Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie

Dorastanie jest łatwiejsze, gdy ma się po swojej stronie rodziców

Relacja z dorastającym dzieckiem jest ogromnym wyzwaniem dla wielu dorosłych ― zwyczajnie nie jesteśmy do roli rodziców przygotowani! Młodym, nastoletnim człowiekiem targają gwałtowne uczucia, których często nie rozumie, pojawiają się nastroje, z którymi nie potrafi sobie poradzić. Nastolatek czasem zachowuje się w sposób, jakiego nie pochwalamy i jaki on sam, po czasie, uważa za nierozsądny i niepotrzebny. Zła wiadomość jest taka: to normalne i naturalne, proces przejścia w dorosłość tak właśnie wygląda. Z kolei dobra wiadomość brzmi: wszystkie nastolatki przez to przechodzą, wszyscy rodzice się z tym zmagają. Mamo, tato, nie jesteście więc sami!

Autorzy książki, pracujący na co dzień zarówno z nastolatkami, jak i z ich rodzicami, przygotowali publikację, której celem jest pomoc obu stronom. Wychodzą bowiem z założenia, że aby się porozumieć, trzeba się najpierw zrozumieć. Poradnik możecie więc czytać wraz ze swoimi dorastającymi dziećmi, ale jeśli one nie mają ochoty, zróbcie to dla siebie.

Ten czuły i merytoryczny przewodnik po świecie młodego, kształtującego się dopiero człowieka ma za zadanie uświadomić rodzicom, jak piękny i delikatny jest to świat, i pomóc im towarzyszyć dziecku w podróży ku dorosłości. Uświadomić, a może przypomnieć? Wszak każdy dorosły był kiedyś nastolatkiem i przeżywał te same burze, przez które przechodzi właśnie jego latorośl. I choć okoliczności zewnętrzne mocno się zmieniły, to zamknięty w swoim wewnętrznym świecie nastolatek nadal potrzebuje miłości i bliskości.

Mamo! Tato! Potrzebuję, abyście mnie wytrzymali, zwłaszcza wtedy, kiedy nie mogę wytrzymać sam ze sobą...

Informacje dodatkowe o Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie

Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-10-03, Ocena: 5, Przeczytałem,

Okres nastoletni to wyjątkowo trudny czas zarówno dla samych nastolatków, jak i rodziców.

"Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie"  stanowi wartościowy przewodnik dla rodziców, którzy nie wiedzą, jak postępować wobec swojego dorastającego dziecka. Ta książka jest jak szczera rozmowa z doświadczonymi psychologami. Autorzy, którzy na co dzień pracują z nastolatkami i ich rodzicami, nie owijają w bawełnę. Temat dorastania opisują w sposób realistyczny, wydobywając na światło dzienne wszystkie trudne aspekty związane z tym okresem.

Książka pomaga zrozumieć, z jakimi wartościami i dylematami młodzi ludzie muszą się mierzyć w dzisiejszym świecie. Omawia tematy takie jak osamotnienie, budowanie więzi, akceptacja siebie, depresja, czy nawet niechęć do nauki. Nie tylko otwiera oczy na te problemy, ale także oferuje konkretne wskazówki, jak sobie z nimi radzić.

Autorzy korzystają z rzetelnej wiedzy popartej badaniami naukowymi oraz latami własnego doświadczenia i praktyki. Wtrącenia, napisane z perspektywy nastolatka poprzedzone są profesjonalnym komentarzem specjalisty, który pozwala lepiej zrozumieć myśli i uczucia młodych ludzi oraz daje pełniejszy obraz problemu. To także bogate źródło wiedzy na temat biologicznych i psychologicznych mechanizmów działających w mózgu nastolatka.

We współczesnym świecie, pełnym wyzwań i nacisków, ważne jest, aby rodzice potrafili odpowiednio wesprzeć dzieci w procesie dorastania. Książka "Nastolatek potrzebuje wsparcia" staje się nieodłącznym przewodnikiem, pomagającym zrozumieć i pokonać te wyzwania. To nieoceniona pomoc dla rodziców i nastolatków w trudnym okresie dorastania. Daje spojrzenie na problemy nastolatków z innej perspektywy, pomagając zrozumieć często niełatwe kwestie związane z etapem wkraczania w dorosłość.

W poszukiwaniu siebie. Bajki terapeutyczne dla dorosłych
Agnieszka Kozak0
Okładka ksiązki - W poszukiwaniu siebie. Bajki terapeutyczne dla dorosłych

Za pomocą prostej i komunikatywnej formy bajki psycholog Agnieszka Kozak zaprasza do odkrywania i nazywania swoich emocji oraz przyjrzenia się temu, czego...

Mądra bliskość. Jak dbać o siebie i innych
Agnieszka Kozak0
Okładka ksiązki - Mądra bliskość. Jak dbać o siebie i innych

Dlaczego przytulanie jest ważne? Czy łzy są powodem do wstydu? Co trzeba dać sobie, żeby dawać siebie innym? Ciągle bierzemy się w garść, ogarniamy siebie...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;