Patrycja to młoda kobieta, która uwielbia zabawę i ma dość luźne podejście do życia. Jednak nie można jej odmówić tego, że nie zauważa innych . Szczera aż do bólu zawsze chce by wszyscy czuli się dobrze. Przyjaźń z Anitę i dójka pozostałych chłopaków jest dla niej najważniejszą.

Robert to młody mężczyzna, który w dzieciństwie stracił rodziców. Zaopiekowali się nim dziadkowie ze strony ojca porzucając swój kraj i przylatując do Polski. Tu założyli restaurację , która obecnie prowadzi Robert. Prace łączy ze studiami i paczka przyjaciół.

Artur to młody mężczyzna, który nie miał w życiu lekko. Ojciec alkoholi, który znęcał się ad nim i matką. Udało mu się i wyrzucił ojca z domu. Sam zarabia na życie i utrzymanie siebie i matki, która przez ojca cierpi na depresję. Dzięki trójce przyjaciół udaje mu się pogodzić studia z pracą .

Czwórka przypadkowych studentów, których połączył wspólny projekt. Sami nie potrafią powiedzieć jak to się stało, że szybko nawiązała się między nim nić porozumienia a z czasem szczera i głęboką przyjaźń. Dzięki pewnym wydarzeniom dostają do dyspozycji domek nad jeziorem. Tak wpadają na plan, by co weekend relaksować się latem z dala od miejskiego powietrza. Początkowo wszystko układa się idealnie. Przyjaciele, poznają się od innej strony, wyznają swoje skrywane sekrety. Zaczynają patrzeć na siebie z zupełnie innej perspektywy. Do czasu incydentu w clubie na urodzinach Artura. Wspólny weekend przeradza się w obfitujący w dramatyczne wydarzenia czas. Od tego momentu historia jest pełna emocji, dramatyzmu. Czy przyjaźń przetrwa?

Książka jest świetnie napisana. Podzielona na rozdziały z punktu widzenia czwórki głównych bohaterów. Początkowo rozdziały są napisane spokojnie, pokazują nam kim są i co czują nasi bohaterowie. Z czasem, gdy w grę wchodzić zaczynają emocje, a wydarzenia nabierają pędu i dość nieoczekiwanych zwrotów akcji, mamy pełne obraz tego, co się wydarzyło. Końcówka pełna emocji, bólu ale i szczęśliwych chwil. Samo zakończenie zaskakujące i nieoczekiwane. Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać na kontynuację. Polecam

Modus Operandi
Anne Marie 0
Okładka ksiązki - Modus Operandi

Przeszłość upomni się o ciebie w momencie, gdy zaczniesz o niej zapominać Lena doskonale wie, jak powinna wyglądać jej przyszłość. Na Uniwersytecie w...

Rozgrywający
Anne Marie 0
Okładka ksiązki - Rozgrywający

Miłość ponad wszystko czy kariera wbrew wszystkiemu? Podczas Mistrzostw Świata w futbolu amerykańskim Eryk Lisowski zostaje poważnie sfaulowany i trafia...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;