reklama

Między prawdą a grzechem

Michał nigdy nie należał do facetów o ponadprzeciętnym wyglądzie. Wiódł zwyczajne życie do momentu, w którym spotkał kobietę marzeń, dla której zmienił cały swój świat. Proza jego życia nabrała kolorów i każdy dzień u boku pięknej Lilki sprawiał, że czuł się wyjątkowo. Ze zwykłego chłopaka z trąbką w ręku, stał się kimś kim zawsze chciał być - facetem, który kocha i jest kochany. Niestety krótkie chwile szczęścia zostają zdławione przez nieoczekiwane rozstanie, które pcha Michała w ramiona rozpaczy. Rozpaczy, która jest tak nieznośna, że zatraca się w kolejnych butelkach wódki. Starając się odkryć tytułową prawdę, popełnia niewybaczalny grzech.
Między prawdą a grzechem to pełna wrażliwości powieść psychologiczna o odrzuceniu, wpadaniu w uzależnienia i zagubieniu w świecie bez miłości. Zagubieniu, które sprowadza na granice obłędu. Obłędu, który odbiera nam kolejne cząstki nas samych. To historia o pragnieniu miłości i konsekwencjach, jakie niesie jej brak.

Informacje dodatkowe o Między prawdą a grzechem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-01-14
Ilustracje:Weronika Płucieniczek

Kup książkę Między prawdą a grzechem

Między prawdą a grzechem - opinie o książce

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2022-12-14, Ocena: 5, Przeczytałam, wyzwania czytelnicze 2022,

Powieść o grupie przyjaciół, wspólnie muzykujących. Michał  ,,Nie wyglądał ani na buca z wielkim bicepsem, ani na malarza z Nowego Jorku. Sprawiał wrażenie sympatycznego chłopaka w dość pospolitym ubiorze. Miał niebrzydką, foremną twarz, włosy do uszu, zmierzwione w artystycznym nieładzie."       ,,Każdy inny - Mario wielki jak góra. Maniek chudy i do tego nieproporcjonalnie wysoki. Miętus był panem z małym brzuszkiem, średniego wzrostu, o blond włosach wyzerowanych aż do skroni, od których były wycieniowane, za przedziałkiem zaś unosiła się bujna fala ułożona na glinkę. Na koniec przystojny, lecz wycofany Buźka."

To także historia  nieszczęśliwej miłości i jej konsekwencjach. Składa się z trzech części, każda  część ma innego narratora. Jest to kolejno Michał, Buźka i Lilianna. Te same zdarzenia  opisywane z perspektywy innej osoby. Nawet powtórzone te same fragmenty rozmów w dwu częściach nie przeszkadzały mi. To książka psychologiczna wyzwalająca wiele emocji. Michał nie może dać sobie rady po odejściu ukochanej dziewczyny, nie pomaga pomoc przyjaciół. Aby zapomnieć o tym, co go dręczy ucieka w picie, stacza się coraz bardziej.

To powieść, która na długo pozostaje w pamięci, trudna w odbiorze, wymaga skupienia. Mało dialogów, więcej rozważań bohaterów.

Między prawdą a grzechem. Tom II
Witold Wyrwa0
Okładka ksiązki - Między prawdą a grzechem. Tom II

Kontynuacja powieści docenionej za emocjonalność, głębię oraz realizm. Autor zabiera nas w dalszą podróż między prawdę a grzech. Co kryje się na jej końcu?...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung