Mbappé. Nowy książę futbolu (Wydanie II)

Inspirująca i wspaniale napisana. Opowieść o tym, że talent to nie wszystko.

Łukasz Wiśniowski, Foot Truck

GDY PIŁKARSKI ŚWIAT CZEKA NA NOWEGO KRÓLA, ZJAWIA SIĘ ON - FRANCUSKI KSIĄŻĘ FUTBOLU

Mbappé to opowieść o synu dwojga sportowców, osiedlonych we Francji imigrantów z Algierii i Kamerunu. O chłopcu z przedmieść Paryża, który, gdy tylko skończył 12 lat, stał się celem numer 1 dla największych klubów Europy. Wreszcie, o zawodniku, który ma talent, odwagę i determinację, by zająć miejsce Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Ma 24 lata. Jest już mistrzem świata i drugim najdroższym piłkarzem w historii futbolu. Jest już mistrzem świata i drugim najdroższym piłkarzem w historii futbolu.

Poznaj historię Kyliana Mbappé - piłkarza, dla którego talent był zaledwie początkiem zawodowej drogi. Dowiedz się, dlaczego mając 14 lat nie wybrał Realu Madryt i czemu w AS Monako trener przez rok sadzał go na ławce rezerwowych. Odkryj wraz z nim podparyskie Bondy, zjawiskowe Monako i przebogate PSG, a także dwukrotnego mistrza świata - reprezentację Francji. Przeżyj jeszcze raz mundial w Katarze.

I pamiętaj, to wszystko WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ.

Informacje dodatkowe o Mbappé. Nowy książę futbolu (Wydanie II):

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2023-03-09
Kategoria: Sport

Kup książkę Mbappé. Nowy książę futbolu (Wydanie II)

Mbappé. Nowy książę futbolu (Wydanie II) - opinie o książce

Uwielbiam czytać przeróżne biografie czy autobiografie. Zdarza się również, że dotyczą one sportowców. Jednak jeżeli chodzi o piłkę nożną, za sobą mam do tej pory jedynie autobiografię Kuby Błaszczykowskiego. Skusiłam się na przeczytanie historii Kyliana Mbappé ze względu na ciekawość. Nazwisko tego piłkarza padało w trakcie tegorocznych mistrzostw Europy parokrotnie, co spowodowało, że chciałam się bliżej przyjrzeć jego sylwetce.
O Kylianie mówi się, że niebawem zajmie miejsce Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Po zapoznaniu się z jego podejściem do sportu, piłkarskimi wyborami i umiejętnościami, tego typu stwierdzenia są jak najbardziej na miejscu. Chłopak dzięki rodzicom jest poukładany, wie czego chce, dąży do celu ciągle doskonaląc swoje umiejętności nie spoczywa na laurach.
Książka ze względu na niewiele ponad 100 stron i dużą czcionkę może uchodzić za książkę dla dzieci. I w dużej mierze tak jest. Ale osoby takie jak ja, które na co dzień nie interesują się piłką nożną i chcąc jedynie liznąć czyjś życiorys z pewnością sięgając po tę pozycje nie zawiodą się. Ode mnie 7/10.

Szczerze mówiąc było to moje pierwsze spotkanie z książką o tematyce sportowej. Opowiada ona historię Kyliana Mbappé - francuskiego piłkarza kameruńsko-algierskiego pochodzenia. Moja wiedza na temat piłki nożnej znajduje się na najniższym szczeblu, dlatego przyznam szczerze, że bawiłem się przednio w trakcie czytania. Komu poleciłbym tę pozycję? Młodszym fanom futbolu, laikom takim jak ja, którzy chcą się dowiedzieć czegoś więcej o sportowym świecie, czy nawet zapalonym fanom tej dyscypliny sportowej - sądzę, że te osoby będą usatysfakcjonowane z lektury. Z ciekawością sięgnę też po drugą książkę z serii "Van Dijk. Holenderska skała".

Jestem bardzo ciekawa tej książki. Czytałam dużo pozytywnych opinii na jej temat.
Z pewnością znajdzie się na mojej liście książek do przeczytania:)

Książki o sporcie dla mnie to rzadkość, jednak ta jest prawdziwie godna polecenia. Nie wieje nudą, książka jest przyjemna, czyta się szybko i lekko, a dla miłośników sportu jakim jest piłka nożna jest to niezaprzeczalny must read.

Książkę tą kupiłam głównie dlatego, że mój chłopak interesuje się piłką nożną, a chciałam zrobić mu prezent z okazji zdania egzaminów. Wyrażał się o niej bardzo pozytywnie, co w połączeniu z nudą skłoniło mnie do sięgnięcia po tą pozycję. Muszę przyznać, że była to ciekawa odmiana. Historię czytało się szybko i lekko, nie wymaga ona niczego od czytelnika, lecz skłania do refleksji. Sądzę, że waarto sięgnąć po tą książkę, nawet jeśli nie jest się zbyt wielkim fanem piłki nożnej. Chociażby po to, by uświadomić sobie iż każdy zaczyna od zera i potrzeba wytrwałości oraz uporu, by osiągnąć wszystko czego się chce. I pod żadnym pozorem nie warto się poddawać.

Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2021-07-24, Ocena: 4, Przeczytałam,

Kolejna książka o sławnym sportowcu. Można z niej wyczytać sporo informacji o Mbappe, o jego dzieciństwie, o tym jak dorastał i w jakich klubach był, zanim znalazła się tu, gdzie jest teraz. Na końcu można przeczytać o kilku ciekawostkach. W środku książki jest sporo zdjęć i ilustracji. Książka zdecydowanie dla fanów piłkarza i młodszych czytelników.

Bellingham. Pomocnik inny niż wszyscy
Jacek Sarzało0
Okładka ksiązki - Bellingham. Pomocnik inny niż wszyscy

ŻADNE MARZENIE NIE JEST ZBYT WIELKIE, ŻADEN CEL NIE JEST ZBYT ODLEGŁY Uczeń elitarnej angielskiej szkoły średniej, który jako dziecko wolał łapać...

Haaland. Norweski terminator
Jacek Sarzało0
Okładka ksiązki - Haaland. Norweski terminator

STRZELECKI GENIUSZ? CZŁOWIEK CZOŁG? TERMINATOR? TEŻ, ALE PRZEDE WSZYSTKIM FAJNY, RÓWNY GOŚĆ   Norwegia - kraj reniferów, śniegu i sportów zimowych....

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung