Największe tajemnice czyśćca. Błogosławieństwo oczyszczającego ognia

Niebo to doskonała wspólnota ze Stwórcą i wszystkimi zbawionymi. Czyściec jest „przedsionkiem” nieba, miejscem oczyszczania dusz tych, którzy wymagają jeszcze pracy nad sobą. To miejsce dojrzewania do doskonałej miłości, koniecznej do osiągnięcia nieba.
  Ciężar kary czyśćcowej zależy od rodzaju oraz liczby popełnionych grzechów. Oczyszczenie dokonuje się przez „ogień”, który nie jest fizycznej natury, lecz jest bólem duchowym wynikającym z uświadomienia sobie miłości Boga i własnych niedoskonałości. Innym oczyszczającym cierpieniem jest tęsknota za Bogiem.
  Ogień czyśćca, w przeciwieństwie do ognia piekielnego, oczyszcza, ponieważ nie jest rozpalony przez pychę i nienawiść, lecz przez łaskę Bożej miłości. Dusza ubolewa nad każdą zmarnowaną na ziemi chwilą, która mogła być wykorzystana dla udoskonalenia miłości.

Jak wygląda czyściec w oczach wielkich świętych i mistyków: św. Malachiasza, św. Augustyna z Hippony, św. Gertrudy z Helfty, św. Marii Magdaleny de’ Pazzi, św. Jana Marii Vianneya, bł. Dominika Henryka Suzo, św. Jana Kapistrana oraz św. Piotra Damiani

* Ekstazy św. Franciszki Rzymianki – wizja kręgów piekła i czyśćca
* Św. Katarzyna z Genui i jej traktat o czyśćcu
* Nie tylko Pasja – czyśćcowe wizje Anny Katarzyny Emmerich
* Czyściec w wizjach Św. Siostry Faustyny
* Wanda Malczewska i ważna wiadomość od dusz w czyśćcu cierpiących
* Objawienia czyśćca Św. Brygidy Szwedzkiej
* Ojciec Pio, wizyty z zaświatów i tajemnice czyśćca
* Maria Simma i wizyty dusz proszących o duchową pomoc
* Jak możemy pomóc duszom czyśćcowym ? Praktyczny przewodnik
* Jak dusze czyśćcowe pomagają ludziom na Ziemi?
* Wielkie tajemnice świata ujawniane przez dusze czyśćcowe

Informacje dodatkowe o Największe tajemnice czyśćca. Błogosławieństwo oczyszczającego ognia:

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2024-07-15
Kategoria: Duchowość, religia

Tagi: Religia bóg czyściec

Kup książkę Największe tajemnice czyśćca. Błogosławieństwo oczyszczającego ognia

Największe tajemnice czyśćca. Błogosławieństwo oczyszczającego ognia - opinie o książce

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2024-08-02, Ocena: 6, Przeczytałam,

Temat czyśćca nurtuje człowieka nie od dziś. Czym właściwie jest ten czyściec? Jak wygląda? Czym są męki czyścowe? Takie i wiele innych pytań zadają sobie ludzie na przestrzeni wieków. Bo, że czyściec istnieje, to dla chrześcijanina sprawa oczywista.
Najnowsza publikacja od wydawnictwa Fronda "Największe tajemnice czyśćca" autorstwa Przemysława Słowińskiego, wyjaśnia bardzo wiele w kwestii tego przejściowego stanu pomiędzy niebem a piekłem. Po za wspaniałą formą wydania m.in duża czcionka i piękne ilustracje, w książce znajdziemy wyczerpujące odpowiedzi na takie pytania jak np. czym jest śmierć, piekło i tytułowy czyściec, jak możemy pomagać duszom czyśćcowym i nawet czy istnieje ufo. Treść poparta bogatą bibliografią oraz naocznymi świadkami wspomnianych miejsc, czyli mistyków i świętych. Autor "oddaje głos" św. Faustynie, Katarzynie Emmerich, św. Ojcu Pio czy Marii Simma. A to tylko kilka z nazwisk zawartych w książce, które wymieniłam.
Książkę polecam każdemu. Wyśmienita lektura, która ubogaci naszą wiedzę w temacie tego, co później nas czeka. A dla niektórych może być doskonałym źródłem nowych informacji, może dotąd nieznanych postaci i ich wizji. Myślę, że również osoby, które niewierzą warto, by sięgnęły po tę lekturę, i przeczytały z otwartością, bez nastawienia odrazu na "nie". W końcu sprawy ostateczne nie ominą nikogo.

Dlaczego nie jesteśmy bogaci
Przemysław Słowiński 0
Okładka ksiązki - Dlaczego nie jesteśmy bogaci

Dlaczego nie jesteśmy bogaci, a przed prywatnym domem każdego Polaka nie stoi okazały Mercedes? Nie umiemy, jesteśmy gorsi od innych, pracujemy niewydajnie...

Wyspa straceńców
Przemysław Słowiński0
Okładka ksiązki - Wyspa straceńców

Trzeci i ostatni tom epopei o Marynie Mniszchównie, która jako jedyna Polka włożyła na głowę koronę carów. Dzieje tej kobiety - o...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung