Nie mów nikomu

Mroczna przeszłość niszczy każdego, kto próbuje ją zrozumieć… ROK 2022: Po śmierci teścia Margo postanawia towarzyszyć mężowi w powrocie do rodzinnego domu. Nigdy tam nie była, nigdy nie poznała tego mężczyzny. Do tej pory nie zaprzątało to jej głowy, ale po dotarciu na miejsce, po zobaczeniu domu, warunków, w jakich egzystował teść, w jej myślach pojawiło się pytanie: dlaczego mąż ukrywał przed nią prawdę? Co takiego wydarzyło się w tym domu, że jej ukochany po przekroczeniu progu zmienił się w kogoś zupełnie innego? Marcin wychodzi z więzienia po 25-letniej odsiadce. Naprawi swoje błędy czy też potwierdzi teorię, że człowiek raz skazany nie potrafi już żyć zgodnie z prawem? ROK 1997: Zbyszek jest policjantem, ma fantastyczną żonę i idealne życie. Dokładnie takie, jakiego mogą pozazdrościć mu inni. Pracuje w niewielkim miasteczku, w którym przestępczość nie istnieje. Każdy każdego zna, ale czy wystarczająco, żeby uniknąć tragedii?

Informacje dodatkowe o Nie mów nikomu :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-11-17
Tytuł oryginału: NIE MÓW NIKOMU
Język oryginału: Polski

Tagi: #karolinawójciak #niemównikomu #thriller

Kup książkę Nie mów nikomu

Nie mów nikomu - opinie o książce

Avatar użytkownika - izanaglik
izanaglik
Przeczytane:2023-08-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

💥 OPINIA 💥

Tytuł: "Nie mów nikomu"

Autor: Karolina Wójciak

#czytamzlegimi

Rok 2022

Margo wraz z mężem wiedzie poukładane życie w Hiszpanii. Pewnego dnia mąż informuje ją,że wyjeżdża do Polski, ponieważ zmarł jego ojciec. Po przyjeździe do Polski okazuje się,że kobieta nic nie wie na temat swojego męża i jego dzieciństwa oraz w jakich warunkach żył. Dom teścia oraz zachowanie męża po przyjeździe do kraju napawają ją strachem.

25 lat wcześniej

Historia policjanta Zbyszka,który wiedzie spokojne, szczęśliwe życie oraz oczekuje wraz z żoną narodzin upragnionego dziecka. Wszystko zmienia się w momencie kiedy do jego pracy dołącza nowy kolega...

Co łączy tych bohaterów? Czy mroczna przeszłość potrafi zniszczyć każdego?

"Nie mów nikomu" to rewelacyjnie poprowadzona historia małego miasteczka, która spokojnie mogłaby zdarzyć w naszej szarej rzeczywistości. Historia mroczna, niepokojąca. Klimat wylewa się z każdą kolejną kartką,wyobrażenie takiej sytuacji w rzeczywistości wywołuje ciarki podczas czytania.Cała fabuła świetnie poprowadzona,trzymająca w napięciu od pierwszych stron.Bohaterowie wielowymiarowi i ciekawi. Chciałam w trakcie czytania poznawać ich coraz lepiej i odkrywać ich ciemne sekreciki. Autorka potrafi wciągnąć czytelnika w opisywany świat,tak aby ten na moment nie tracił zainteresowania czytaną fabułą.Bardzo polecam fanom obyczajówek z rodzinną tajemnicą w tle. Myślę że się nie zawiedziecie.

„Najwięcej dowiesz się o sobie w momencie, w którym w twoim życiu będzie działo się coś, na co nie masz wpływu. Utrata kontroli to jak wyciągnięcie spod stóp dywanu, na którym stałeś pewnie: tracisz równowagę, ale to od ciebie zależy, czy upadniesz, czy się utrzymasz”.

Czy to, jakimi jesteśmy ludźmi zależy od wychowania? A może ono nie ma żadnego znaczenia w obliczu natury, która wcześniej, czy później upomni się o swoje prawa..

Margo i Natan od czterech lat są szczęśliwym małżeństwem. Mieszkają w Hiszpanii i czują, że tu jest ich miejsce na ziemi. Realizują się zawodowo i nieśmiało planują powiększenie rodziny.
Wiadomość o śmierci ojca Natana nieoczekiwanie zmusza mężczyznę do powrotu do Polski, by pozałatwiać rodzinne sprawy. Mimo niechęci męża, Margo czuje się w obowiązku, by mu towarzyszyć w tym trudnym czasie. Choć nigdy nie wnikała w szczegóły jego relacji z ojcem, nigdy go też nie poznała, czuje, że jej miejsce jest w tym czasie przy mężu.
Rodzinny dom Natana znacznie odbiega od wyobrażeń Margo, a zachowanie męża, do tej pory kochającego, troskliwego, ciepłego – z każdą chwilą staje się co najmniej niepokojące.. Margo zaczyna się zastanawiać, kim jest człowiek, z którym się związała i co takiego wydarzyło się w przeszłości w jego rodzinnym domu, że nagle jej mąż zmienił się w człowieka, którego ona zaczyna się bać..

Okazuje się, że żeby zrozumieć sedno tej sprawy, trzeba rozgrzebać historię sprzed ćwierć wieku, cofnąć się w czasie i przyjrzeć z bliska życiu w niewielkim miasteczku, gdzie każdy każdego zna i wszystko o wszystkich wie, dostrzec ,,oblicza krzywdy" i przewidzieć jakie piętno odcisnęła ona na tych, którzy jej doświadczyli..

„Nie mów nikomu” to kolejny świetny thriller Karoliny Wójciak, który miałam przyjemność przeczytać. Autorka niezawodnie nie boi się trudnych pytań i jeszcze trudniejszych odpowiedzi. Zaciekawia, zaskakuje, zasysa. Zwroty akcji powodują gwałtowne turbulencje. Klimat wywołuje popłoch. Fabuła mnoży pytania. A zakończenie daje „problematyczne” odpowiedzi..

Polecam. „Nie mów nikomu” to prawdziwa gratka dla wielbicieli gatunku i nie tylko..

Z pewnością wiele osób skrywa taki sekret, o którym nikt nie może się dowiedzieć. Niektórzy zatajają istotne fakty z przeszłości i w ten sposób powstaje wiele tajemnic. Co takiego skrywają bohaterzy książki "Nie mów nikomu" Karoliny Wójciak? Jeśli ciekawi Was ta historia, to zapraszam na recenzję.

Umiera teść Margo i w związku z tym, kobieta postanawia wraz ze swoim mężem Natanem udać się do jego rodzinnego domu. Niestety z początku mężczyzna nie cieszy się zbytnio z towarzystwa swojej żony... Margo pierwszy raz odwiedza rodzinne strony męża, ponieważ nigdy wcześniej tam nie była, ani nie znała swojego teścia. Kiedy docierają na miejsce, kobieta doznaje szoku, ponieważ widzi ciężkie warunki, w których mieszkał ojciec Natana. Margo nie może tego zrozumieć tego, dlaczego jej mąż ukrywał przed nią prawdę o swojej rodzinie. Do tego wszystkiego, po przekroczeniu progu odwiedzonego domu Natan zmienia się w zupełnie inną osobę... Co takiego wydarzyło się w tym domu lata temu? Dlaczego to miejsce działa tak negatywnie na męża Margo?

W tym samym czasie po dwudziestu pięciu latach Marcin wychodzi z więzienia. Czy uda mu się naprawić swoje błędy, odnaleźć swoją rodzinę i żyć zgodnie z prawem? Kim jest ten mężczyzna i czemu tak długo siedział w więzieniu?

Co z tym wszystkim ma wspólnego Zbyszek, który dwadzieścia pięć lat temu żył w szczęśliwym małżeństwie ze swoją żoną i dzieckiem w drodze? Pracował on i mieszkał w niewielkim miasteczku, gdzie wszyscy się znali i ogólnie nie było tam zbytnio żadnych sensacji. Czy to wystarczyło, aby uniknąć tragedii?

W książce narracja prowadzona jest w pierwszej osobie. Jest kilku narratorów, więc rozdziały przemiennie prowadzone są głównie z perspektywy Margo, Zbyszka lub Marcina. Są też dwie płaszczyzny czasowe, czyli czasy współczesne mające miejsce w 2022 roku i czasy przeszłe, które wydarzyły się dwadzieścia pięć lat temu. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i muszę powiedzieć, że jest ono bardzo udane, bo książka ta potrafiła mnie wciągnąć tak, że czasami trudno mi się było od niej oderwać. Akcja w czasach teraźniejszych, jak i przeszłych, bardzo mnie zaciekawiła, coraz bardziej, z każdą przeczytaną stroną, kiedy to tajemnice związane z życiem rodzinnym Natana zaczęły wychodzić na jaw. W książce, zostało dokładnie przedstawione życie w niewielkiej miejscowości, gdzie każdy każdego zna, a niektórzy nawet zatajają niektóre fakty, bo boją się tego, co ludzie powiedzą. Zostały też przedstawione szokujące wydarzenia z przeszłości, które miały związek z chorobą psychiczną niektórych osób i to jaki miała ona wpływ na późniejsze życie bohaterów. Kryminał ten bardzo mnie zaskoczył i zszokował w momencie, kiedy losy tych trzech bohaterów zaczęły się splatać. Końcówka książki była bardzo zaskakująca, jednak niestety niektóre wątki zakończyły się nie po mojej myśli, bo niepewność w jednej kwestii pozostała do samego końca...

"Nie mów nikomu" jest kolejnym świetnym kryminałem, jaki miałam okazję przeczytać. Spodobało mi się w nim to, że potrafił mnie bardzo wciągnąć i nieźle zaszokować, a końcówka była tak zaskakująca, że aż mi szczena opadła, kiedy niektóre fakty wyszły na jaw. Jeśli szukacie książki pełnej wrażeń, która swoją akcją i fabułą mocno podnosi ciśnienie, to ten kryminał będzie dla Was w sam raz!

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2022-12-11, 2022,

Nie mów nikomu to najlepsza książka 2022 roku.

Margo po śmierci teścia wybiera się w raz z mężem do Polski. Natan musi pochować swojego ojca i sprzedać rodzinny dom do którego nigdy nie wrócił. W raz z przyjazdem do Polski Natan zmienia swojego oblicze, z kochającego męża staje się zimnym, tajemniczym i mrocznym mężczyzną. Jego rodzina temat tabu zostaje naruszony przez przyjazd na pogrzeb. Margo gdy widzi w jakich warunkach mieszkał teść jest zszokowana, ale jako dobra żona chce wspierać męża, jednak Natan staje się obcym człowiekiem. Dowiadując się historii rodzinnej męża, zaczyna być świadoma że do tej pory nie znała prawdziwego oblicza człowieka którego kochała i obiecała być na dobre i złe. Czy Margo wytrzyma wszystkie problemy, które wynikną z przyjazdu do Polski i będzie trwała przy boku męża?

Zbyszek policjant, który pracuje w małym miasteczku gdzie przestępczość nie istnieje. Kochający mąż i przyszły ojciec, bo jego żona spodziewa się dziecka. Wiedzie sielskie można powiedzieć życie do czasu aż w szeregach policji pojawia się nowy kolega. Jurek chciał poznać lepiej swoich kolegów z pracy przez co próbował się z nim integrować, trudno jest wpasować się  w środowisko w którym każdy zna się od małego. Zaprasza Zbyszka i jego żonę do swojego domu na obiad. Zbyszek zostaje uprzedzony że żona Jurka jest psychicznie chora przez co się waha aby tam pójść. Dla Zbyszka najważniejsza jest rodzina, przez co chcę chronić swoją ciężarną żonę. To co widzą w domu Jurka i dalsze wydarzenia w które zostaną wplątani zmieni ich życie. Czy Zbyszek ochroni swoją żonę? Czy nadal jego życie będzie sielskie i bezpieczna?

Nie mów nikomu to mocna, ciekawa, rewelacyjnie zbudowana historia oraz osoby które "narysowane" są w najdrobniejszych szczegółach i ich historie pokazane są do końca, nic nie zostaje pominięte.
Dwie historie, które dzielą 25 lat ale im więcej kartek przewracamy tym historię powoli się łączą. Natan który musi się zmierzyć z dawną traumą przeżytą w domu rodzinnym, jego żona nie znała jego przeszłości. Choć byli szczęśliwym małżeństwem to przez odkrywaną przeszłość męża pojawiają się rysy na ich dalszej wspólnej szczęśliwej przyszłości.
Zbyszek, policjant który zostaje wplątany w ciężkie życie prywatne jego nowego kolegi. Zostanie postawiony przed wydarzeniami, które zmienią jego postrzeganie granic moralnych.

Nie mów nikomu to książka, którą ja mogę opisywać i opisywać, bo jest o czym mówić, ale nie chcę za bardzo zdradzać historii i wydarzeń które wpłyną na życie bohaterów. Książka z wybitna historią i rewelacyjnymi bohaterami, mroczna, tajemniczy, niebezpieczna... Polecam

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Karoliny ale z całą pewnością nie ostatnie. Bardzo ciekawy pomysł na fabułę. Historia opowiadana jest przez czwórkę bohaterów a akcja toczy się w dwóch płaszczyznach czasowych oddalonych od siebie dwudziestoma pięcioma latami. Skrywane przez lata tajemnice znajdują ujście i zmieniają życie kilku osób. Czy odkrycie prawdy po dwudziestu pięciu latach pomoże odzyskać spokój? Czy ta prawda zostanie podana do szerszej wiadomości? Czy uczestnicy minionych wydarzeń będą umieli je zaakceptować? Czytajcie, warto.

Jesteście fanami mrocznych thrillerów psychologicznych? Jeśli tak, to ta książka może Wam się spodobać. Autorka stworzyła ciekawią historię, poznajemy wydarzenia bieżące i te sprzed 25 lat. Mamy kilku bohaterów i z ich perspektywy dowiadujemy się o wielu rzeczach, które w pewnym momencie łączą się w całość. Nie brakuje tu napięcia, tajemnic, a także bólu spowodowanego wydarzeniami z przeszłości, które cały czas odbijają się na teraźniejszości. Pokazane jest tu przede wszystkim to,że człowiek skrzywdzony w dzieciństwie, cierpi przez całe życie, a zamiatanie pewnych spraw pod dywan,nawet po latach, nie wróży niczego dobrego i często bywa wręcz niemoralne. Zakończenie może nie do końca mnie przekonało -pominęłabym epilog, ale ogólnie uważam, że książka jest naprawdę warta polecenia!

To nie jest moje pierwsze spotkanie z autorką i tym razem również była to udana uczta czytelnicza, którą Karolina Wójciak mi zafundowała.

Margot i Natan przyjeżdżają ze słonecznej Hiszpanii na polską wieś. Zmarł ojciec Natana i mimo, że nie utrzymywali kontaktów, syn chce uporządkować sprawy po ojcu. Margot widzi zmianę w swoim mężu i zaczyna się go bać. Powoli wydarzenia z przeszłości wychodzą na jaw, a ta okazuje się mroczna i pełna tajemnic.

Historia opowiedziana jest z perspektywy trzech osób, obecnie i 25 lat temu. Dobra fabuła opierającą się na jednym wydarzeniu, które odcisnęło swoje piętno na bohaterach. Na początku starałam się wyłapać co łączy te trzy osoby, tym bardziej, że dzielą je lata, nie widziałam wątku wspólnego, ale im w głąb książki, tym sytuacja robi się coraz bardziej klarowna.

Autorka zadbała o napięcie i oddała w ręce czytelnika historię, która oprócz tajemnicy sprzed lat, porusza ważny problem krzywdy dziecka. Dziecka które ma chwilami trudniej niż dorosły, nie mając znikąd pomocy. Zachęcam do przeczytania. Dodam jeszcze, że książki Karoliny są zawsze pełne tajemnic, niedomówień, a autorka powoli dozuje czytelnikowi rozwiązanie. Dla mnie to fenomenalna pisarka, wiem też, że nie każdemu taki styl pióra pasuje, za to w mój gust trafia idealnie.

Avatar użytkownika - rozczytana
rozczytana
Przeczytane:2022-12-04, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2022, Mam,

Leniwa, nudna niedziela... NIE!!! Jeśli w pobliżu pojawia się książka Karoliny Wójciak, chwilę spędzone w jej towarzystwie będą pełne napięcia, mroku i tajemnic.

"Nie mów nikomu" to historia opowiedziana na dwóch płaszczyznach czasowych z punktu widzenia kilku osób. Co łączy bohaterów i jaki wpływ na teraźniejszość mają wydarzenia sprzed dwudziestu pięciu lat? Od pierwszych stron starałam się wczuć w intygę i wykryć intencje autorki. Mój umysł pracował na pełnych obrotach. Znając twórczość Karoliny Wójciak chłonęłam każde słowo, wyostrzając zmysły i zmuszając je do odkrycia prawdy. Kolejny raz uległam manipulacji autorki. Jakże ona dobrze zna dociekliwość swoich czytelników...

Książkę czyta się na jednym wdechu, w pełnym zdumieniu, zniecierpliwieniu i niepokoju. Każdy z bohaterów wzbudza podejrzenia. Ich emocje, zmienność nastrojów, błędne interpretacje postaw pozostałych osób totalnie miażdżą i wgniatają w ziemię. Autorka z pełną świadomością myli szyki i podsuwa błędne tropy.

A zakończenie? O mój Boże... To tej pory mam je w głowie. Jak można stworzyć tak dobrą historie, by została ledwie tłem do zakończenia. Nie mogę zrozumieć... Jak?! Gdzie?! Kiedy?! Dlaczego! ...

To nie książka, to arycydzielo!

Nigdy nie wygrasz
Karolina Wójciak0
Okładka ksiązki - Nigdy nie wygrasz

Majką wszyscy pomiatają. Gdy wygrywa miliony na loterii, ma szansę odmienić swój los. Naiwna, ściąga jednak na siebie szereg kłopotów. Darek...

Ernest
Karolina Wójciak 0
Okładka ksiązki - Ernest

Kontynuacja serii „Powrót” Ernest ma zasady, jest pewny tego, co chce osiągnąć w życiu. Zawsze marzył o karierze. Udało mu się zdobyć...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;