reklama

Nasze miasto

Miasto to miejsce tętniące życiem. Ruchliwe ulice pełne pieszych, samochodów i środków publicznego transportu. Nikt nie chciałby się tutaj zgubić...Ale niestety! Pewien piesek zerwał się ze smyczy!

Rodzeństwo Lusia i Leon muszą odnaleźć swojego ukochanego pieska Papika, zanim coś mu się stanie! Mali czytelnicy będą im towarzyszyć, poznając przy okazji różne zakątki miasta. Nauczą się nazywać elementy miejskiego krajobrazu i dowiedzą się, co się dzieje w odwiedzanych przez nich miejscach. Czeka ich prawdziwa wyprawa do miejskiej dżungli!

Książka ma duży format i całostronicowe, pełne szczegółów ilustracje. Znajdujące się na każdej stronie okienka rozbudzą ciekawość młodych czytelników i sprawią, że poszukiwania Papika będą pasjonującą przygodą!

Informacje dodatkowe o Nasze miasto:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-03-30
Tytuł oryginału: Our City

Kup książkę Nasze miasto

Nasze miasto - opinie o książce

Książki dla dzieci to coś co kocham. Nigdy nie wiem komu sprawiają większą radość mi czy Antkowi ?

Książki z serii ,,Wyszukaj i odkryj" bardzo mnie zaciekawiły. W serii mamy dwa tytuły ,,Nasz dom" oraz ,,Nasze miasto".

,,Nasz dom":

Pola i Piotruś to rodzeństwo, które posiada chomika Chrupka. Chomiczek uciekł z klatki i zadaniem dziecka jest go odnalezienie. I tak mały czytelnik razem z rodzeństwem przeszukuje poszczególne pomieszczenia w domu. Dzieci poznają sprzęty i wyposażenie, które znajduje się w domu oraz do czego służy.

,,Nasze miasto":

Tym razem poznajemy rodzeństwo Leona i Lusie. Dzieciom ucieka ich piesek Papik. Dzieci odkrywają jakie budynki i do czego służą w mieście.

Moim zdaniem to bardzo fajna seria, oprócz świetnej zabawy w trakcie szukania zaginionych zwierzaków, dzieci dużo się uczą.

No i oczywiście okienka robią robotę, dzieciaki je uwielbiają. Za każdym razem dają dużo radości, Antek je uwielbia.

Książki mają bardzo duży format i przyjemne ilustracje. Naprawdę cieszą oko ?

Oczywiście razem z Młodym polecamy ?

Avatar użytkownika - alicjaplaskonos
alicjaplaskonos
Przeczytane:2023-04-14, Ocena: 6, Przeczytałam,

Wydaje mi się, że to najciekawsze z polskich wydań książek okienkowych jakie miałam okazję czytać.

Nowa seria Wyszukaj i odkryj to na ten moment dwa tytuły, w których dzieci poszukują swoich pupili, a my przy okazji dowiadujemy się ciekawych rzeczy.

W ,,Naszym mieście" Leon i Lusia wyszli na spacer z psem, który im uciekł i muszą go odnaleźć. Biegną więc z parku przez całe miasto, obok miejsc kulturalnych, budowy, straży pożarnej czy szpitala, aż w końcu docierają na osiedle gdzie odnajdują Papika. Tutaj jest moim zdaniem więcej informacji, ponieważ dzieci dowiedzą się wiele o funkcjonowaniu miasta, ruchu drogowym, komunikacji miejskiej, rozrywce w mieście jak teatr czy muzeum, a także o służbach mundurowych. Ta jest zdecydowanie moim faworytem.

W obu częściach dzieci będą się przede wszystkim swietnie bawić poszukując zaginionych zwierząt. Można się rownież zabawić w wyszukiwanie innych przedmiotów, które podaje rodzic.

Najnowsze pozycje wydawnictwa @jupijowydawnictwo to murowany hit książkowy. Dzieci uwielbiają wielkoformatowe wyszukiwanki, nie mnie kochają okienka- a te nowości łączą w sobie właśnie wymienione cechy.

Oba tematy są bardzo bliskie dziecku, zawierają mnóstwo smaczków i aż zachęcają do odkrywania. Podnosimy okienka, czytamy tekst i po prostu wspaniale się bawimy.

W każdym tytule przewija się historia zagubionego zwierzątka: w mieście jest to piesek, a w domu chomik- któż nie lubi się bawić w chowanego? Razem z książkowymi bohaterami wyruszamy na poszukiwania ulubieńców, a przy okazji zwiedzany i zaglądamy ?

"Nasze miasto" ? zachwyciło mojego Synka maszynami budowlanymi i pojazdami uprzywilejowanymi. Oczywiście podobała mu się cała książka, ale dla małego fana pojazdów już nawet te rozkładówki są w stanie zawrócić w głowie.

"Nasz dom" pokazuje nie tylko podstawowe domowe pomieszczenia, ale także piwnicę czy warsztat.

Format robi wrażenie- jakość wykonania także. Takie książki mogą uchodzić za prawdziwą ozdobę domowej biblioteczki.

Nasz dom
Pavla Hanáčková0
Okładka ksiązki - Nasz dom

Życie zwykłej rodziny mieszkającej w zwykłym domu w mgnieniu oka wywraca się do góry nogami za sprawą chomika o imieniu Chrupek. Kiedy ucieka on z klatki...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski