Ronaldo. Po prostu fenomen (seria "Wydarzyło się naprawdę")

PO PROSTU FENOMEN

W tej historii jest wszystko. Są ubogie przedmieścia Rio de Janeiro pełne alkoholu i narkotyków. Jest uzależniony od nich tata. I mama, która za wszelką cenę chce chronić swoje dzieci. Są też dwaj obrotni biznesmeni, którzy za 7000 dolarów ,,kupili" utalentowanego czternastolatka. Przede wszystkim jednak jest on - piłkarski geniusz, odrzucony w młodości przez ukochane

Flamengo, bo... nie miał na dojazdy.

Ronaldo Luís Nazário de Lima zwany tym PRAWDZIWYM Ronaldo. Napastnik szybki jak strzała i potężny jak gladiator. Piłkarz, który w barwach PSV, Barcelony, Interu, Realu i Milanu strzelał gola za golem, a przegrał z jednym tylko rywalem - własnym organizmem.

Poznaj historię tajemniczej zapaści, która powaliła go na kilka godzin przed finałem mundialu w 1998 roku. Dowiedz się, dlaczego na kolejny finał, w 2002 roku, wyszedł w najbardziej absurdalnej fryzurze w dziejach futbolu. I dlaczego, choć jest dwukrotnym mistrzem świata i zdobywcą dwóch Złotych Piłek, nigdy nie wygrał Ligi Mistrzów.

Oto opowieść o IL FENOMENO, dla wielu najlepszym piłkarzu w dziejach.

I pamiętaj: to wszystko WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ.

Informacje dodatkowe o Ronaldo. Po prostu fenomen (seria "Wydarzyło się naprawdę"):

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2023-05-31
Kategoria: Sport

Kup książkę Ronaldo. Po prostu fenomen (seria "Wydarzyło się naprawdę")

Ronaldo. Po prostu fenomen (seria "Wydarzyło się naprawdę") - opinie o książce

Avatar użytkownika - Spizarnia_ksiaze
Spizarnia_ksiaze
Przeczytane:2023-06-06, Przeczytałem,

"Zdobył moc trofeów, dał radość miliardom kibiców, wszedł na stałe do historii futbolu."

Ronaldo Luís Nazário de Lima, brazylijski piłkarz, grający na pozycji napastnika. Zachwycał na boiskach takich znanych klubów, jak Inter Mediolan, FB Barcelona, Real Madryt czy A.C. Milan.

Dwukrotny mistrz świata, zdobywca dwóch Złotych Piłek i wielu innych prestiżowych konkursów.

Yvette Żółtowska-Darska i Jacek Sarzało stworzyli serię "Wydarzyło się naprawdę", przybliżając nam sylwetki gwiazd i legend futbolu.

W krótkich, lecz ciekawych rozdziałach poznajemy historię życia Ronaldo wychowanego w brazylijskim Bento Ribero - robotniczych przedmieściach Rio de Janeiro. Już jako 16-latek zadebiutował w barwach brazylijskiego Cruzeiro Esporte Club, zyskujac doświadczenie i wzbudzając powszechny zachwyt. Zaowocowało to powołaniem do kadry narodowej i wyjazdem z reprezentacją na Mistrzostwa Świata w USA, z którego wrócił ze złotym medalem, mimo iż na murawie nie spędził ani minuty.

Tytuł mistrza świata stał się trampoliną do występów w wielkich europejskich klubach i początkiem imponującej kariery, niestety często wstrzymywanej przez liczne kontuzje.

"Wszyscy, jak świat długi i szeroki uważali go za super snajpera".

Książka wzbogacona jest wieloma ciekawostkami i kolorowymi lub czarno-białymi ilustracjami.

Odkąd sięgam pamięcią z wielką ciekawością śledziłam wszystkie rozgrywki ligi hiszpańskiej i angielskiej, więc Ronaldo w mojej pamięci zapisał się jako wybitny piłkarz Fc Barcelony i Realu Madryt.

Napisana bardzo przystępnym językiem, idealnie nadaje się dla miłośników futbolu w każdym wieku.

Van Dijk. Holenderska skała
Jacek Sarzało0
Okładka ksiązki - Van Dijk. Holenderska skała

Tu nie było szybkiego sukcesu. Były za to marzenia, wytrwałość i niebywała praca. Van Dijk to opowieść o chłopaku, który po szkole pracował i dopiero...

Haaland. Norweski terminator
Jacek Sarzało0
Okładka ksiązki - Haaland. Norweski terminator

STRZELECKI GENIUSZ? CZŁOWIEK CZOŁG? TERMINATOR? TEŻ, ALE PRZEDE WSZYSTKIM FAJNY, RÓWNY GOŚĆ   Norwegia - kraj reniferów, śniegu i sportów zimowych....

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;