Morderca kobiet

Morderca kobiet (oryg. Der Frauenmörder) to jedna z najlepszych powieści kryminalnych Hugona Bettauera. Została ona przetłumaczona na język polski i wydana w Polsce po raz pierwszy i jedyny w 1930 roku (pod tytułem Uwodziciel kobiet). Czytelnik otrzymuje obecnie książkę przetłumaczoną prawie dziewięćdziesiąt lat później. Przekładu dokonano na podstawie oryginalnego tekstu zamieszczonego w sieci w ramach inicjatywy pod nazwą Projekt Gutenberg. Utwory udostępnione w tym projekcie nie są chronione prawami autorskimi, ponieważ nigdy nie były tymi prawami obłożone lub też prawa te wygasły.

Powieść Bettauera, inspirowana autentycznymi wydarzeniami z początku ubiegłego wieku — zamordowaniem w Paryżu dziesięciu kobiet przez Henri Désiré Landru, zwanego później „Sinobrodym” — szybko wciąga czytelnika w wartki bieg wydarzeń. Fascynująca, zagadkowa intryga, śledztwo prowadzone przez upartego komisarza śledczego o zagmatwanej przeszłości, historia pewnej niezbyt szczęśliwej miłości, to elementy, które docenią nie tylko wielbiciele powieści kryminalnych. Mimo że akcja książki toczy się w latach dwudziestych ubiegłego wieku, jest ona nadzwyczaj aktualna również prawie sto lat później. Oprócz wątku kryminalnego uważny czytelnik odnajdzie w tej historii wiele, niewidocznych na pierwszy rzut oka, smaczków literackich. Autor przemycił w treści książki nutę ironii, intelektualnego dowcipu, a także, nieco ukryty za biegiem głównych wydarzeń, obraz realiów społecznych i obyczajowych Niemiec po pierwszej wojnie światowej.

Książka dostępna jest w formie elektronicznej (e-book) oraz drukowanej.

Informacje dodatkowe o Morderca kobiet:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017-06-27
ISBN: 978-83-8104-978-8
Tytuł oryginału: Der Frauenmörder
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Tomasz Janke

Kup książkę Morderca kobiet

Morderca kobiet - opinie o książce

Avatar użytkownika - RoweryRetro
RoweryRetro
Przeczytane:2018-03-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

Kryminał zupełnie inny, niż wszystkie inne, które dotychczas przeczytałem. Misternie skonstruowana intryga zmusza czytelnika do uważnej lektury. Krew nie leje się gęsto, chociaż są liczne ofiary. Nie ma tu wulgaryzmów, przemocy i gwałtu a mimo to, książka wciąga z każdą przeczytaną stroną. Co się kryje za tajemniczym zniknięciem młodych, pięknych i niezbyt bogatych kobiet? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w ostatnich rozdziałach książki. Autor zwodzi czytelnika przez wiele stron powieści a równocześnie zaprasza do rozwiązania skomplikowanej zagadki kryminalnej. Mamy tu też wątek niespełnionej, nieszczęśliwej miłości, ale bez wszechobecnych obecnie prawie wszędzie opisów fantazji z życia intymnego głównych bohaterów. Wielbiciele Grey’a będą rozczarowani! Morderca kobiet to powieść wyróżniająca się na plus w zalewie dzisiejszej literatury sensacyjno-kryminalnej, pełnej okropieństwa, wulgaryzmów i seksu. Przeznaczona jest dla osób, które uwielbiają inteligentną rozgrywkę między upartym i skrupulatnym inspektorem śledczym a uciekającym przed sprawiedliwością mordercą.

Prawo pięści
Hugo Bettauer0
Okładka ksiązki - Prawo pięści

"Prawo pięści" to polska premiera powieści kryminalnej "Faustrecht", napisanej przez Hugona Bettauera w 1920 roku. To już druga, moim zdaniem bardziej...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun