Nasze relacje. Nazywanie relacji międzyludzkich i towarzyszących im emocji

Publikacja ta powstała, by pokazywać, że nasze relacje z innymi są ważne, potrzebne, czasami trudne, ale że warto o nie dbać, szanując przy tym siebie i innych. Uczniowie, wykonując ćwiczenia w niej zawarte:

utrwalają pojęcia dotyczące rodziny i poznają różne jej modele; poznają role członków rodziny i relacje między nimi; poznają cechy relacji rówieśniczych, przyjacielskich, szkolnych; uczą się rozpoznawania, nazywania emocji i akceptowalnych sposobów ich wyrażania; uczą się, jak radzić sobie w konfliktowych sytuacjach; dowiadują się, czym są granice w relacjach między ludźmi i że należy je szanować; uczą się postrzegania danej sytuacji z perspektywy innych osób; dowiadują się, że budowanie dobrej relacji wymaga czasu i powinno być oparte na wzajemnej empatii i akceptacji; uczą się, że proszenie o pomoc w trudnych sytuacjach jest oznaką mądrości, a nie słabości; rozwijają umiejętności społeczne i komunikacyjne; trenują umiejętność czytania ze zrozumieniem, myślenie przyczynowo-skutkowe, koncentrację i wzbogacają słownictwo.

Informacje dodatkowe o Nasze relacje. Nazywanie relacji międzyludzkich i towarzyszących im emocji:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-09-22
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Nasze relacje. Nazywanie relacji międzyludzkich i towarzyszących im emocji

Nasze relacje. Nazywanie relacji międzyludzkich i towarzyszących im emocji - opinie o książce

Renata Malek0
Okładka ksiązki - Pokazuję, co czuję. Ćwiczenia rozwijające umiejętność rozpoznawania oraz nazywania uczuć i emocji

Pokazuję, co czuję... to uniwersalna pomoc, po którą można sięgnąć zarówno w gabinecie terapeutycznym, podczas zajęć przedszkolnych czy wczesnoszkolnych...

Renata Malek0
Okładka ksiązki - Co zrobisz? Jak się zachowasz? Ćwiczenia umiejętności rozpoznawania uczuć i zachowania w różnych sytuacjach życia codziennego oraz relacjach społecznych

W książce znajduje się kilkadziesiąt fotografii przedstawiających sytuacje z życia codziennego, które wymagają od nas pewnej reakcji, np. wykonania...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz