Niechętnie o sobie

To historia człowieka, któremu zawsze się udawało, aż udało się za bardzo. Pokazuje pierwszego polskiego celebrytę, chociaż on sam o sobie nigdy by tak nie powiedział. Został Hansem Klossem wbrew sobie i na zawsze, ale ku swojemu zadowoleniu. Czy bowiem w aktorstwie nie liczy się przede wszystkim uznanie publiczności?

Cena była ogromna ? osamotnienie w tłumie, dramatyczne przeżycia osobiste w czasach największej popularności. I niechęć środowiska aktorskiego, która wybuchła nagle. Podobnie jak jego największa życiowa miłość unosząca się jak dobry duch nad tą historią.

Ambasador polskiej kultury za granicą, całowany po rękach, nadal czynny aktor? Ze wszystkich przygód wyszedł zwycięsko, jak większość postaci, które zagrał. A że niechętnie opowiada o sobie? Tym bardziej warto sięgnąć po tę lekturę.

Informacje dodatkowe o Niechętnie o sobie:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2012-10-17
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-928029-0-7

Kup książkę Niechętnie o sobie

Niechętnie o sobie - opinie o książce

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2013-01-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
"Niechętnie o sobie" to historia człowieka, jakiego w zasadzie nie znamy. Przyznaję, pamiętam Stanisława Mikulskiego jako Hansa Klossa, ale także jako pana Samochodzika, bo to był serial dla mnie, czy Wujka Dobrą Radę z "Misia". A poza tym - miałabym duży poblem z podaniem konkretnych ról, filomwych i teatralnych. Cieszę się, że ta książka powstała, bo Stanisław Mikulski zasługuje na własną biografię, napisaną przy jego udziale. Zwłaszcza, że gdzieś w historii, licząc od 1980 roku, był oskarżany o różne rzeczy, nie tylko przez kolegów-aktorów, ale i nawet niektóre gazety. Aktor nie ustosunkowuje się do plotek, nie wyraża się źle o kolegach, którzy wykorzystali jego pozycję zawodową dla osiągnięcia własnych korzyści (np. po to, aby łatwiej kupić materiały budowlane), a potem byli pierwszymi, którzy rzucali kamienie plotek i oszczerstw. Tu także się sprawdziła zasada tytułowa, bowiem o takich ludziach Mikulski raczej się nie wypowiada, nie podaje ich danych, a nawet nie podaje żadnych innych informacji, które pozwoliłyby w sposób jednoznaczny poznać dane "kolegi". Autor uważa, chyba słusznie, że o nim samym powinny mówić jego role, bo w końcu jest aktorem i z tego się utrzymywał przez wiele lat.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789