Miłość nieśmiertelna

Miłość krwią naznaczona

Między wampirami a ich prześladowcami toczy się wojna. Wrath, król wampirów, nie zna litości dla wrogów swej rasy. Wraz z Bractwem zrobi wszystko, by zapewnić jej przetrwanie.

Tymczasem Rhage, członek Bractwa Czarnego Sztyletu, ma ogromny apetyt na życie. To śmiertelnie niebezpieczny wojownik, nienasycony kochanek i porywczy wampir. Świadom ciążącej nad nim klątwy, która zmienia go w morderczą bestię, zakochuje się w Mary Luce - kobiecie, która jest... człowiekiem.

Los nie szczędzi kochankom problemów. Tą miłością Rhage łamie obowiązujące w świecie wampirów zasady, czym naraża się na gniew Dziewicy Kronik. Na domiar złego Mary Luce również dźwiga piętno, a jej przekleństwem jest śmiertelna choroba.

Czy za uczucie przyjdzie kochankom zapłacić krwią?

,,Najlepsza seria, jaką czytałam od lat! Napisana z rozmachem, nieprzyzwoicie sexy i piekielnie zabawna."

Lisa Gardner

Informacje dodatkowe o Miłość nieśmiertelna:

Wydawnictwo: Nowa Baśń
Data wydania: 2024-08-07
ISBN: 9788382033205
Tytuł oryginału: Lover Eternal

Tagi: Proza erotyczna romans Romans z dreszczykiem Romance: fantasy & paranormal Dark romance Romans erotyczny

Kup książkę Miłość nieśmiertelna

Miłość nieśmiertelna - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2024-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Bractwo Czarnego Sztyletu jest serią, o której słyszałam wcześniej co nieco, lecz nie miałam okazji jej czytać. Cieszę się, że wydawnictwo postanowiło ją wznowić. Mogłam poznać dzięki temu cykl o wampirach, który powoli staje się moim ulubionym.

„Za olśniewającą powierzchownością kryło się coś mrocznego i śmiertelnie groźnego; było wyczuwalne na pierwszy rzut oka”.

Rhage jest jednym z braci Bractwa Czarnego Sztyletu, który ma reputację kochasia, który nie przepuści żadnej kobiecie. Nie wiemy jednak, że on to robi z przymusu, bo został przeklęty. Towarzysząca mu ciągle bestia jest nienasycona i niebezpieczna.

Mary jest z kolei kobietą, która po śmierci matki musi mierzyć się z remisją choroby. Już raz ją pokonała, lecz czy i tym razem uda jej się zwyciężyć? Przypadkowe spotkanie z jasnowłosym przystojniakiem zapoczątkuje coś wyjątkowego.

„Lęk zelżał nieco; wzięła głęboki oddech. Najbliższa doba miała być testem wytrzymałości, nerwy bowiem zamieniały jej ciało w napiętą cięciwę łuku, a w myślach panował chaos”.

Mamy dwójkę bohaterów, którzy mierzą się z rzeczami, na które tak naprawdę nie mają wpływu. Od samego początku widać, że nie mają łatwo, a wręcz prześladuje ich zły los. Człowiek i wampiry połączenie, które nie miało prawa się pojawić, a wywróci do góry nogami całe bractwo.

Wątek romantyczny nie jest głównym celem tej książki. W tle mamy wojnę między wampirami a martwiakami. Braci, jest coraz mniej, a wróg rośnie w siłę. Planuje, mąci i dąży do swego.

Oprócz rozdziałów z perspektywy głównych bohaterów mamy tajemnicze wątki z panem O. i panem X. To oni kierują sprawami, które mają na celu zniszczenie rasy wampirów.

Połączenie tego wszystkiego wyszło niesamowicie. Zaczęłam czytać i przepadłam. Dobrze, że miałam dzień wolny, bo takie mnie pochłonęła historia Rhage i Mary, że przeczytałam ją na raz.

I żałuję, że nie mam kontynuacji pod ręką, bo od razu bym wzięła się za czytanie. Pozostaje mi czekać z niecierpliwością. Już rozumiem te wszystkie zachwyty nad serią. I mam nadzieję, że zostaną wydane wszystkie tomy w nowym wydaniu.

Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk

Cykl: Bractwo czarnego sztyletu #2

Wydawnictwo: Nowa Baśń

@wydawnictwonowabasn

💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠💠

" Nawet gdy dla ciała nie ma już ratunku, serce szuka drogi ucieczki, a miłość uskrzydla, pozwala szybować w przestworzach. Poza tym tęsknota za lataniem jest bliska ludzkiej duszy, a zatem jej dom musi mieścić się wysoko..."

" Miłość nieśmiertelna " jest drugą częścią serii "Bractwo czarnego sztyletu" autorstwa J.R. Ward.. Walka między wampirami a ich wrogami oraz miłość, która przekracza granice, tworzą niezwykle emocjonującą i pełną napięcia historię..

Autorka przenosi czytelnika w świat pełen emocji, akcji i gorących scen, gdzie bohaterowie przeżywają intensywne uczucia od pierwszych stron aż do finału.. Na początku poznajemy postacie pełne tajemnic, których emocje są jak burzliwe fale na oceanie - nieprzewidywalne i potężne.. Z każdą stroną autorka odsłania ich wewnętrzne konflikty, pragnienia i lęki, budując napięcie i emocjonalne więzi z czytelnikiem..

W miarę rozwoju fabuły, bohaterowie stają się coraz bardziej skomplikowani, ich emocje przechodzą przez burzliwe fazy, od głębokiej rozpaczy po namiętną miłość.. Autorka nieustannie rysuje ich charaktery w sposób autentyczny i poruszający, pozwalając czytelnikowi zagłębić się w ich świat emocji.. Z każdą stroną powieści, czytelnik jest coraz bardziej wciągany w wir uczuć, którymi przepełniona jest historia..

Autorka wplata wątki miłosne, tajemnicę i walkę o przetrwanie, tworząc wciągającą opowieść.. Ward w sposób barwny opisuje relacje między postaciami, ukazując ich wewnętrzne konflikty i emocje.. Czytelnik jest wciągnięty w świat wampirów, gdzie miłość staje się zarówno siłą, jak i słabością bohaterów.. Ward potrafi zaskakiwać czytelnika nieoczekiwanymi zwrotami akcji, co sprawia, że lektura jest dynamiczna i emocjonująca..

Książka nie tylko opowiada historię miłosną, ale także porusza tematy głębsze, takie jak akceptacja siebie i walka z przeciwnościami losu..

J.R. Ward eksploruje także tematy takie jak lojalność, poświęcenie oraz siłę więzi międzyludzkich.. Autorka wplata w swoją opowieść elementy nadprzyrodzone, które symbolizują walkę dobra ze złem oraz siłę miłości w obliczu trudności..

Poprzez bogate opisy i dialogi, Ward tworzy barwne obrazy postaci, które stają się bliskie czytelnikowi.. Książka nie tylko zapewnia rozrywkę, ale również skłania do refleksji nad wartościami takimi jak odwaga, poświęcenie i miłość..

Styl autorki jest bogaty w emocje i napięcie.. Autorka potrafi zgrabnie połączyć świat wampirów z ludzkimi uczuciami, tworząc intensywną atmosferę.. Opisuje wampiry jako istoty silne i zmagające się z wewnętrznymi konfliktami oraz miłością, która przekracza granice..

Bohaterowie stworzeni przez Ward są złożeni i wielowymiarowi..

Rhage, jeden z wojowników Bractwa, to postać pełna sprzeczności – silny, ale obarczony klątwą, która zamienia go w bestię..Rhage, z jednej strony wojownik bezlitosny w walce, z drugiej - czuły kochanek..

Jego uczucie do Mary Luce, człowieka, stawia ich oboje w trudnej sytuacji, gdyż ich miłość jest zakazana..

Mary jest młodą silną i odważna kobietą dotkniętą śmiertelną chorobą..Mary, człowiek wplątany w świat wampirów, stawia czoła nie tylko zewnętrznym zagrożeniom, lecz także wewnętrznym demonom..Ich losy splatają się w skomplikowane relacje, gdzie miłość staje się zarówno źródłem siły, jak i bólu..

Przeplatając wątki miłosne z elementami fantasy, autorka buduje świat pełen tajemnic i niebezpieczeństw, który trzyma czytelnika w napięciu do samego końca..

W finale emocje osiągają szczyt, bohaterowie stają w obliczu decydujących wyborów, a czytelnik jest świadkiem kulminacji ich emocji.. Autorka zręcznie prowadzi czytelnika przez labirynt serc i umysłów bohaterów, pozostawiając niezapomniane wrażenia i przekazując głębokie emocje, które towarzyszą czytelnikowi jeszcze po zakończeniu lektury..

" Rhage położył się na kołdrze i skrzyżował nogi w kostkach. Wszystko go drażniło: panujacy w pokoju upał, piżama, szlafrok. Teraz wiedział, jak czują się prezenty, opakowane starannie w liczne warstwy papieru: wszystko je swędzi..."

" Miłość nieśmiertelna " skupia się na konflikcie między wampirami a ich wrogami, gdzie Wrath, król wampirów, oraz Bractwo Czarnego Sztyletu walczą o przetrwanie swojej rasy.. Rhage, członek Bractwa, który jest porywczym wojownikiem obarczonym klątwą, która zmienia go w bestię.. Rhage zakochuje się w kobiecie Mary Luce, która nie należy do jego świata, co narusza zasady społeczności wampirów.. Mary Luce również boryka się z ciężką chorobą.. Miłość między nimi staje się zakazana, a ich relacja jest wystawiona na wiele trudności..

Avatar użytkownika - CzarnoCzerwoneCC
CzarnoCzerwoneCC
Przeczytane:2024-08-16, Ocena: 5, Przeczytałem, Wydawnictwo Nowa Baśń, Mam,

Ajajaj co to była za historia 😍🩵 zdecydowanie J.R. Ward z każdą kolejną książką rozkręca się coraz bardziej i aż strach pomyśleć co będzie dalej 😁 czemu strach? Bo jak będą nas tak bardzo wciągać to obawiamy się, że zaczniemy wybierać urlop na żądanie byle tylko móc je dalej czytać...🤣

"Miłość nieśmiertelna" to historia poświęcona przede wszystkim Mary Luce i Rhage'owi. Żeby jednak nie było i abyście nie czuli się zawiedzeni - spotkamy w niej także i bohaterów z pierwszej części 😎 Aby nie zaspoilerować tego co chciałybyśmy, abyście mogli odkryć sami, powiemy tylko, że oboje są postaciami obarczonymi pewnym bagażem z jakim codziennie będą musieli się borykać i który z całą pewnością niejednokrotnie będzie spędzał im sen z powiek, powodując tak naprawdę wieczną walkę z samym sobą.

Choć Rhage początkowo wydawał nam się jedynie bawidamkiem lubiącym pokorzystać ze swoich zabawek a następnie pozwolić im pójść w odstawkę widzimy jak oczarowanie osobą Mary bierze nad nim górę. I nie wiemy jak Wy, ale my bardzo lubimy, gdy autor stosuje ten zabieg w swoich powieściach. Widzimy dzięki temu po pierwsze, że każda istota może się zmienić wpadając na odpowiednią osobę po drugie, że nawet największemu casanovie może zacząć zależeć a po trzecie lubimy po prostu widzieć, gdy bohaterowie przechodzą pewne metamorfozy 😉 Co do Mary ją miałyśmy zaś za raczej spokojną i ułożoną szarą myszkę, która stopniowo zaczyna pokazywać pazurki 😁

Powyższa książka to zdecydowany romans fantasy dla czytelników 18+. Nie mamy pojęcia jak autorka to robi, ale pewne sceny potrafi opisać tak, że nasze wyobraźnie działają na najwyższych obrotach i mimo iż tak naprawdę dana scena kończy się "w zarodku" bez dalszego "rozwinięcia" to i tak czytelnik jest nakręcony samym faktem co prawdopodobnie działo się dalej 😁 oczywiście, żeby nie było, dokładniejsze sceny zbliżeń też zostaną Wam zaserwowane jednak opisane subtelnie dzięki czemu teoretycznie żaden a w każdym razie większość czytelników nie powinna czuć się zgorszona czy zażenowana.

Jak już wyżej wspomniałyśmy widać, że autorka zaczyna się rozkręcać dlatego przyznajemy otwarcie, że choć pierwszy tom nam się rzecz jasna podobał to ten nam się podobał naprawdę bardzo 😁 z niecierpliwością czekamy na kontynuację 😍

Rhage, zwany jest Hollywood nie bez przyczyny. Codziennie sypia z inną kobietą, a nawet z wieloma. Większość ma go za kobieciarza i zasadniczo jest to słuszne twierdzenie. Jednak ma pewne powody. Jest to jego sposób na rozładowanie się. Ma do wyboru albo walkę albo przyjemności łóżkowe, a nie zawsze jest okazja na to pierwsze. Mężczyzna potrzebuje tego żeby jego bestia się nie ujawniła, bo nie panuje na nią. Obawia się wtedy, że skrzywdzi osoby dla niego bliskie.

"Nie dość, że przyszedł na świat jego tykająca bomba gigantycznej sile rażenia - dziwoląg, obdarowany mocą, której nie cenił ani nie był w stanie ujarzmić - to jeszcze musiał wkurzyć samice, która była mistyczną panią ich rasy"

Towarzyszącą mu bestia to jego kara za zdenerwowanie Dziewicy Kronik, trwająca 200 lat. Wszystkie te lata były dla niego bardzo ciężkie i nigdy nie nauczył się jak nad nią panować czy z nią współpracować. Jak się nią staje to przestaje być sobą i nie wie co się dzieje. Traci nad sobą kontrolę i nawet wtedy jego bracia mogą zostać skrzywdzeni. A zostało mu jeszcze 91 lat, 8 miesięcy i 4 dni, kiedy bestia w końcu odejdzie.

Mary Luce to młoda kobieta, nieszczęśliwa. Straciła matkę na skutek ciężkiej choroby i sama zachorowała. Myślała, że choroba już za nią, ale czy tak jest naprawdę? Coraz gorszej się czuje, do tego jest niezadowolona z swojego sytuacji.

Na co dzień dziewczyna pracuje w kancelarii i jest wolontariuszką w telefonie zaufania dla osób zagrożonych samobójstwem. To właśnie dzięki swojej drugiej pracy poznaje pewnego chłopaka, który staje się bezpośrednią przyczyną spotkania Mary z wampirem.

Rhage jest bardzo przystojny, więc nic dziwnego, że podczas pierwszego spotkania Mary jest nim zafascynowana. Mężczyzna świeżo po walce w ciele bestii ma problemy ze wzrokiem i nie widzi bohaterki, ale ją słyszy. Słyszy i nie chce, żeby kiedykolwiek przestała do niego mówić. Przepada dla niej..

To spotkanie miało być ich pierwszym i ostatnim. Ona jest śmiertelną kobietą, a on wampirem. Ich relacja nie ma szans, ale czy to bohatera powstrzymuje? Obiecuje sobie kolejne spotkanie i po tym zrobi wszystko, aby Mary o nim zapomniała. Jednak nie potrafi tego zrobić. Do tego na skutek pewnych okoliczności dziewczyna przez niego znajduje się w niebezpieczeństwie, a on zrobi wszystko, aby była bezpieczna.

"Popatrzył na nią i uświadomił sobie, że byłby gotów zabić każdego przedstawiciela swojej płci, który ośmieliłby się jej dotknąć, być z nią, kochać ją"

Rozwój ich relacji był stopniowy, powolny, całkiem inny niż jak to miało miejsce w pierwszej części. Tu naprawdę dosyć długo czasu minęło zanim cokolwiek pomiędzy nimi poważnego się stało. Mary jest niepewna, obawia się, że nie interesuje wampira, nie jest dla niego atrakcyjna, a z kolei nasz wampir obawia się, że jego bestia da o sobie znać i straci nad nią panowanie a tym samym zrobi kobiecie krzywdę.

Wszystko wydaje się cudownie układać. Są w końcu szczęśliwi, ale nie wszystko co jest piękne będzie trwać zawsze, prawda? Spada na nich cios. Pojawia się diagnoza, Mary okazuje się nieuleczalnie chora i nie da się nic zrobić. Rhage nie wyobraża sobie bez niej życia i jest tak zdesperowany, że prosi Dziewicę Kronik o pomoc. Czy ona jej udzieli? Czy wampir będzie w stanie zapłacić cenę?

"Zostało im kilka miesięcy. Wiosna. Może lato"

W książce pojawiają się nowi bohaterzy, których bardzo polubiłam i czekam na więcej z ich udziałem. Co do jednej z nich w trakcie książki domyśliłam się kim ona jest i powiem szczerze, że te rozwiązanie bardzo mi się podobało. Jestem ciekawa jak zareagują bohaterzy, kiedy odkryją prawdę.

Oczywiście, również w tym tomie mamy dużo działań Zakonu Martwych Dusz, który posuwa się do coraz bardziej okrutniejszych działań, aby zlikwidować wampiry. Przede wszystkim na ich cel pada Bractwo. Na skutek ich działań pewna ważna osoba znajduje się w niebezpieczeństwie. Co się z nią stanie?

Zakończenie? Bardzo ciekawe, intrygujące, urwane w takim momencie, że potrzebuje kontynuacji.

"Miłość nieśmiertelna" jest to drugi tom z serii Bractwo Czarnego Sztyletu. Książkę można czytać bez znajomości poprzedniego tomu, ale zachęcam, aby jednak zapoznać się z nim. Jak zwykle nie zabrakło tu akcji, emocji i miłości, jak również niespodzianek. Tak jak w przypadku poprzedniego tomu wskazywałam to tutaj dalej jestem  bardzo zaintrygowana jednym z członków Bractwa. Zsadist to postać, która bardzo mnie interesuje i liczę, że za niedługo dostanę jego historię.

"Miłość nieśmiertelna" jest to bardzo wciągająca historia, którą bardzo polecam. Ta część podobała mi się chyba bardziej niż poprzednia. Miłego!

Ofiara krwi
J.R Ward0
Okładka ksiązki - Ofiara krwi

Ofiara krwi - to trzymająca w napięciu powieść grozy z fascynującym wątkiem miłosnym w tle. Jest to opowieść o bezlitosnej walce tajnego bractwa wampirów...

Dola aniołów
J.R Ward0
Okładka ksiązki - Dola aniołów

Rodzina Bradfordów należy do śmietanki społecznej, a produkowany przez nich bourbon stanowi produkt z najwyższej półki. Nad ich ogromną posiadłością...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz