Malibu

Rita jest stylistką gwiazd w Los Angeles, wszystkie tabloidy nie przestają o niej pisać. Jest gwiazdą wielkiego formatu.

Nikt tak naprawdę nie wie, że zmaga się z traumatyczną przeszłością. Zamknięta w sobie, nawet nie stara się szukać mężczyzny na stałe.
Jej wieloletni przyjaciel i policjant, Chris wyrusza na tajną misję i jest już za późno, by przyznać się do prawdziwych uczuć.

Wszystko jeszcze komplikuje wplątanie się mężczyzny w niebezpieczne porachunki, gdzie najłaskawszą torturą jest śmierć.

„– Przyjaciele nie rozmawiają ze sobą w ten sposób. – Raczę zauważyć.
– Przyjaciółki nie kręcą aż tak biodrami przed oczami przyjaciela. – Chris odgryza mi się, a lazur jego oczu zaraz dosłownie mnie pochłonie.”

Informacje dodatkowe o Malibu:

Malibu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2023-05-02, Ocena: 6, Chcę przeczytać, Recenzenckie,

Główna bohaterka - Rita - pławi się w blasku fleszy, stojąc za garderobą wielkich gwiazd. Robiąc to, co kocha, pomaga klientkom w doborze stylizacji. Za jej sławą kryje się jednak smutna przeszłość, jaką udało się jej odmienić dzięki niesamowitym rodzicom adopcyjnym.
Dorastając pod ich skrzydłami zaznała tego, co pragnie każde dziecko - miłości.
Z biegiem lat kobieta dostrzega, że między nią a jej najlepszym przyjacielem zaczyna rodzic się coś większego. Nim przyjdzie im nacieszyć się wyjątkowym uczuciem, Chris musi wyjechać w podróż, z której może nie wrócić cało.
Czy parze będzie dany happy end? Co stanie na drodze wielkiej miłości?

???????????

Byłam w olbrzymim szoku, kiedy okazało się, że ta książka będzie całkiem inna, niż zakładałam.

Czego sie spodziewałam?
Sama nie wiem ???
Mroku? Ciężkiej historii?
Możliwe.
Okładka nie zapowiada tak przyjemnej lektury.

Autorka niesamowicie zachwyciła mnie lekkością pióra. Nie byłam w stanie oderwać się od książki.
Fabuła od początku toczy się własnym tempem, idealnie dostosowanym do całokształtu.

Nie musimy przewracać stron, by przypomnieć sobie o co chodziło, ani nie przeskakujemy wątków, w których zdążyliśmy się pogubić.
Idziemy wyznaczonym szlakiem, ekscytując się tym, co daje nam autorka.

Bardzo spodobała mi się postać Rity. Kobieta jej pokroju śmiało mogła zagubić się w majątku oraz sławie. Jej było do tego daleko. Znała swoją wartość, ale nie zgubiła po drodze szacunku do drugiego człowieka.

Autorka - oprócz świetnej fabuły - podkreśla wartości, które często gubimy, kiedy zbyt wiele rzeczy zaczyna nam wychodzić.

Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2023-04-26, Ocena: 6, Przeczytałem,

Rita jest stylistką znanych gwiazd show-biznesu. Ale jak to w życiu bywa, gdzie są sławy tam i portale plotkarskie, które tylko szukają jak tu wybić się na człowieku. Rita też nie ma z nimi łatwo, czekają tylko aż powinie jej się nóżka. Jednak nikt nie wie że dziewczyna ma swoją mroczną przeszłość, o której nie może zapomnieć.

Chris jest policjantem i najbliższym przyjacielem Rity.

Od lat przyjaciele, a teraz, już to im nie wystarcza, chcą od siebie czegoś więcej lecz nie będzie to łatwe. Mężczyzna ma do wykonania tajną misję, i na kilka miesięcy traci kontakt z przyjaciółką. Ona również boi się angażować.

Czy w obecnej sytuacji, uda im się znaleźć czas na miłość?

,,Malibu" to pierwszy tom serii ,,W blasku fleszy". Książka z którą spędziłam bardzo miło czas. Z pewnością jest za krótka ? taka książka na jedną noc bo ma zaledwie dwieście stron, ale za to naszpikowanych takimi emocjami: przyjaźń, miłość, tęsknota, strach i wiele, wiele więcej.

Bohaterowie są świetnie wykreowani, Rita to mocno stąpającą po ziemi kobieta. Chris wykazuje się dużą cierpliwością wobec niej. Styl autorki lekki i zaskakujący.

Przyjemna książka w której akcja mknie, zwroty akcji potrafią zaskoczyć. Dodam że nie zabraknie też gorących scen które pozostawiają wypieki na twarzy.

Polecam jeżeli szukacie przyjemnej historii na jedną noc ?

Rita spełnia się zawodowo. Kocha swoją pracę, wykonuje ją z pasją i oddaniem. Jako stylistka gwiazd nie może narzekać na nudę, tym bardziej, że sama stała się celebrytką. Przy swoim boku ma prawdziwego przyjaciela za którego jest w stanie skoczyć w ogień.

Christian natomiast nie ma lekkiej pracy. Jako komandos często bierze udział w niebezpiecznych akcjach. Ma ogromne serce i troszczy się jak tylko potrafi o swoją przyjaciółkę.

Zarówno Rita, jak i Chris zaczynają czuć, że to co ich łączy to nie tylko przyjaźń. Kobieta jednak nie chcę dopuścić do siebie tego uczucia. Boi się, że gdy coś pójdzie nie tak straci przyjaciela. Chemia między nimi jest na tyle silna, że postanawiają dać sobie szansę. Wtedy Christian musi wyjechać na tajną misję. Nie wiadomo na jak długo, co więcej nie będzie z nim żadnego kontaktu. Wtedy Ritę dopadają demony przeszłości. Nie może więc liczyć na wsparcie ukochanego, którego tak bardzo potrzebuje. Czy da sobie radę z przeciwnościami? Czy zaczeka na Chrisa?

"Malibu" to początkowo lekka historia, której akcja pod koniec zdecydowanie przyspiesza. Były sceny, które trzymały mnie w napięciu. Książka nie jest obszerna, a dodatkowo szybko się ją czyta. Polubiłam Ritę. To silna kobieta, która udowodniła, że swoją ciężką pracą można wiele osiągnąć. Podążała za marzeniami, walcząc z przeciwnościami losu i nigdy się nie poddała. A Chris? Takiego przyjaciela ze świecą szukać. Autorka pokazała też jak ważne jest wsparcie rodziny i bliskich. Tą historię najlepiej podsumowuje ten cytat: "Nie wszystko złoto co się świeci, a życie w blasku fleszy nie oznacza wyłącznie sielanki usłanej płatkami róż. Czasem zdarza się również tak, że ktoś sypnie nam kolce pod nogi. Wtedy należy tylko wiedzieć, w jaki sposób najmniej się nimi pokłuć."

Ja bardzo miło spędziłam czas z "Malibu" i Wam gorąco polecam.

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2023-04-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

? RECENZJA ?
"Wyciągnęłam lekcję życia, przekonując się, że pokory nigdy za wiele, cierpliwość popłaca, a dobra jakość zawsze się obroni."

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_spark @msmolec_autorka

Policjant  Chris i stylistka gwiazd Rita, przyjaciele od lat, którym nagle przestał taki układ wystarczać, zapragnęli mieć siebie na wyłączność i zaczęli wzajemnie się pragnąć, co zmieniło totalnie wszystko. Niestety dla nich, to nie był jeszcze odpowiedni czas. On ma ważną tajną misję na głowie, ona ma traumatyczne przeżycia z dziecięcych lat, na domiar złego obraca się w świecie show-biznesu, gdzie każdy błąd, bród z przeszłości, potknięcie zostanie prędzej czy później wydobyte na światło dzienne, wystawione na lincz publiczny, bez żadnego ostrzeżenia. Ciężko im będzie od razu ułożyć swoją relację na właściwych torach. Będą się potykać, popełniać błędy, robić głupoty, obawiać, nie do końca pewni, czego tak naprawdę pragną.

Rita i Chris od lat byli najlepszymi przyjaciółmi, wiedzieli o sobie wszystko. Rita była adoptowanym dzieckiem z traumatyczną przeszłością, choć teraz wydaje się pewna siebie, nieokiełznana i niezrównana, tak naprawdę wciąż jest delikatną i kruchą osobą, która przyzwyczaiła się za bardzo do noszenia masek, tak bardzo uwielbianych przez publikę, że zapominała, jaka jest naprawdę. Rita słabo wierzyła w siebie, Chris próbował być delikatny i dać jej przestrzeń, ale coś się posypało. Ich życie nie do końca współgrało z planami, a los bardzo przewrotny lubi splatać nie jednego psikusa. Rita wszystkie problemy odreagowywała zabawą, zamiast się wyciszyć i trochę odetchnąć w spokoju rzucała się w wir szaleństwa, potęgując zainteresowanie swoją osobą. Była celebrytką, na którą skierowane były oczy wielu paparazzi. Brakowało mi w całości więcej Crisa. Można było rozwinąć opis jego całej tajnej akcji, starań i problemów z którymi tak naprawdę musiał się mierzyć, nieco przybliżyć nam jego postać dokładniej, co dodatkowo by nas zaciekawiło. Choć przeczytałam w skrócie opis, bardzo chciała bym znać detale. Dostałam strzępki informacji, które niezbyt mnie usatysfakcjonowały. Chris jest ciekawą postacią, tylko trochę za mało docenioną, robił kawał dobrej roboty w swoim zawodzie, ale i przy Ricie, jednak ten aspekt był już nam bardziej znany. Cała historia opiera się na trudnej relacji bohaterów, miłości, którą wreszcie postanowią ujawnić, problemów z którymi przyjedzie im się zmierzyć, tych prywatnych jak i zawodowych, którch naprawdę nawarstwi się bardzo dużo. Ciężko będzie im się odnaleźć w chaosie, co jest bardzo zrozumiałe, biorąc pod uwagę nagonkę publiczną na Ritę, i życie Chrisa owiane wieloma tajemnicami. Ciekawa i szybka. Polecam

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2023-04-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

To książka na jedno posiedzenie, gdyż liczy sobie zaledwie dwieście stron. Jednakże na tak niewielkiej przestrzeni znajdziemy całe mnóstwo różnych emocji, uczuć i rozterek, wartką akcję, zabawne dialogi, więc nie ma czasu na nudę.

Oddana przyjaźń, miłość, namiętność, mroczna przeszłość, tajemnice, zdrada, zawód, ból, żal, pretensje, tęsknota, bardzo trudna sztuka komunikacji, strach przed odrzuceniem, niemoc, nadzieja - to wszystko i wiele więcej czeka na Was w tej książce.

"Ciekawa jestem, co sobie pomyślał, widząc mnie. Wiem, że nie powinno mnie to obchodzić, w końcu to ja go odrzuciłam. Ale doskonale zdaje sobie sprawę, że mój rozsądek mówi jedno, a serce drugie."

Małgorzata Smolec stworzyła wyrazistych bohaterów. Rita, mimo iż wiele w życiu przeszła, to kobieta twardo stąpająca po ziemi, która wie, czego chce, dąży do spełnienia marzeń, nie poddaje się przeciwnościom losu. Jednak co stanie się, gdy zacznie wracać do niej przeszłość? Czy podoła pojawiającym się wątpliwościom i przeszkodom? Czy Chris, jak na przyjaciela przystało, będzie wytrwale przy niej stał, wspierał? A może uda mu się roztopić jej zamrożone serce? Moje zdobył z miejsca. To facet z niesamowitym wnętrzem.

Podobało mi się to, że autorka dała stopniowo dojrzeć uczuciu między Ritą a Chrisem. A zważywszy na objętość książki, tym bardziej trzeba to docenić. Bo utrzymać w ryzach bohaterów pewnie nie było łatwą sztuką.

"- Przyjaciele nie rozmawiają ze sobą w ten sposób. - Raczę zauważyć.

- Przyjaciółki nie kręcą aż tak biodrami przed oczami przyjaciela. - Chris odgryza mi się, a lazur jego oczu zaraz dosłownie mnie pochłonie."

Dwutorowa narracja pozwala lepiej poznać bohaterów i zrozumieć motywy ich postępowania. Towarzyszyły mi przy tym ogromne emocje. Wzruszałam się, śmiałam, wściekałam. Zdradzę, że moim obiektem złości najczęściej była postać Rity. Kobieta popełniała błędy, ale najważniejsze, że potrafiła wyciągać odpowiednie wnioski. Poznała co to pokora, cierpliwość oraz że życie w blasku fleszy nie jawi się wyłącznie w kolorowych barwach.

Chciałabym zwrócić Waszą uwagę również na to, jak często zdarza się nam oceniać innych, nawet ich nie znając. Nie zastanawiamy się, czy takim postępowaniem kogoś nie krzywdzimy. Warto o tym pomyśleć, zanim wysuniemy pochopne osądy.

"Malibu" to pełen emocji, chwytający za serce romans, który zostawia czytelnika z konkluzją, że bez miłości jego życie byłoby puste. Poznajcie historię od przyjaźni do miłości, historię walki serca z rozumem. To również wspaniały przykład kobiecej siły i determinacji. Polecam!

Relacja (poza) służbowa
Małgorzata Smolec0
Okładka ksiązki - Relacja (poza) służbowa

Dwudziestosześcioletnia warszawianka, Oliwia Werner, pewnego dnia postanawia rzucić wszystko i wylecieć na Majorkę. Na miejscu czeka na nią praca, którą...

Zerwana relacja
Małgorzata Smolec 0
Okładka ksiązki - Zerwana relacja

Oliwia i Michael próbują być razem. Nie jest to łatwe, ponieważ mężczyzna coś ukrywa. Kobieta domyśla się, że ten sekret wiąże się z Ivanem, ale nie może...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski