Misia i Kostek

Misia i Kostek mieszkają razem w jednym domu. Zwykle przed południem piją kawę. Robią tak od zawsze. Aż pewnego dnia Kostek oświadcza, że wyjeżdża w daleką podróż. Nawet nie pyta, czy Misia chciałaby pojechać z nim. Misia zostaje sama. Targają nią silne emocje. Złość. Tęsknota. Poczucie odrzucenia. Smutek. Rozpacz. W końcu jednak Misia próbuje odbudować swoją codzienność. Co będzie, jak Kostek wróci?

Pierwsza część kilkutomowego cyklu o Misi i Kostku niezwykle cenionej szwedzkiej autorki i ilustratorki Anny Höglund. Te obrazkowo-słowne historie to lustro relacji - przede wszystkim napięcia pomiędzy pragnieniem bycia razem i potrzebą osobności. Opisane w nich emocje rozpoznają zarówno dzieci, jak i dorośli, przy czym każdy będzie mógł je odnieść do siebie na miarę własnych doświdczeń.

Annę Höglund znamy w Polsce z przejmującej książki obrazkowej dla nastolatków O tym można rozmawiać tylko z królikami, a także z ilustracji do książek Ulfa Starka: "Czy umiesz gwizdać, Joanno?" i "Chłopiec, dziewczynka i mur".

Informacje dodatkowe o Misia i Kostek:

Ilustracje:Anna Höglund

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Misia i Kostek

Misia i Kostek - opinie o książce

O tym można rozmawiać tylko z królikami
Anna Höglund0
Okładka ksiązki - O tym można rozmawiać tylko z królikami

Czasem, będąc w towarzystwie, czuję się jak przebrany za kogoś innego. Kogoś, kto co prawda przypomina mnie, ale ja stoję obok. Książka przede wszystkim...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska