reklama

Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy

Adelka byłaby zwykłą, uroczą dziewczynką z rudymi włosami i wielką głową, gdyby nie fakt, że szkoli się w byciu dyktatorem i świetnie udaje jej się wprowadzać terror w domu i w szkole. Bezskutecznie, ale nie poddając się, próbuje pozbyć się kota, który okazał się nie być lwem (co za rozczarowanie!). Nie interesują jej amory... no chyba że dzięki nim zyska kogoś na kształt niewolnika. Kusząca perspektywa...

Jeśli wydawało wam się, że to dorośli rządzą światem - byliście w błędzie!

Witajcie w świecie Adelki - dziewczynki, której nie da się polubić, ale też nie można jej nie pokochać!

Fenomen we Francji - ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy!

Informacje dodatkowe o Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-08-12

Kup książkę Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy

Mordercza Adelka. To się wszystko źle skończy - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-01-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kochani, jak ja się uśmiałam przy tej książce, to wie tylko moja starsza córka, która czytała ją razem ze mną! Dawno nie czytałam tak bajkowej książki w formie komiksu, która zawierałaby tyle czarnego humoru! Obłędnie dobre dzieło, którego pragniemy czytać więcej i więcej.
Pierwsze strony przedstawiają nam Adelkę, jej klasę, rodzinę i przyjaciół, których uwielbia gnębić. Każda część ma taki sam wstęp, by przedstawić nam jej bohaterów.
Adelka jest nietypową rudowłosą dziewczynką, która nie lubi absolutnie nikogo i dla wszystkich jest przezabawnie niemiła. Ja myślałam, że padnę, kiedy w jednej opowieści mama Adelki pytała ją w której kreacji wygląda najlepiej. Wiecie, przebierała się kilka razy, a Adelka za każdym razem oceniała ją na beznadziejną. W końcu mama zrezygnowana opadła na łóżko, twierdząc, że nie ma już niczego innego. A Adelka, kochana córeczka stwierdziła, że to nie z kreacją jest problem, ale z samą mamą! To było genialne! Dobiła ją niesamowicie i to w taki przesłodki sposób. No czysta poezja po prostu!
Strasznie duża dawka śmiechu czeka każdego z was. Książka nie tylko dla dzieci dziesięć plus, ale i dorośli znajdą dla siebie bardzo zabawne teksty. Nie wolno zapominać, że Adelka jest jeszcze mała, dlatego często też wszystko rozumie na opak. Wychodzą z tego strasznie przezabawne historie, które sprawiają, że mając największą depresję na świecie, ona podniesie was na duchu i rozśmieszy.
Książka bardzo krótka z małą ilością dialogów. Tu ewidentnie nie chodzi o treść, ale o przekaz. Ma być zabawnie i pociesznie. Przy niej nie da się nudzić. Uwielbiam taki czarny humor, bo sama nawet pisałam podobną książkę, ale z tytułem ,, Szurnięta Katarzyna". Jest dostępna na Lol24, choć bardziej w wersji dla dorosłych.
Mordercza Adelkę polecam każdemu człowiekowi, który lubi czytać. Tu nie ma wydziału wiekowego, choć moim zdaniem bardziej zrozumieją ją dzieci dziesięć plus nieskończoność. I z tego co kojarzę jest to część pierwsza, więc zakasuję rękawy i czekam na kolejne części!

Mordercza Adelka
Tom 1 To się wszystko źle skończy!
Tom 2 Piekło to inni
Tom 3 To nie moja wina!

Mr Tan
Wydawnictwo Znak Emotikon @znakemotikon

Znacie Adelkę? Ja nigdy wcześniej nie miałam okazji jej poznać. Aż do dzisiejszego dnia...

Witajcie w świecie Adelki – dziewczynki, której nie da się polubić, ale też nie można jej nie pokochać!
Książka zawiera pojedyncze scenki komiksowe, których komizm sytuacyjny, gra słów oraz zbieżność zdarzeń rozbawią dosłownie każdego!
Spora dawka czarnego humoru i szczypta czułości – oto przepis Adelki na to, jak przeżyć w świecie, w którym nikt nie traktuje dzieci poważnie!

Adelka byłaby zwykłą, uroczą dziewczynką z rudymi włosami i wielką głową, gdyby nie fakt, że szkoli się w byciu dyktatorem i świetnie udaje jej się wprowadzać terror w domu i w szkole. Bezskutecznie, ale nie poddając się, próbuje pozbyć się kota, który okazał się nie być lwem (co za rozczarowanie!). Nie interesują jej amory… no chyba że dzięki nim zyska kogoś na kształt niewolnika. Kusząca perspektywa…
Jeśli wydawało wam się, że to dorośli rządzą światem – byliście w błędzie! Światem rządzi Adelka - mały, demoniczny Aniołek.

Mordercza Adelka. To nie moja wina!
Miss Prickly0
Okładka ksiązki - Mordercza Adelka. To nie moja wina!

Jak przeżyć w świecie, w którym nikt nie traktuje dzieci poważnie? Oto przepis Adelki: weź sporą dawkę czarnego humoru, dodaj szczyptę czułości...

Mordercza Adelka. Piekło to inni
Miss Prickly0
Okładka ksiązki - Mordercza Adelka. Piekło to inni

Spora dawka czarnego humoru i szczypta czułości - oto przepis Adelki na to, jak przeżyć w świecie, w którym nikt nie traktuje dzieci poważnie! Adelka...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski