Męskie Granie

Męskie Granie - Historia muzycznego fenomenu ostatnich lat

W 2010 roku nikomu nie mieściło się w głowie, że polski artysta może zgromadzić publiczność, która wypełni Stadion Narodowy. Nikt nie spodziewał się, że kultura słuchania muzyki w Polsce przejdzie taką rewolucję! Nikt wcześniej nie zaryzykował też zorganizowania rozbudowanej trasy festiwalowej.

Męskie Granie szybko stało się najważniejszym wydarzeniem lata - jedynym festiwalem, który ma własną Orkiestrę i własny hymn, a jego gwiazdami są wyłącznie polscy artyści.

Piotr Stelmach zabiera nas w podróż przez 15-letnią historię Męskiego Grania. Rozmawia z twórcami i organizatorami imprezy z Grupy Żywiec i agencji Live - wywrotowcami i prekursorami, którzy postawili na jakość, muzyczne eksperymenty, fuzje gatunków i wymianę międzypokoleniową. Artyści - Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło, Brodka, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Igo i wielu innych - zapraszają nas na próby i do studiów nagraniowych, gdzie powstają hymny Męskiego Grania. A sekrety rock'n'rollowej kuchni zdradzają fachowcy od sceny, nagłośnienia czy multimediów. Poznajemy niezwykłe historie artystycznych spotkań i kulisy pracy setek osób, które tworzą tę kultową imprezę.

Bo Męskie Granie to nie tylko muzyka - to niedający się kontrolować żywioł.

Wydawca: Wielka Litera i Kayax

Piotr Stelmach - dziennikarz muzyczny, współzałożyciel i szef muzyczny Radia 357. W latach 1997-2020 związany z Programem Trzecim Polskiego Radia, w którym prowadził m.in. autorskie audycje: ,,Offensywa", ,,Myśliwiecka 3/5/7" oraz ,,W tonacji Trójki". Autor książki Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim. Koncerty Męskiego Grania prowadzi od pierwszej edycji trasy w 2010 roku.

Informacje dodatkowe o Męskie Granie:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2024-06-26
Kategoria: Muzyka, film

Tagi: muzycy wokaliści zespoły i grupy muzyka

Kup książkę Męskie Granie

Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim
Piotr Stelmach0
Okładka ksiązki - Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim

Grzegorz Ciechowski - lider, idol, ikona polskiego rocka Grzegorz Ciechowski - ikona polskiego rocka, lider Republiki, autor niezapomnianych piosenek...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski