Nasz zakochany przewodnik po Francji, czyli dyplomatyczna ratatouille

Świetnie zrównoważony miks opisów turystycznych, kulturalnych, artystycznych i historycznych, wspomnień osobistych i ambasadorskich oraz uwag gastronomiczno-kulinarnych!

Ani to przewodnik turystyczny, ani sprawozdanie z misji dyplomatycznej. Co sprawia, że po lekturze kamienne portale uśmiechają się do nas, a ostrygi tak bardzo nam smakują? Nasz zakochany przewodnik po Francji zachwyci szeroką rzeszę miłośników książek o wielkim świecie, o innych krajach i obyczajach.

Fundamentem są sugestywne spostrzeżenia i opisy, posłuszne uważnemu spojrzeniu autora, który trzeźwo rejestruje obrazy, by je następnie okrasić barwną anegdotą i odmalować w osobistym kontekście. Ale jego gruntowna, pogłębiana latami znajomość Francji i kultury francuskiej, zdobyta dzięki uprzywilejowanej pozycji ambasadora, otwiera bajeczne wręcz okoliczności i perspektywy, które przekładają się na jeszcze szerszy wachlarz obserwacji i doświadczeń.

Przy całej swej niezwykłości ta książka jest normalna, pozbawiona udziwnień, pozbawiona narzucanej tezy: miks opisów turystycznych, kulturalnych, artystycznych i historycznych, wspomnień osobistych i ambasadorskich oraz uwag gastronomiczno-kulinarnych jest świetnie zrównoważony.- Piotr Błoński.

Informacje dodatkowe o Nasz zakochany przewodnik po Francji, czyli dyplomatyczna ratatouille:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2020-06-02
Kategoria: Inne

Kup książkę Nasz zakochany przewodnik po Francji, czyli dyplomatyczna ratatouille

Nasz zakochany przewodnik po Francji, czyli dyplomatyczna ratatouille - opinie o książce

Dyplomatyczna ratatouille. Dokładka
Tomasz Orłowski0
Okładka ksiązki - Dyplomatyczna ratatouille. Dokładka

Dokładka! ,,Czytelnicy Naszego zakochanego przewodnika po Francji, czyli dyplomatycznej ratatouille sprawili nam olbrzymią radość, żądając dokładki....

Protokół dyplomatyczny. Ceremoniał & etykieta
Tomasz Orłowski0
Okładka ksiązki - Protokół dyplomatyczny. Ceremoniał & etykieta

Znacznie poszerzone i poprawione trzecie wydanie podręcznika protokołu dyplomatycznego powstało ze względu zarówno na potrzebę wznowienia tytułu, jak i...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;