Mój chłopak i jego narzeczona

Kiedy nie wiesz, co jest dla Ciebie najważniejsze, posłuchaj głosu serca!

Malwina jest ciągle w rozjazdach. Archeologia to jej pasja, ale również sposób na nie do końca uporządkowane życie. Kiedy niespodziewanie dostaje zaproszenie na ślub byłego chłopaka, wpada w panikę. Będzie musiała odwiedzić rodzinne miasteczko nad jeziorem i spotkać się ze swoją pierwszą wielką miłością... Wbrew temu, co podpowiada jej rozsądek, postanawia przyjąć zaproszenie. Ale nie zamierza jechać sama.

Przygotowania do wesela idą pełną parą.

Kto kogo kocha naprawdę? I czy ślub się w ogóle odbędzie?

Informacje dodatkowe o Mój chłopak i jego narzeczona:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2020-07-01
Kategoria: Popularnonaukowe

Tagi: bóg Literaturoznawstwo - dramat

Kup książkę Mój chłopak i jego narzeczona

Mój chłopak i jego narzeczona - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2021-05-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Cudowna to książka. Znam autorkę i jej poprzednia książka średnio mi się podobała tymczasem tym razem przeżyłam miłe rozczarowanie. Ciekawa i ciepła historia, sympatyczna główna bohaterka i jej ukochany to wielkie atutu tej książki. Bardzo dobrze się przy niej bawiłam i przeczytałam ją w niecałą dobę.

Jedno jest pewne: ta książka nie jest typowym romansem.
Jest to zatem powieść o uczuciach, przyciąganiu, toksycznych relacjach a nawet o zaburzeniu psychicznym.

Uczucia, przywiązanie które czasem nie pozwalają nam pójść dalej.

Malwina i Daniel znają się od zawsze. I od zawsze czuli do siebie chemię. Raz się przybliżali do siebie raz oddalali. Gdy po liceum przychodzi pytanie co dalej ona postanawia uciec. Lata upływają, Malwa jest już znaną archeolog a Damian znanym architektem krajobrazów. On jedna ciągnie czuje do niej pociąg a ona nie pozostaje mu dłużna. Jest jeszcze Jacek – przyjaciel Malwiny. Zawsze obok jednak na tyle blisko by wiedzieć jaką ma pokręconą sytuacje z byłym. Przyjaźń z bonusami- tak można określić Malwinę i Jacka.

W wieku 40 lat Malwa dostaje zaproszenie na ślub Daniela i Anieli. To nie tylko ślub, to tygodniowy cykl wydarzeń i spotkań towarzyskich „przyjaciół” sprzed lat. Malwa zabiera ze sobą Jacka.

Czy ślub się odbędzie?
Kogo wybierze Malwiny?
I kto popadł w chorą obsesję na punkcie swojego partnera?
Czy relacje przyjaciół Malwiny, Anieli i pozostałej paczki są szczere?
Tego dowiecie się z książki.

Z bohaterów najbardziej polubiłam Jacka. Daniel według mnie ciągle zasłaniał się Malwą, nawet przed ołtarzem tak naprawdę chciał zrzucić winę na nią.

Cieszę się, że Malwa podjęła taką decyzję. Akcja trzyma w napięciu do samego końca.
Ja pochłonęłam ją w jeden dzień!

Zaczynając tą książkę, myślałam że będzie to lekka komedia. Jak bardzo się myliłam. Tą książkę polecam jednak każdemu.
Emocje, emocje, emocje tak można opisać tą książkę!.
A słodka okładka książki to nie wszystko co w niej znajdziecie!

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2020-11-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książki - 2020,

Dobiegająca czterdziestki Malwina wraca do rodzinnego miasteczka, na wesele swojego byłego chłopaka, nie jest to dla niej łatwe spotkanie, wracają wspomnienia, spotyka stare przyjaźnie, które zostawiła, niekoniecznie w dobrych relacjach, musi stawić czoła licznym niedopowiedzeniom oraz niewyjaśnionym sytuacjom. Wyjechała z miasteczka jako młoda dziewczyna, aby zawalczyć o siebie, rozwinąć skrzydła, nie widząc większych perspektyw na życie na wsi, została wzietym archeologiem, spełniła swoje marzenia, większość swojego zycia spędza za granicą robi to co lubi, jednak jej zycie prywatne jest niespełnione, a jej związek jest luźnym układem.

"Nie musisz być lubiana przez wszystkich. Nie musisz być dla każdego miła. Dlaczego kobietom się wydaje, że właśnie takie muszą być? Nie jesteś i pewnie nie będziesz duszą towarzystwa, ciocią dobra rada i osobą do rany przyłóż. Pogódź się z tym. Bądź sobą."

Czy w Malwinie obudzą się uczucia do dawnej miłości, a może jej prawdziwa miłość jest caly czas koło niej tylko dziewczyna inaczej ją odbiera?

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2020-10-04, Ocena: 3, Przeczytałam,
Imbirowa miłość
Inka Jabłońska0
Okładka ksiązki - Imbirowa miłość

Zapach imbiru i kręta droga do miłości Siostrom Dębińskim sypią się na głowę same katastrofy. Roksi zostaje uśmiercona w serialu, w którym gra główną...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski