Marcelinka i wakacyjna przygoda na Mazurach

SIEDEM WAKACYJNYCH OPOWIADAŃ Z PERSPEKTYWY WYJĄTKOWO WRAŻLIWEJ DZIEWCZYNKI.

Marcelinka kończy pierwsza klasę i rozpoczyna wakacje. Przed dziewczynką dwa miesiące bez znanej i bezpiecznej codziennej rutyny, bez planu lekcji. Rozpoczyna się czas mający zupełnie inny rytm dnia i dużą ilość niespodzianek. Wyjazd do dziadka na mazurską wieś, poznanie nowych przyjaciół - psa Tajfuna oraz koleżanki Niny. Sielskie chwile nad jeziorem są też pełne rozmaitych wydarzeń i przygód. Jak odnajdzie się w tym bardzo wrażliwa dziewczynka? Wakacje i lato to dosłowny tajfun emocji!

W książce o Marcelince psycholożka Katarzyna Kucewicz w autentyczny sposób pokazuje świat wyjątkowo wrażliwego dziecka, a także wyzwania, które czyhają w pozornie zwyczajnej codzienności. Krótkie opowieści są wsparciem zarówno dla bardzo wrażliwych dzieci, jak i dla ich rodziców czy opiekunów.

Czytając o Marcelince, dowiecie się, jak wesprzeć ponadprzeciętnie wrażliwe dzieci i jak pomóc im odnaleźć się w pełnej bodźców szkolnej rzeczywistości. Odkryjecie, jak sprawić, by czuły się ze sobą dobrze i umiały czerpać ze swojej wrażliwości. Bo różnorodność jest po prostu ok!

Polecamy również:

Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców

Marcelinka i świąteczny kołowrotek

Marcelinka i wakacyjna przygoda na Mazurach - opinie o książce

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2024-06-02,

Które dziecko nie cieszy się kiedy zbliżają się wakacje? Czas kiedy nie trzeba wstawać rano do szkoły. Marcelinka bardzo cieszy się na myśl o wakacjach, ale również trochę jej smutno z powodu rozłąki ze swoją przyjaciółką Tosią. Ale dorośli szybko znaleźli rozwiązanie problemu. Marcelinka wraz z mamą odwiedzą Tosię w ich domu letniskowym. Jednak kiedy zbliża się czas wyjazdu, mama Marcelinki zapomina o wyjeździe i tego dnia ma grać w teatrze. Jednak wszystko dobrze się kończy i dziewczynki planują spotkanie. Podczas wakacji Marcelinka wraz z mamą i braciszkiem odwiedzają dziadka. Spacerując po  lesie dziewczynka się gubi, ale na szczęście odnajduje ją pies dziadka. Marcelinkę w czasie wakacji spotyka jeszcze wiele innych przygód.

Ta książeczka pokazuje jak radzić sobie z emocjami u dzieci zwłaszcza, kiedy są złe i rozczarowane. Najważniejsze dla dzieci jest to, żeby mieć przewodnika, który pomoże im uporać się z emocjami. Marcelinka doświadczyła uczucia zazdrości, kiedy mama spotyka swojego dawnego kolegę. Mama dziewczynki w idealny sposób tłumaczy, jak można w życiu pogodzić różne aspekty.

Książeczka jest bogata w przepiękne, kolorowe ilustracje.

Wspaniała historia, która spodoba się każdemu dziecku. Polecam

[Reklama] FRAJDA Z serii o rezolutnej i wrażliwej Marcelince czytałam już tę świąteczną i była bardzo wartościowa. Dlatego też z jeszcze większą ciekawością sięgnęłam po kolejną, zastanawiając się dogłębnie o czym tym razem będzie mowa. Emocje, takie jak zazdrość, niepokój, niepewność są nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Duża wrażliwość dzieci powoduje, że one chłoną je jak gąbka. Warto natomiast rozróżnić to, że dziecko jest dzieckiem i nie może stać się powiernikiem dorosłego. Nie we wszystkie rozterki dorosłych dziecko powinno mieć wgląd, nawet jeśli wydaje się być doroślejsze. Między innymi o tym jest ta książka. Ale nie tylko. Wyruszamy bowiem z naszą małą bohaterką, jej bratem i ich mamą na Mazury do dziadka na wakacje. To będzie zdecydowanie czas pełen przygód i zaskoczeń. Nie wkradnie się nuda a Marcelinka nauczy się kolejnych ważnych spraw. Autorka umiejętnie i pieczołowicie lawiruje pomiędzy uczuciami i emocjami. Przedstawia świat pełen barw i tajemnic. Zwraca uwagę na relacje rodzinne a także nowe przyjaźnie. Wszystko opisane lekko i pobudzająco wyobraźnię. Ciekawie i refleksyjnie. To naprawdę bardzo wartościowa książka. Kolejna z serii, którą zdecydowanie warto przeczytać dziecku. Nam się ogromnie podobała dlatego też z nami zostaje. Polecam
Marcelinka i świąteczny kołowrotek
Katarzyna Kucewicz0
Okładka ksiązki - Marcelinka i świąteczny kołowrotek

ŚWIĄTECZNE OPOWIEŚCI DLA BARDZO WRAŻLIWYCH DZIECI I ICH RODZICÓW. Marcelinka to bardzo wrażliwa dziewczynka, która chodzi do pierwszej klasy. Zbliżają...

Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców
Katarzyna Kucewicz0
Okładka ksiązki - Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców

SIEDEM OPOWIADAŃ O ROZPOCZYNANIU SZKOLNEJ PRZYGODY, W KTÓRYCH ODNAJDĄ SIĘ WSZYSTKIE DZIECI, TAKŻE TE WYSOKO WRAŻLIWE. Poznajcie Marcelinkę - bardzo wrażliwą...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz