Malibu płonie

Taylor Jenkins Reid podbiła serca czytelniczek i czytelników na całym świecie swoimi poruszającymi powieściami i znakomicie wykreowanymi postaciami.

Czwórka sławnego rodzeństwa urządza spektakularną imprezę z okazji końca lata. W ciągu dwudziestu czterech godzin ich życie zmieni się na zawsze!

Malibu. Sierpień 1983 roku. Nadszedł dzień corocznej, wyczekiwanej imprezy Niny Rivy. Każdy chce być w pobliżu słynnego rodzeństwa: utalentowanej surferki i supermodelki Niny, braci - mistrza surfingu Jaya i znanego fotografa Huda oraz ich ukochanej młodszej siostry Kit. Dzieci legendarnego piosenkarza Micka Rivy są sławne w Malibu i na całym świecie.

Jedyną osobą, która nie może się doczekać końca imprezy, jest sama Nina. Nie chce być w centrum uwagi po tym, jak publicznie porzucił ją mąż, słynny tenisista. Hud też nie pali się do imprezowania -żałuje, że już dawno minął czas, by wyznać coś swojemu bratu. Jay natomiast odlicza minuty do zmroku, bo dziewczyna, o której nie może przestać myśleć, obiecała przyjść. A Kit? Ma kilka własnych tajemnic - w tym gościa, którego zaprosiła bez konsultacji z resztą.

Do północy impreza całkowicie wymknie się spod kontroli. Do rana posiadłość Niny Rivy stanie w płomieniach, ale zanim pojawi się ta pierwsza iskra, popłynie alkohol, zabrzmi muzyka, a na jaw wyjdą sekrety, które ukształtowały pokolenia.
Malibu płonie to opowieść o jednej niezapomnianej nocy z życia rodziny: tej nocy, w której każde z nich musi wybrać, co ukryje przed bliskimi... i co po sobie pozostawi.

Informacje dodatkowe o Malibu płonie :

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2022 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Malibu Rising
Tłumaczenie: Kaja Makowska

Kup książkę Malibu płonie

Malibu płonie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2024-03-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 2024,

Miałam w planach tę książkę już jakiś czas. Wiecznie czytam poradniki i książki rozwojowe, dlatego od czasu do czasu lubię sięgnąć po powieści. Dla wyluzowania i relaksu.

Jak mi się podobało spotkanie w Malibu?
Przede wszystkim fajnie było wrócić do wspomnień z czasów kiedy tam byłam i miałam okazję zwiedzać ten rejon Stanów Zjednoczonych. Wiele miejsc, odbierałam zupełnie inaczej, ponieważ były mi znane.

Książka podobała mi się ze względu na różne wątki, które nie dały się nudzić. Na szczęście nie jest to ckliwa historia z lukrowanymi bohaterami. Są oni prawdziwi, czasem pokazują swoje wady i pomimo wszystko można ich polubić. Autorka doskonale przedstawia ich losy, dzięki czemu czytelnik łatwo ich rozumie i wczuwa się w ich osobiste emocje.

Życie składa się z tych pięknych chwil i tych trudnych. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli i zdecydowanie o tym jest ta książka. O trudach, miłości bezwarunkowej i rodzinie, która potrafi stawić czoła przeciwnościom. Choć czasem zbyt dużym kosztem...

Polecam :)

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-10-23,

Malibu kojarzy mi się nie tylko ze świetnym drinkiem, ale z gorącym piachem, ogromnymi falami, a wśród nich serferzy o blond włosach.
Niestety Malibu to też skupisko klęsk żywiołowych, gdzie mała iskra wystarczy by doszło do nieszczęścia.
1983. Sierpień. Malibu.
Czwórka sławnego rodzeństwa każdego roku urządza imprezę z okazji zakończenia lata.
Każdy chce tu być, ale dostęp mają tylko nieliczni.
Nina słynna serferka i modelka. Jaya mistrz serfingu. Hud znany fotograf oraz młodsza siostra Kit.
Dzieci legendarnego piosenkarza Nicka Rivy są znane na całym świecie.
Niestety nie wszystko idzie po ich myśli.
Nina tak naprawdę marzy o końcu imprezy, ponieważ nie chce być tematem do plotek po tym jak jej mąż, słynny tenisista rzucił ją publicznie.
Bracia też nie są szczęśliwi, jeden skrywa tajemnicę, a drugi czeka na kogoś wyjątkowego.
Do tego wszystkiego ich młodsza siostra zaprosiła na imprezę kogoś bez konsultacji z rodzeństwem.
Niestety po północy wszystko wymknie się spod kontroli, a płomienie nie dadzą o sobie zapomnieć.
Co z tego wszystkiego wyniknie?
"Malibu płonie" mogłoby się wydawać, że to historia dla młodzieży.
Impreza, alkohol, tańce, plaża i sekrety, które potrafią zniszczyć.
Natomiast jest to książka dla każdego.
Tajemnice rodziny i przeszłość nie dają o sobie zapomnieć.
Autorka stworzyła świetną historię poruszając problem alkoholowy jednego z rodziców. Przez pryzmat życia z uzależnioną matką pokazuje ogromną siłę jaką miało w sobie rodzeństwo, aby być razem, nie zostać rozdzielonym, jak bardzo trudne było ich dzieciństwo i dorosłe życie.
Dorosłość, która dzięki determinacji i ciężkiej pracy pozwoliła się wybić.
Autorka wykreowala świetnych bohaterów o bardzo złożonych portretach psychologicznych, którzy pokazują jak mimo przeciwności losu iść do przodu.
Na szczególną uwagę zasługuje Nina, która najwięcej poświęciła dla swojego rodzeństwa.
"Malibu płonie" to kawał świetnej lektury , którą serdecznie polecam.

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2022-10-21, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czy kiedykolwiek wyobrażaliście sobie jak by to było przenieść się do słonecznej Kalifornii, do krainy surfingu, palm i oceanu, którego fale kołyszą do snu?

Jeśli tak bez wątpienia zakochacie się w książce Malubu płonie Taylor Jenkins Reid tak jak ja.

Klimat tej lektury jest niezwykły. Czytając niemal czułam piasek pod stopami i morską bryzę owiewającą twarz.

Rodzeństwo Riva ma znanego ojca- gwiazdę pop i samo jest znane. Nina ,najstarsza z całej czwórki- jest modelką i promuje ekskluzywne stroje kąpielowe. Jay-a właściwie Jeremy -to zawodowy surfer, którego dziennikarze okrzyknęli jednym z największych talentów swojego pokolenia.

Hudson to mężczyzna o wrażliwym sercu, fotograf,który swoją pasję uczynił pracą. Najmłodsza z nich Kit- Katherine- szuka siebie ,lecz ma zadatki na to by ujarzmiać fale jak jej starszy brat.

Co roku ,pod koniec wakacji Nina urządza imprezę na której chcą pojawić się wszyscy, którzy coś osiągnęli.

Gwiazdy sportu, filmu, muzyki, producenci.

Tym razem jednak huczna zabawa wymyka się spod kontroli..

Co się może stać w ciagu dwunastu godzin? Czy naprawdę znamy swoich bliskich?

Jakie sekrety rodziny wyjdą na jaw?

O tym przekonacie się sami poznając tę magnetyczną historię.

Fabula powieści toczy się dwutorowo.

W latach osiemdziesiątych,gdy najstarsza córka Micka Rivy urządza słynną zabawę oraz w latach pięćdziesiątych ,gdy przyszły gwiazdor poznał matkę swoich dzieci.

Szczerze mówiąc nie mogłam polubić ani June ani Michaela. Oboje nie dorośli do roli rodziców, każde wkraczało w ten związek z obciążeniami.

Czy jednak przeżycia z przeszłości usprawiedliwiają krzywdzenie innych , zwłaszcza dzieci?

Oczywiście, że nie.

Nina Riva jest dla mnie prawdziwą bohaterką.

Została zmuszona okolicznościami do tego,by wcześniej dojrzeć, lecz wywiązała się z zadania, które spadło na jej barki znakomicie.

Muszę przyznać, że to była pierwsza książka autorki, którą miałam okazję przeczytać.

Zaczęłam z ciekawością i przepadłam z kretesem.

Akcja powieści jest napisana niezwykle lekko, choć tematy,które są poruszane na kolejnych stronach zdecydowanie do łatwych nie należą. To trudne wybory, dylematy moralne i ogrom bólu.

Mogę tylko się zachwycać. Wszystkim- klimatem Malibu, którego ulicami mkną słynne, barwne cadillaki.

Opowiedzianą historią,która pochłonęła mnie bez reszty i postacią Huda Rivy,którą wprost uwielbiam.

Polecam gorąco I zaznaczam,że jeśli Taylor Jenkins Reid zdecyduje się stworzyć dalsze losy swoich bohaterów na pewno po nie sięgnę. ❤

"Malibu płonie" opowiada historię rodziny Riva. Mamy dwie linie czasowe. Pierwsza opowiada o początkach związku Micka Rivy z June, a druga jest o życiu ich dzieci.

Każde z rodzeństwa wydarzenia z przeszłości przeżywa inaczej. June i Mick chociaż początkowo się kochali niezbyt podołali roli rodzica. Nina, Jay, Hud i Kit prawie nie znali ojca, a matka chociaż ich bardzo kochała bardzo się pogubiła.

Jednak rodzeństwo mimo trudności wyszło na prostą i ułożyło sobie życie. Choć nie bez skandali.

Życie w cieniu ojca- wielkiej gwiazdy estrady nie jest łatwe. Do tego przeszłość upomina się o uwagę prawie na każdym kroku.

Początkowo nie wiedziałam czego się po książce spodziewać. Jednak kiedy zaczęłam ją czytać fabuła mnie od razu wciągnęła.

Mimo tego, że książka porusza bardzo ważne problemy takie jak alkoholizm to nie wzruszyła mnie do łez.

Ciężkie życie rodzeństwa opisane jest miejscami bardzo szczegółowo. Jednak znając gorsze sytuacje z realnego świata nie poruszyły mnie tak bardzo.

Jeśli szukacie historii o trudnym dzieciństwie, życiu w cieniu gwiazdy i rodzinnych więziach to ta książka jest zdecydowanie dla Was.

Mimo tego, że mnie historia poruszyła, ale nie wzruszyła to czuję, że niektórzy mogą się momentami na niej rozkleić.

Opisała bym tą powiesc że jest to książka która trzeba zrozumieć. Historia z pozoru wydaje się blacha ale widać w niej jak kilka złych decyzji jednego człowieka może wpłynąć na życie kilku innych osób.

Jest to historia która boli. Życie jakie zostało przedstawione na kartach tej książki jest to tak naprawdę pogoń za czymś co i tak po czasie nie daje szczęścia

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2023-03-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Taylor Jenkins Reid naszkicowała wyjątkowo mglisty thriller, który w mistrzowski sposób ukazuje gorycz życia, ale zarazem potęgę więzi rodzinnej, której nic nie jest w stanie zniszczyć. Autorka udowadnia, że perfekcyjne rodziny nie istnieją, wszyscy mają sekrety i niedokończone sprawy, do których nie chcą wracać.

Akcja powieści toczy się pomału, pisarka prowadzi z czytelnikiem swoistą grę złudzeń, kolejno przedstawia niebanalne postacie, rozbudza niepokój, wplątuje go w skomplikowaną sieć kłamstw, niedomówień i demonów przeszłości, które już na zawsze ukształtowały każdego członka rodziny Riva. Zdawać się może, że każdy ma coś na sumieniu, nosi starannie dopracowaną maskę, prowadzi sumienną grę pozorów. Bezsprzecznie, takie błyskotliwe powieści pochłania się z zapartym tchem, a ciekawość, jak dalej potoczą się losy bohaterów dosłownie spędza sen z powiek i nie pozwala na przerwę w lekturze.

Bez wątpienia, dopracowane, złożone i niebanalne postacie stanowią fundament tej hipnotyzującej opowieści. Każdemu bohaterowi autorka poświęciła wiele czasu i uwagi, poznajemy ich dokładnie, a jednak, jednoznaczna ocena, pomijając postać ojca, nie jest zadaniem łatwym. Im dalej zabrniemy, tym robi się niespokojniej, idealny obrazek stopniowo rozpada się na naszych oczach, a kolejne przewinienia licznych postaci przyprawiają o zawrót głowy...

Każdy, kogo poznamy na kartach tej hipnotyzującej powieści, wywoła lawinę skrajnych emocji, nikt nie pozostanie obojętny, a to tylko dodatkowo absorbuje. Gwarantuję, że nie będziecie mogli oderwać się od tej odurzającej historii nawet na chwilę.

"Malibu płonie" to nieprzewidywalna, misternie skonstruowana, dopieszczona fenomenalnym, tajemniczym, niespokojnym klimatem, historia dysfunkcyjnej rodziny, która mimo wyjątkowo trudnych doświadczeń, próbuje ułożyć swoje życie według własnych zasad. Mistrzowsko stopniowane, obezwładniające napięcie, rewelacyjne kreacje nadzwyczaj złożonych bohaterów, rodzinny dramat ukazany z wielu perspektyw, toksyczne relacje, wywołujące wachlarz emocji i zaskakujące zakończenie! Polecam gorąco! Ta książka was pochłonie!

Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego sięgnęłam po tę książkę? Bo ja chyba nie do końca rozumiem, widocznie przeżyłam jakieś zaćmienie umysłowe. Nie jest to książka, która jest dla mnie wartościowa. Jest napisana całkiem dobrze, prostym językiem, zrozumiałym i nieźle się czyta, ale treść to dla mnie jakaś pomyłka. Zupełnie nie  mój klimat, środowisko spoza mojego kręgu zainteresowań, banał goni banał. Chyba nie jestem docelowym odbiorcą. Nie jest to też relaks, literatura niezobowiązująca czy odskocznia. Trudno mi zrozumieć świat opisany w książce, jest on odstręczający. Totalna pomyłka jak dla mnie.

Piękna książka opowiadająca o historii rodzeństwa i jego rodziców. Nina, Jay, Hud i Kit są ze sobą bardzo blisko, zawsze mogą na siebie liczyć. Tak było od wczesnego dzieciństwa, które nie zawsze było kolorowe. Podczas corocznej imprezy, którą organizuje Nina, wiele się wydarzy. Piękna i wciągająca lektura, poruszająca i ciepła. Polecam.

Wystarczy wybrać
Taylor Jenkins Reid0
Okładka ksiązki - Wystarczy wybrać

A gdyby tak można było wybrać dwa życia naraz… Autorka bestsellerowej powieści Rozstańmy się na rok Dla miłośniczek Emily Giffin Co zrobić, gdy...

Carrie Soto powraca
Taylor Jenkins Reid0
Okładka ksiązki - Carrie Soto powraca

Carrie Soto na korcie nie ma sobie równych. Za zwycięstwa przyszło jej jednak słono zapłacić. W momencie przejścia na emeryturę Carrie jest najlepszą...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung